Головна » Матеріал для завантаження » КОНСПЕКТИ ЗАНЯТЬ » ВЧИМОСЯ ГОВОРИТИ

Конспект заняття з розвитку зв’язного мовлення на тему : «Складання розповіді-роздуму «Що я знаю про тварин?» (старша група)
> (223.5Kb) ] 02.02.2018, 17:23

МЕТА: Розширити  знання  дітей  про диких тварин: їх зовнішній  вигляд, характерні ознаки, спосіб життя та харчування.  Узагальнити  поняття  про їх домівки. Закріпити  знання  про особливості поведінки  звірів.

1. Звязне мовлення: Вдосконалювати вміння складати розповідь-роздум про тварин, згідно запропонованої моделі та зразка вихователя. Формувати комунікативну компетентність. Вправляти в  висловлюванні  стверджень або заперечень

Лексика: активізувати словник словами - ознаками тварин, уточнити знання про слова – назви домівок лісових мешканців. Актуалізувати знання дітей про аргументативну лексику (я думаю…., на мій  погляд…,  мені  здається…)

Граматика: розвивати вміння дітей складати складно-підрядні речення зі сполучниками «бо», «тому що», та речення із вставними словами «на мою думку», «по-перше», «по-друге», «отже». Вправляти в утворенні присвійних прикметників, складних слів, узгоджувати слова у реченні у роді, числі, відмінку

 Розвивати мислення, увагу, пам’ять, граматичні вміння, мову, слух, уявлення про етичні правила поведінки дитини під час бесіди, суперечки.

Виховувати розсудливість,  уважність, чуйне ставлення до  рідної  природи.

 

Матеріал: кошик, пір’ячко, картинки із зображенням тварин, картинки із зображенням слідів, набір символічних зображень реплік ( 1 демонстраційний та роздаткові – за кількістю дітей), мікрофон, диск, магнітофон, тарілки з вологим піском на кожну дитину.

 

Хід заняття

Мотивація діяльності.  Етюд-привітання:

Вихователь  вітається з дітьми:

Доброго ранку, сонце привітне!

Доброго ранку, небо блакитне!

Доброго ранку , в небі пташини!

Доброго ранку! Друзі усі ми!

Стали рівно. Повернулись!

Один одному всміхнулись!

На заняття старанність не забудьте  взяти.

Все! Можна починати!

 

Комунікативна діяльність.

І етап. Спілкування.

1. Відгадування загадок про тварин з використанням інтерактивної технології «Метод Прес».  (формування аргументів у стислій формі  )

                            Здалека-здалека  летіла лелека

                            І впустила пір’ячко на наше подвір’ячко.

                            Воно в кошик впало і загадку загадало.

 

Вихователь пропонує дітям відгадати загадки.




Категория: ВЧИМОСЯ ГОВОРИТИ | Добавил: yrok Просмотров: 534 | Загрузок: 33 | Рейтинг: 3.0/4
Схожий матеріал:


ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:


Виховний захід"Обері...


Хліб – усьому голова


«Наша, Корівонька! Знаємо...


Дидактичні матеріали для ...



Всего комментариев: 0



avatar
ДОВІДНИК