Головна » Матеріал для завантаження » ДОВІДНИК ВЧИТЕЛЯ » Дитина та комп'ютер

Діти та Інтернет
08.01.2015, 08:56

Дослідження, проведене Ofcom, показало, що один з п'яти дітей віком від 5 до 7 років користується Інтернетом без нагляду батьків, повідомляє Mail Online. Такі відомості викликають занепокоєння у зв'язку з тим, що маленькі діти можуть дістати доступ до матеріалів «для дорослих» або ж стати жертвою педофілів. Згідно з тим же дослідженням, один з десяти дітей має мобільний телефон, незважаючи на небезпеку впливу мобільного на здоров'ї дитяти в настільки юному віці, а в половини дітей стоїть в кімнаті телевізор.

Близько 85% дітей мають доступ до ігрових приставок, причому технічні пристосування займають у дітей куди більше часу, чим фізичні ігри. Кількість дітей віком від 8 до 11 років, в яких є доступ до інтернету з їх спалень, зріс з 9% до 16% за останні два роки. А число таких дітей віком від 12 до 15 років зросло з 20% до 35%. Причому поява в інтернеті таких сайтів як Club Penguin, власником якого є Дісней (Disney) сприяє появі в інтернеті і більш маленьких дітей.

Дослідження також показало, що менше половини батьків, чиї діти користуються Інтернетом, встановили програми, що фільтрували інформацію, щоб захистити дітей від «дорослих» матеріалів, хоча всановлення подібних програм вельми проста. Треба відмітити, що проведене в лютому цього року в рамках проекту EU Kids Online в Лондонському економічному інституті (London School of Economics) дослідження дало дещо інші результати. Згідно з цим дослідженням, у Великобританії 77% сімей використовують спеціальні програми, які фільтрують вміст веб-сайтів, при цьому 87% опитаних проводять з дітьми бесіди про те, як безпечно користуватися Інтернетом. Втім, дослідники також відзначають, що британські батьки не дуже турбуються з приводу непідходящого для дітей вмісту, такого як зображення сцен насильства і порнографія.

І хоча на екрані комп'ютера Інтернет представляється дитині абсолютно віртуальним світом, тим не менше в ньому існують загрози, здатні заподіяти реальну шкоду. На відміну від дорослих Інтернет-користувачів, діти можуть не усвідомлювати небезпек, які підстерігають їх у Мережі. Сьогодні справи йдуть таким чином, що будь-яка дитина, що виходить в Інтернет, може переглядати будь-які матеріали, а це насильство, наркотики, порнографія, сторінки підштовхує молодь до самогубства, вбивствами і багато-багато чого іншого. Все це доступно в Інтернет без обмежень.

Контакти з незнайомими людьми за допомогою чату або електронної пошти. Все частіше і частіше зловмисники використовують ці канали для того, щоб змусити дітей видати особисту інформацію. В інших випадках це можуть бути педофіли, які шукають нові жертви. Видаючи себе за сверстників жертви, вони можуть дізнаються особисту інформацію та шукати особистої зустрічі. Світова громадськість приділяє особливу увагу питанням безпеки дітей, що відносяться до найбільш вразливої категорії користувачів Інтернету. Міжнародні організації, уряди країн, різні фонди та комерційні структури створюють і підтримують програми, спрямовані на навчання грамотного і безпечного використання Інтернету дітьми.

Незважаючи на те, що в розвинених країнах розроблено безліч проектів і програм з захисту дітей, що працюють в режимі онлайн, у нашій країні, де значну частину користувачів Інтернету складають діти та підлітки, таких програм поки ще дуже мало.

Необхідність проведення такого роду заходів очевидна. Ще десять років тому в усьому світі Інтернетом користувалися лише 182 мільйона чоловік, причому половина з них проживали в розвинених країнах. Зараз тільки в Україні налічується вже понад 10 мільйонів користувачів Інтернету і більше ніж третина з них мають широкополосний доступ, що значно збільшує онлайнову небезпеку, особливо для дітей. На сьогоднішній день понад 60% дітей та підлітків щодня розмовляють в інтернет-чатах. Троє з чотирьох дітей, що працюють в режимі онлайн, готові поділитися приватною інформацією про себе і свою сім'ю в обмін на товари і послуги. А кожна п'ята дитина щорічно стає мішенню зловмисників.

Використаний матеріал: Пилипенко Наталья. БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ. http://trn.work.ua/articles/847/;
Вокруг Света. Дети в Интернете. http://www.vokrugsveta.ru/news/7577/


08.01.2015, 08:56 --------------------------

Категория: Дитина та комп'ютер | Добавил: yrok | Теги: діти, Дитина та комп'ютер, та, інтернет Просмотров: 1493 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:Всего комментариев: 0avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 1
Гостей: 1
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг