Головна » Матеріал для завантаження » КЛАСНОМУ КЕРІВНИКОВІ » ДОКУМЕНТИ ДЛЯ РОБОТИ

Документація класного керівника
03.04.2013, 20:44

( Основним документом класу є класний журнал. Класний керівник починає заповнювати його на самому | початку навчального року і веде журнал упродовж року | Всі необхідні записи він робить самостійно, не залучаючи до заповнення журналу учнів класу

[ Класний керівник повинен:

• вивчати журнал не рідше одного разу на тиждень, спостерігаючи за успішністю своїх вихованців;

 • завжди знати причини пропусків учнями навчаль­них днів і окремих уроків;

    завжди бути в курсі переживань і труднощів своїх ви­хованців;

    тісно співпрацювати з учителями-предметниками, пояснювати й доводити до їхнього відома всі проб­леми учнів;

 • чітко й акуратно робити записи в журналі;

• виконувати всі вимоги навчальної частини.

 Підсумкові оцінки за кожний семестр або рік заносяться класним керівником у зведену відомість.

!Класний керівник записує в класному журналі імена | і прізвища учнів за абеткою, заповнює розділ «Загальні відомості про учнів», відзначає кількість уроків, про-1 пущених учнем, і підбиває підсумки про кількість днів ) і уроків, пропущених кожним учнем за семестр і навчальний рік.

 Класний керівник відповідає за стан журналу свого (класу стежить за систематичністю ведення журналу  вчителями-предметниками, що працюють у класі, аналізує успішність учнів, об'єктивність виставлення під-I сумкових і семестрових оцінок.

Відомості про батьків — необхідна в роботі кожного 1 класного керівника інформація. Щорічно вона вимагає уточнень і корекції, тому її не можна переносити І з журналу в журнал, не уточнюючи змін, що відбулися в родинах учнів.

Перш ніж заповнювати розділ журналу «Відомості | про батьків», доречно провести анкетування учнів і ще І раз уточнити необхідну інформацію.

 Для того щоб отримати більш точні відомості, класний керівник може провести діагностику шо надасть І неоціненну допомогу родині й дитині в непередбачуваних ситуаціях.

Поряд зі звичайними питаннями можуть бути поставлені такі питання:

її. П. І. Б. учня, його батьків.

2.    Домашня адреса й номер телефону, номери службо­вих і мобільних телефонів батьків або осіб, що їх за­мінюють.

3.   Номери телефонів сусідів або близьких людей роди­ни (на випадок непередбачуваних обставин).

4.    Імена й прізвища близьких людей родини, з якими можна зв'язатися у разі потреби.

5.  Точне місце роботи батьків.

Усі ці відомості потрібні класному керівникові задля швидкого вирішення непередбачуваних ситуацій, які можуть статися в житті учнів.

Якщо в житті дитини та в її родині відбулися які-не-будь зміни, класний керівник зобов'язаний негайно зафіксувати їх у своєму класному журналі (змінилася адреса, телефон, сімейна ситуація).

Наприкінці кожної чверті заступник директора з ви­ховної роботи контролює записи класних керівників і проводить аналіз результатів контролю на нарадах, планівках або на засіданнях методичних об'єднань.

З допомогою класного журналу класний керівник під­биває підсумки успішності класного колективу за на­вчальний тиждень.

Класний керівник повинен щотижня аналізувати успішність учнів і повідомляти батьків про їхні на­вчальні результати.

Форми повідомлення можуть бути різними: запро­шення для індивідуальної бесіди, виставлення оцінок у щоденник класним керівником, виписування ним на окремому аркуші оцінок із журналу та вклеювання їх у щоденник учня.

Класний керівник систематично аналізує навчальну ситуацію у своєму класі за предметами і звертає увагу вчителів-предметників на:

   накопичуваність оцінок;

   об'єктивність виставлення оцінок;

   індивідуальну роботу із дітьми, що часто хворіють;

    індивідуальну роботу з учнями із високим рівнем на­вчальних досягнень;

    індивідуальну роботу із проблемними учнями.

Особливу увагу класний керівник приділяє аналізу пропусків занять учнями без поважних причин. При цьому він звертає увагу на такі моменти:

    періодичність пропусків занять;

    на уроках яких учителів учень найчастіше від­сутній;

    з ким із однокласників учень пропускає уроки;

    уроки якого типу найчастіше учень пропускає (кон­трольні роботи, усне опитування тощо);

    разом із соціальним педагогом або психологом ана­лізує причини пропусків уроків та розробляє спосо­би впливу на такого учня.

Досвідчений класний керівник приділяє велику увагу аналізу участі учня в заняттях з фізичної культури: вивчає участь учнів на цьому уроці, відвідує уроки, аналізує задіяність у ході уроку учнів, які мають проблеми І зі здоров'ям.

! На превеликий жаль, у школі недостатня увага приділяється фізичному вихованню, хоча всім добре відомо, І що здоров'я учнів з року в рік погіршується.

І У класному журналі класний керівник зберігає план І розміщення учнів класу за партами, яким мають керуватися вчителі-предметники на своїх уроках.

Як працювати зі щоденниками учнів?

І Правила роботи класного керівника зі щоденниками І учнів:

1. Щоденник має перевірятися класним керівником

один раз на тиждень. І 2. Учні повинні чітко знати вимоги, які висуває клас­ний керівник до ведення щоденника.

3.    Щоденник учня має відображати результати його навчальних досягнень без акцентування на особис­тих якостях учня.

4.    Щоденник учня має відображати його актив­ність у житті класу та результативність його участі в шкільному житті.

5.   Наприкінці тижня учні можуть підрахувати й зафік­сувати кількість позитивних оцінок за минулий тиждень. Це приємно й батькам — зазирнувши у щоденник дитини, побачити її досягнення за тиждень.

6.    Щоденники треба використовувати для того, щоб підтримувати учня у складні для нього хвилини життя, аби своїм записом щиро відзначити його успіхи та досягнення.

7.    Записи у щоденниках учнів, які робить класний ке­рівник, не повинні бути однотипними й стандартними. Адже учні, особливо на середньому етапі навчайня, дуже ревно ставляться до того, що написав учитель І у щоденнику які слова дібрав, відзначаючи їхні досягнення, чи повторив ці слова в щоденнику іншого учня.

8.  Говорячи про шкільний щоденник, можна запропонувати кілька цікавих заходів, пов'язаних із ним. У багатьох сім'ях шкільні щоденники є родинною реліквією. В архівах багатьох сімей знаходяться щоденники кількох поколінь. У зв'язку з цим цікавою може видатись і класна година, на яку будуть запрошені батьки учнів, дідусі та бабусі і протягом якої прозвучать «щоденников історії» про значення щоденника у шкільному житті того часу коли вони були дітьми. Цікавим заходом у межах класної гуморини може стати «Ода щоденникові». Діти вигадують афоризми на слово «щоденник», розповідають фантастичні історії про життя щоденни­ка у різних власників, створюють вірші, присвячені що­деннику, захищають проект щоденника XXI століття


03.04.2013, 20:44 --------------------------

Категория: ДОКУМЕНТИ ДЛЯ РОБОТИ | Добавил: yrok Просмотров: 5848 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 3.3/3
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:

Поділитися посиланням на цю сторінку в:

Всего комментариев: 0avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 13
Гостей: 13
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг