Головна » Матеріал для завантаження » МЕТОДИЧНА СКРИНЯ ВИХОВАТЕЛЯ » НАКАЗИ, ЛИСТИ МОН

Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів -
> 20.07.2016, 19:39
Таке спрощення повинно стимулювати появу більшої кількості приватних дошкільних закладів (дитячих садків повного дня, груп неповного дня тощо) і вирішення проблеми недостатньої кількості місць у закладах для дошкільнят.
 
Відтепер дитячі садки дозволено організовувати не тільки в окремих спеціальних будівлях з територією навколо них, а й в житлових та нежитлових приміщеннях. Новий «Санітарний регламент…» дозволяє не мати окремого харчоблоку на території дошкільного закладу, а користуватися послугами доставки готової їжі за умов дотримання постачальником Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів». Аналогічні вимоги щодо якості і безпеки висуваються і до забезпечення вихованців дошкільних закладів питною водою.     

Дошкільні заклади відтепер можуть не мати або не утримувати окрему пральню – прання білизни може здійснюватися в іншому місці, «за винятком пралень, що обслуговують інфекційні заклади охорони здоров’я, об’єкти хімічної та іншої небезпечної промисловості».
 
Новим в «Санітарному регламенті…» є дозвіл на встановлення у дошкільних навчальних закладах кондиціонерів та зволожувачів повітря («нових систем, що впливають на мікроклімат приміщення» ). Відтепер кондиціонери та зволожувачі можуть бути встановлені в приміщеннях дошкільного навчального закладу з письмової згоди батьків (опікунів) та за умов забезпечення вчасного сервісного обслуговування та заміни витратних матеріалів.
 
Важливою новацією також є відміна «триденної» довідки від педіатра, яка існувала раніше – коли діти, які не відвідували садок більше трьох днів поспіль, зобов’язані були приносити довідку від педіатра, навіть якщо не хворіли і були здоровими на момент повернення до садочку. Отримання такої довідки  вимагало додаткових зусиль і часу з боку батьків. Згідно з новим «Санітарним регламентом…» діти після тимчасової відсутності у дошкільному навчальному закладі з інших причин приймаються без медичних довідок «за умови відсутності явних ознак захворювання».
 
Водночас забороняється нецільове використання дитячих садочків – їх території, будівель, споруд тощо - «іншими юридичними та фізичними особами» з метою, що не пов’язана з навчанням, вихованням та життєдіяльністю дітей.
 
Загалом в новому «Санітарному регламенті…» вимоги щодо безпеки та здоров’я дітей прописані повною мірою і залишаються високими, спрощення стосується лише зайвої деталізації та бюрократії.
 

Новина на сайті МОН
Інформація на сайті МОН Категория: НАКАЗИ, ЛИСТИ МОН | Добавил: yrok | Теги: мон, лист Просмотров: 1702 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 5.0/2
Схожий матеріал:


ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:


Лист МОН України № 1/9-10...


Транспорт


МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ


ЗАХИСТИ СЕБЕВсего комментариев: 0avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 2
Гостей: 2
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг