Головна » Матеріал для завантаження » КЛАСНОМУ КЕРІВНИКОВІ » БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ

Батьківські збори «Бути батьками - це відповідально»
20.07.2015, 18:33

Як спілкуватися з дітьми

Спілкування оточує людину все її життя, супроводжує в сім'ї і на роботі, під час дозвілля та в дорозі - всюди. Будучи органічною частиною життя людини, спілкування як найбільше з усіх задоволень і самий чудовий дар здатне зробити життя людини прекрасною, наповненою. Однак в рівній мірі за його відсутності життя людини перетворюється на щось безцінне, неповноцінне.
Саме у спілкуванні відбувається становлення особистості, формування найважливіших її властивостей, моральної позиції, світогляду.
Кожна людина з моменту народження відчуває потребу в спілкуванні. Початок накопичення позитивного емоційного багажу відбувається в дитинстві і залежить від стилю спілкування, насамперед - батьків з дитиною. І хоча ще немає шкіл з навчання мистецтву спілкування, проте необхідно цьому вчитися і вчити інших, оскільки від правильно побудованого спілкування багато в чому залежить процес виховання та розвитку дитини.
Людина постійно пов'язаний з іншими людьми тисячами невидимих ​​ниток, в яких відображається все багатство людських відносин. Однак з таких ниток будуються взаємини в сім'ї. Для кожного батька свій дитина унікальний. Для дитини її батьки - також особливі люди, які спочатку є єдино близькими людьми. У процесі спілкування досягається взаєморозуміння, причому спочатку - на самому зовнішньому рівні, з часом набуваючи глибинні, змістовні форми. Це відбувається завдяки тому, що спілкування в сім'ї - найщиріше, доброзичливе, вільне. Воно будується на невимушених відносинах між дітьми та батьками, дозволяючи найбільш повно розкритися всім особливостям дитини, її внутрішнього світу.
Сім'я надає дітям багату різноманітну інформацію з різних проблем, сприяє формуванню еталонів і зразків поведінки, прийнятих у суспільстві. Дитина набуває і освоює знання про себе, оточуючих, світі, в якому він живе, від найближчих йому людей. Такий спосіб отримання знань найбільш ефективний. У передачі досвіду дорослих дітям полягає інформаційно-пізнавальна функція спілкування.
Тепла, радісна атмосфера в сім'ї в наш час сприяє досягненню комфортного стану дитини, дозволяє йому розслабитися, зняти нервову напругу, викликає позитивні емоції і переживання.
У молодшому шкільному віці закладається установка на те, як дитина буде реагувати в різних ситуаціях.
При авторитарному стилі спілкування батьки постійно використовують окрики, фізичні покарання. Вони вважають, що тільки «жорстке» керівництво здатне допомогти дітям усвідомити і засвоїти норми і вимоги школи. У таких сім'ях батьки використовують традиційні висловлювання. Це, по-перше, накази, команди:
 «Зараз же замовкни!»
 «Винеси сміття!»
По-друге, погрози, попередження, моралізаторство, проповіді, нотації:
 «Ще раз зробиш погано, випорю!»
 «Без кінця крутишся, от і робиш помилки»
По-третє, критика, звинувачення, висміювання, розслідування:
 «Ти що, глухий !?»
 «Знову все зроблено не так!»
 «Все через тебе!»
По-четверте, здогади, виспрашіваніе:
 «Я все одно знаю, що ти говориш»
 «Мабуть, знову крутився на уроці».
Подібні способи руйнують довірчі відносини в родині, створюють величезну дистанцію між батьками і дітьми, викликають у дитини почуття несправедливості і захисну реакцію у вигляді агресії або депресії по відношенню до себе і батькам. Це призводить до формування негативних рис характеру, таких, як ворожість, агресивність, нервозність, невпевненість, нервові зриви. У таких сім'ях батько не «бачать» своєї дитини, або активно уникають спілкування з ним, воліючи тримати його на відстані. Батьки можуть висловлювати співчуття на словах, частіше уникати розмови («Заспокойся», «Не звертай уваги!», «Відчепися зі своїми розпитуваннями!»), Підкреслюючи при цьому формальне ставлення до дитини, віддаляючи його від себе. Дитині самотньо в такій сім'ї, він відчуває себе нещасним і не знає виходу з даної ситуації. Згодом у нього виникає відчужене ставлення до людей, невміння встановити контакт з ними.
Але часто спілкування з дітьми будується на принципі вседозволеності. У спілкуванні такі діти вимагають, вередують, упираються. Вони ніколи ні в чому не отримують відмови. Для них слово «треба» відсутній, і тому їх фізичний, психічний, соціальний розвиток спочатку позбавлене самостійності. Діти в таких сім'ях виростають егоїстами, важко вступають у відносини з оточуючими їх дорослими і однолітками, що часто призводить до конфліктів.
Найбільш ефективним стилем спілкування в сім'ї є сприятливий стиль, для якого характерно безумовне прийняття дитини в будь-яких ситуаціях. При такому спілкуванні дитині постійно висловлюють любов і доброзичливість, з ним грають і розмовляють цікавлять теми. Він знає, що таке «хочу» і «треба», і вміє дисциплінувати себе. Це не означає, що до сина (дочки) не пред'являється ніяких вимог. Вони пред'являються, виходячи з правильного розуміння батьками виникла. У таких сім'ях батьки уважно вислуховують проблему дитини, не залишаючи його наодинці зі своїми переживаннями. Під час бесіди дорослому необхідно повернутися обличчям до дитини, очі при цьому повинні знаходитися у них на одному рівні.
В результаті ведення бесіди у дітей:
• По-перше, зникає або сильно слабшає негативне переживання дитини;
• По-друге, при активному слуханні дитина викладає про себе набагато більше інформації;
• По-третє, він сам починає розуміти, як вирішити проблему.
Використання даного способу дозволяє показати дитині, що ми його приймаємо, безумовно, з усіма його скаргами, сумнівами, відмовами.
10 заповідей для батьків:

1. Вивчіть особливості своєї дитини. Визнайте і затвердите почуття власного «Я» у дитини. Підкреслюйте його значимість («Який (а), ти молодець! Ти мені прекрасно у всьому допомагаєш»).
2. Не прагніть до того, щоб керувати життям дитини. Не втручайтеся в його заняття, з якими він справляється сам. Підтримуйте в дитині відчуття його самоцінності і унікальності («Як добре, що ти у нас є», «Ти найрідніша наша людина», «Ти дивовижний наша дитина»).
3. Виробіть єдиний підхід по відношенню до дитини, незважаючи на вірогідне присутність різних стилів спілкування в сім'ї серед дорослих.
4. Не ведіть спілкування один з одним типу: «відчепися від мене ..., ну що ти за людина ..., ти б краще ..., ти можеш хоч раз ..., я тисячу разів тобі казала ...».
5. Частіше вживайте в сімейному спілкуванні доброзичливі, емоційні вирази («З тобою мені так легко ...», «Я б ніколи не змогла зробити це так добре, як ти ...»).
6. Встановіть з дитиною довірливі, щирі стосунки. Використовуйте при цьому посмішку, доброзичливий тон, ласкавий дотик, активне слухання.
7. Правильно і вміло спілкуйтеся з дитиною: намагайтеся зрозуміти і прийняти його. Використовуйте в повсякденному спілкуванні привітні фрази, наприклад: «Мені добре, коли ти поруч», «Все у тебе вийде ...», «Ми раді тебе бачити, нам було дуже нудно без тебе».
8. Уникайте наказового способу («Зроби!», «Прибери!»), Образливого звернення («Ти, йолопе», «Яка ти тупиця!» Тощо), не підвищуйте голос, нічого не змушуйте робити насильно, чи не читайте моралі.
9. Проявляйте до дитини інтерес, співпереживайте йому і цінуєте його, будьте співучасником всякої його діяльності. Допомагайте дитині висувати близькі й далекі цілі його життя. Розділяйте з ним відповідальність за результати.
10. Дбайливо торкайтеся до внутрішнього світу дитини, показуйте йому, що він дорогий і важливий для вас.
 
Любіть і розумійте своїх дітей!


20.07.2015, 18:33 --------------------------

Категория: БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ | Добавил: yrok | Теги: Батьківські, батьками, «Бути, збори, відповідально», це, робота з батьками Просмотров: 4158 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:Всего комментариев: 0avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 1
Гостей: 1
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг