Головна » Матеріал для завантаження » СВЯТА, ВІКТОРИНИ, РОЗВАГИ... » ЛІТНІ СВЯТА

Сценарій розваги "Свта зелені - вдячний гімн природи"
> 23.06.2016, 11:16

СВЯТА ЗЕЛЕНІ – ВДЯЧНИЙ ГІМН ПРИРОДІ.

Українська світлиця. Бабуся з онуками прикрашають хату: скрізь ставлять квіти в горнятках і глечиках, притрушують підлогу зеленою травичкою, серед якої запашний полин, м’ята, любисток, чебрець. Закінчивши прибирання, бабуся сідає відпочивати на ослінчик, а біля неї – онуки.

І ДІВЧИНКА: Ой, як гарно стало в нашій світлиці!

І ХЛОПЧИК: А яке духмяне повітря від зелені!

БАБУСЯ: Справді, гарно. Це дякуючи Богові, що послав нам таке незвичайне свято. Його не сплутаєш ні з яким іншим. І вам спасибі, що допомогли своїй бабусі заклечати світлицю.

II ДІВЧИНКА: Бабусю, а чому це свято люди по-різному називають?

БАБУСЯ: Трійця, а ще його називають Зелені свята або Святого Духа - найпоетичніше свято, тісно пов'язане з природою. В народі його вважають одним з найбільших свят, після Різдва і Великодня. Прийшло воно ще з дохристиянських часів. Існує кілька версій. Цього дня Бог створив землю і засіяв зеленню (звідси й зелені свята). Християнська ж церква відзначає цей день на згадку про Зіслання Святого духа на апостолів, на честь Святої Трійці – Бога-отця, Бога-сина, Бога-духа. Третя версія, що наші предки так віншували буйноквіття природи, її животворну силу. Ось і ми сьогодні заклечали ворота, тин, подвір'я, хату, господарські будівлі зеленими галузками дерев: клену, липи, ясену... Підлогу встелили пахучими травами – чебрецем, любистком, полином…

1 ДИТИНА: Ось настав чудовий день,

Повний сонця і пісень,

Повний пахощів для друзів,

Що зібрав їх в дружнім крузі.

2 ДИТИНА:

Показати ми вам хочем,

Що в Україні-нені

Не забули ще нащадки,

Як стрічать свята зелені.

3 ДИТИНА:

Зелені свята – зелень, квіти,

Пташиний спів, веселий сміх –

Несуть квітки до церкви діти,

Перед престіл складають їх.

4 ДИТИНА:

Свята зелені – вдячний гімн природі,

- Велось так споконвіку у народі.

Тому клечали у ці дні оселі

Пахучим зіллям і гіллям зеленим.

5 ДИТИНА:

Готували зелень у суботу: Всю поробивши хатнюю роботу. Босоніж йшли до лісу чи гаю Збирать дари червневого розмаю.

6 ДИТИНА:

Благослови, ласкавий Боже,

Пахуче зілля це – і дай,

Щоб обновився, зацвів, мов рожа,

І звеселів наш рідний край!

7 ДИТИНА:

Зелені свята – це Трійця. Їх святкували три дні. Славили зустріч з літом, Природі співали пісні.

1. ХОРОВОД «ТРАВОНЬКО, ЗЕЛЕНИСЬ» ( гр. «Козачата»)

БАБУСЯ: Усе навколо літу радіє: І ліс, і поле – усе зеленіє. Вже виросли в лузі травичка і квіти, Так любо на них нам тепер поглядіти.

2.ПІСНЯ «ЛІТО» (гр. «Морячки»)

БАБУСЯ: Ой Трійця – зелен-свято, Звеселяй нам двір і хату! Ми у коло станемо, Хоровод заведемо!

3. «ВЕСЛИЙ ХОРОВОД» (гр. «Веселка»)

4. ХОРОВОД « МИ НА ЛУГ ХОДИЛИ» (гр. «Малятко»)

БАБУСЯ: А знаєте, мої любі дітки, що в ці дні люди виходять на лісові галявини, щоб віддячити природі за її щедрість. Першого дня Трійці дівчатка йдуть у поле чи ліс, плетуть віночки. І ми так уміємо, чи не так?

1 ДІВЧИНКА: Ой, зав’ю вінки Та на всі святки, Ой на всі святки, усі празнички.

2 ДІВЧИНКА: Ой вдягнуся я в неділю У вишивану сорочку, У червону спідничку, Ще й коралі на шнурочку. Заплету я свої коси І візьму віночок з рути, Обведу я ним голівку, Щоб мені ще кращій бути.

3 ДІВЧИНКА: Візьмемось за руки. Підемо на луки, Заплетем віночок Та підем в таночок.

5.ПІСНЯ-ТАНОК «ВІНОЧОК» (дівчатка гр. «Козачата»)

БАБУСЯ: Давайте, дівчата уквітчаємо наші дерева, знімемо свої віночки та покладемо їх на гілля. Вінки на дерева вішали у четвер, а в неділю оглядали їх. Якщо віночок мав свіжий вигляд, то це віщувало добру ознаку, а коли зів'яв - на лиху долю. (До дівчат виходять хлопці)

ХЛОПЦІ: Здорові були, дівчата!

ДІВЧАТА: Доброго дня.

ХЛОПЦІ: Приймете нас до гурту?

ДІВЧАТА: Приймемо, якщо ви музик привели!

ХЛОПЦІ: Привели, привели.

ДІВЧАТА: От і добре, давайте танцювати!

6.ТАНЕЦЬ ГОПАЧОК. (звучить гарна музика, входить Мавка)

МАВКА:

Я – Мавка, Мавка лісова.

До вас на свято я прийшла.

Люблю дерева, трави, квіти.

А ви їх також любите, діти?

Хотіла б я, малята,

Про дещо запитати.

А ви часу не гайте –

Скоріш відповідайте.

БАБУСЯ:

Діти, відповідати на запитання

Мавки потрібно тільки словами «Не можна!» - тричи тупаючи, або «Треба!» - тричи плескаючи в долоньки.

МАВКА: Можна зламати на дереві гілочку? (Не можна)

Потурбувати галасом білочку? (Не можна)

Клумбу в садочку зробити? (Треба)

Виростити в квітнику гарні квіти? (Треба)

У лісі чи в гаю сміття розкидати? (Не можна)

Квіти кімнатні вчасно поливати? (Треба)

Рвати в букет первоцвіти весняні? (Не можна)

Цвітом садків милуватись у травні? (треба)

Ну й розумненькі ви, друзі-малята!

З вами погратися ще була б рада.

Гра «Галя по садочку ходила..»

Посередині кімнати або майданчика поставлено два стільчика спинками один до одного. На одному стільчику квітка, це - «садок». Діти стоять у колі, одна дитина (Галя) з хусточкою в руках стоїть біля квітки. На слова: Галя по садочку ходила, Хусточку біленьку загубила, Ходить по садочку, блукає, Хусточку біленьку шукає діти йдуть по колу вліво. Галя ходить усередині кола біля квітки і на слово «згубила» залишає хустинку на стільчику, біля квітки, а сама переходить на другу сторону, до сидіння стільчика, й удає, що шукає хустинку. Потім сідає на стілець. На слова: Не журися, Галю - серденько, Ми знайшли хустинку біленьку, У садочку, біля малини, Під зеленим листом тернини діти йдуть по колу вправо і зупиняються. Одна дитина, визначена вихователькою, підходить до стільчика з квіткою, бере хустинку і промовляє: Ти, Галю, хустину не шукай, Хто знайшов, відгадай! Якщо Галя, не оглядаючись, відгадає голос дитини, вони міняються місцями. Гра повторюється.

МАВКА: Молодці, дітки. Гарно з вами грали. А я ще хочу запитати. Ви назви квітів знаєте? Ось тоді вам мої загадки. Вона перша зацвітає, Синім цвітом всіх вітає. Відгадайте, що за квітка, Бо її нема вже влітку. (пролісок) Є у лузі сестрички: Жовті очі, білі вічка. (ромашка) Стоїть півень на току У червонім ковпаку. (мак)

БАБУСЯ: Люба Мавко, а наші діти не тільки загадки про квіти можуть відгадувати, але й чудові пісні про них співати…

МАВКА: Залюбки послухаю!

7. ПІСНЯ-ТАНОК «ПІШЛИ ДІТИ В ПОЛЕ» (гр. «Віночок»)

МАВКА: Ви – кмітливі та чудові малюки, Мені з вами веселитись було залюбки. Благословляю вас на тепле літечко, на густі дощі, на рясні копи, на гарний врожай! Але час мені вже рушати… До побачення, малята! БАБУСЯ: Діти, а ви знаєте, що на другий день Зелених свят влаштовують різні забави та ігри, танцюють таночки. Ці веселощі продовжувалися до темної ночі. Ось і ми з вами зараз потанцюємо та пограємо!

8. ТАНОК З ВІНКАМИ (гр. «ЗІРОЧКА»)

Народна гра «Їду, їду» Реквізит: паличка - «кінь» для Вершника, батіжок.

Хід гри:

Обирається Вершник. Для всіх інших дітей розкидають обручі в різних місцях кімнати на значній відстані один від одного. Діти, взявшись за руки, ходять у колі то в один, то в другий бік (або рядком з різними зиґзаґами та поворотами) й співають пісню: Їду, їду, батіжком коня підганяю, На вороному коні вітра доганяю. Як проїхав чисте поле, мусив з коня злізти, І коневі вороному мусив дати їсти. Під пісню Вершник «їздить» по кімнаті на «коні». По закінченні пісні Вершник стає в центр обруча, решта учасників розбігаються по кімнаті: кожен шукає вільний обруч, щоб стати у нього. Хто залишається без місця, той бере паличку («коня») і батіжок у колишнього Вершника, виходить на середину кімнати, і гра починається спочатку. Гра «Іваночку, покинь схованочку» Хід гри: Обирається Іванко. Повертається до стіни обличчям. Діти стають гуртом і промовляють: Іваночку, Іваночку, Покинь свою схованочку. Раз, два, три - кого схочеш, То злови. Діти тікають, Іванко їх ловить. Гра «Довга лоза». П’ять-вісім, а то й більше хлопчиків 8-12 років стають у ряд на відстані 3-4 м один від одного, нахилившись уперед. Крайній перескакує через усіх і сам стає у ряду останнім, його сусід робить те ж саме. І так кожен гравець.

БАБУСЯ: Хоч Зелені свята пов’язані з теплою погодою, але в народі застерігали: «Пройшов святий дух – берись за кожух». Та хоч би що там не було, а Зелені свята таки відчиняли ворота справжньому літу. «Трійця, - казали з цього приводу, - трьома святами багата: квітами, травами й рум’яним літом.» Влітку погода нас сонечком радує. Влітку ніхто про негоду не згадує. Літо дарунки нам щедрі приносить, Трави складає у щедрі покоси. Хлюпоче річка і кличе ставок. Чути веселу пісню діток!

8.ПІСНЯ «ЛІТО ОДЯГЛОСЯ В КВІТИ» (гр. «Козачата»)

БАБУСЯ: Ось і закінчилось наше Зелене свято. Але нескінченна наша любов до дерев та квітів, лісів та річок. Нехай і далі тішать вони нас своїм свіжим диханням та красою. Славим Духа Святого, свято зелені, квітів Нероздільної Трійці, Спаса Бога-Христа У Зелені Свята люди Духа вітають Що спустивсь із небес від самого Христа.
Категория: ЛІТНІ СВЯТА | Добавил: iriska_kitsyunya | Теги: конспект Просмотров: 2834 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 3.5/2
Схожий матеріал:


ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:


Ознайомлення дітей з прац...


Методичний матеріал на до...


Профілактика заїкання


Від зернини до хлібиниВсего комментариев: 0avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 7
Гостей: 7
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ
dohtoruk
Україна. Кривий Ріг