Головна » Матеріал для завантаження » КОНСПЕКТИ ЗАНЯТЬ » ВЧИМОСЯ ГОВОРИТИ

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ "КАЗКОВА ВІКТОРИНА"
> 31.07.2016, 18:24

Мета: за допомогою різних прийомів допомогти дітям згадати назви і зміст знайомих казок. Формувати дружні стосунки в колективі.

Хід вікторини

Діти, ви знаєте багато казок, ми з вами читали їх на заняттях, у вільний час, перед обіднім сном. Тож давайте сьогодні проведемо «Казкову вікторину» і з'ясуємо, які казки та яких героїв ви запам’ятали.

Та перед тим як почати, давайте ви поділитеся на дві команди і оберете собі капітана. А щоб ми могли розрізнити ваші команди, ви оберете собі назву.

Ну а тепер можна починати нашу вікторину.

I конкурс «Із якої це казки?»

Читати уривки казок, давати час для обговорення, і якщо у команди є відповідь, то капітан дзвенить у дзвіночок і дитина, у якої є відповідь, – відповідає. За кожну правильну відповідь дається фішка.

II конкурс «Відгадай казкового героя»

Дитині з однієї команди дається картинка із зображенням казкового героя і вона повинна, не називаючи, його описати, а команда відгадати. За кожну правильну відповідь дається фішка.

III конкурс «Хто як говорить»

Діти повинні згадати, як у казці говорить той чи інший герой.

IV конкурс «Покажи мені казочку»

Діти повинні зробити інсценізацію будь-якої казки (на вибір вихователя). Виграє та команда, яка краще впорається.

Ви всі молодці! Ви не тільки слухаєте казки, а ще й запам’ятовуєте, розумієте і можете показати один одному. Тож давайте нагородимо наші команди. (Нагородження всіх учасників команд медальками).

Додатки

Конкурс Ι «З якої це казки?»

1.                     «Ховайтеся, казала лисичка, бо він як прийде, то розірве нас! Вони й почали ховатися: ведмідь лізе на дерево, вовк сідає за кущем, кабан заривається у хмиз, а зайчик лізе в кущ. Коли це веде лисичка свого …» («Пан Коцький»)

2.                     «Подумав, подумав півник та й каже: - Доведеться мені, мабуть. От замісив півник тісто, приніс дрова та й розпалив у печі. А як у печі нагоріло, посадив пиріжки»(«Півник і двоє мишенят»)

3.                     «Знов кинувся заєць бігти. Так бігав він дев’яносто девять разів, а за сотим разом як упав посеред ниви – підвестися не може, так набігався, сердешний. – Ніколи не треба сміятися зі слабшого, - сказав тоді їжак та й пішов із їжачихою додому.» («Їжак та заєць»)

4.                     «Сховалися дід із бабою за клунею і раптом бачать – виходить з їхньої хати дівчина з коромислом: така красуня, така красуня! Тільки що кривенька. Пішла вона до криниці, а дід з бабою в хату; глядь – немає в гніздечку качечки, тільки піря повно. Узяли вони тоді гніздечко і кинули в піч, там воно і згоріло».  («Кривенька качечка»)

5.                     «Ніф-Ніф збудував собі хатинку із соломи. А Нуф-Нуф вирішив, що найкраще буде збудувати хатинку з гілля й хмизу. Тільки Наф-Наф продовжував будувати міцний будиночок із каміння». («Троє поросят»)

6.                     «Он як! – вигукнув вовк. – Я теж хочу провідати твою бабусю. А давай-но я піду ось цією дорогою, а ти рушай тією. То й побачимо, хто з нас прийде перший. І голодний вовк помчав щодуху найкоротшою стежиною».     («Червона Шапочка»)

7.                     «І хрещена мати перетворила великий гарбуз на позолочену карету, мишей – на запряжку коней, пацюка – на кучера, а ящірок – на виїзних лакеїв. Потім фея торкнулася чарівною паличкою старої сукні дівчини, і вона перетворилася на чудесне вбрання».           («Попелюшка»)

8.                     «От на другий день погнала баба бичка пасти. Сама сіла, пряде. Доти пряла, поки й задрімала. Коли це з темного лісу вибігає сірий вовк та до бичка:

-  Хто ти такий? Скажи мені!

-  Я бичок-третячок, з соломи зроблений, смолою засмолений». («Соломяний бичок»)

 

Конкурс ΙΙΙ «Хто як говорить?»

Як гукала мама Івасика-Телесика?

(Івасику-Телесику, приплинь, приплинь до бережка.

Дам тобі їсти-пити, ще й хороше походити.)

Що говорила Коза-Дереза, щоб налякати звірів?

(Я Коза-Дереза, півбока луплена, за три копи куплена.

Заколю тебе рогами, затопчу тебе ногами,

Хвостиком замету, тут тобі й кінець.)

Які слова повен був говорити вовк, щоб наловити риби хвостом?

(Ловись рибка велика й маленька)

Яку пісеньку співав Колобок Ведмедю?

(Я від баби утік, я від діда утік,

Я від зайця втік, я від вовка утік, і від тебе утечу)

Якими словами втішала Курочка Ряба діда й бабу?

(Не плач діду, не плач бабо, знесу я вам

 нове яйце,  вже не золоте, а просте)

Що спочатку говорили звірі, коли підходили до рукавички?

(Хто, хто в рукавичці живе?)
Категория: ВЧИМОСЯ ГОВОРИТИ | Добавил: yrok Просмотров: 2317 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Схожий матеріал:


ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:


Подорож до країни Математ...


ПОДОРОЖ У СВІТ ЛІКАРСЬКИХ...


СПІВДРУЖНІСТЬ «ШКОЛА – РО...


ВИПУСКНИЙ У ДИТЯЧОМУ САДО...Всего комментариев: 0avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 11
Гостей: 11
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг