Головна » Матеріал для завантаження » КЛАСНОМУ КЕРІВНИКОВІ » КЛАСНИЙ КАБІНЕТ

ДОСЛІДЖЕННЯ: варто прикрашати ШКІЛЬНІ СТІНИ?
23.07.2015, 19:37

Які стіни допомагають краще - обвішані плакатами або білі? Дослідники з Університету Карнегі Меллон вивчили кілька десятків класів.

Дитячі малюнки, алфавіт, постери з цифрами, картинки з тваринами - стіни в дошкільних центрах та дитячих садках люблять заповнювати по максимуму. Але як всі ці прикраси впливають на розвиток дитини? Нове дослідження, проведене вченими з Університету Карнегі Меллон, довело, що сконцентруватися в переповнених об'єктами класах не так-то просто. Замість того щоб зосередитися на завданні, діти мимоволі відволікаються на різні предмети і виконують роботу гірше.

На початкових ступенях освіти школярам потрібно навчитися спрямовувати свою увагу і концентруватися на завданні. З часом їх фокус покращиться: якщо шестикласники вже вміють ігнорувати сторонні імпульси, то для дошкільнят це зовсім не просто. На думку дослідників, вихід з положення потрібно шукати не в спартанської обстановці, а у встановленні чітких стандартів щодо оформлення класів. Це дозволило б викладачам тримати процес навчання під контролем. 

Доктор Тарр вже давно виступав проти поняття "прикраси" в класі. У 2004 статті під назвою "Розглянемо Стіни", опублікованої в  журналі для Національної асоціації освіти дітей молодшого віку, вона стверджувала, що у класах  захаращених  рекламними  плакатами картинами, дитячими малюнками і творами, з'являються діти  з дефіцитом уваги.

Для дослідження, 24 вихованців дитсадка вчили в двох параметрах налаштування класної кімнати: одна без  прикрас, інші прикрашені комерційними матеріалами, такими як плакати і карти, а також дитячими творчими роботами. Діти сиділи на килимі півколом перед учителем, який читав вголос книжку з картинками. Вони провели шість  уроків  протягом двох тижнів. Після кожного уроку, діти проходили тести. Урок записувався на  відеоплівку, щоб контролювати, як часто дитячі погляди "бродили".

У класі, який не був прикрашений діти були схильні відволікатися на інших, або навіть на самих себе. Але в  прикрашеному кабінеті,вчитель весь час змагався з учнями  за увагу. Діти провели набагато більше часу виконуючи завдання  в класі з прикрашеними стінами і їх результати тестів були нижчими.

Дослідники визнали, що їх дослідження проводилися тільки на одній невеликої групі дитсадка, і що його результати не можуть застосовуватися до більш старших дітей. Крім того, учні сиділи в кімнатах на одному уроці  замість повного навчального дня.

Наступним кроком, сказала Сара Е. Римма-Кауфман, педагог-психолог з Університету Вірджинії, який не був залучений до дослідження,  повторив цей  же експеримент, але в класах, де діти провели весь день.

Вона зазначила, що відносно мало було досліджень  про те, як ефективно використовувати в класі стіни. Але вона сказала, що  діти "які бачать так багато за один раз, не можуть самостійно диференціювати побачене, що є дуже важливим; вони можуть підлаштуватися під вчителя ".

Тим не менш, вчителі іноді змушені бити  стіни привабливим "тому що вони знають батьки відвідуючи школу очікують побачити прикрашені класи."

Деякі педагоги чинили опір тенденції до прикрашання класних кімнат. Монтессорі вже давно підкреслив, що прикрашені стіни забирають увагу дітей. 

"Ми використовували білі паперові  стіни від підлоги до стелі, покриваючи їх 100 відсотків білою фарбою", сказав Інгрід Boydston, вихователь дитячого садка в Бріджпорт початкової школи в Санта-Кларита, Каліфорнія.

Тепер пані Boydston, закликає вчителів, щоб настінні дисплеї росли разом  з досвідом дітей. Тоді вона бачить виховне значення і  нарочито залишивши порожнім області під ознаки, які можуть сказати "Дивитися це простір!" 

Нарешті, прийшов час, щоб прикрасити порожню стіну. 

Джерело: http://mobile.nytimes.com


23.07.2015, 19:37

Категория: КЛАСНИЙ КАБІНЕТ | Добавил: yrok | Теги: КЛАСНИЙ КАБІНЕТ, шкільні, прикрашати, ДОСЛІДЖЕННЯ:, СТІНИ?, варто Просмотров: 1550 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:

Поділитися посиланням на цю сторінку в:

Всего комментариев: 0avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 9
Гостей: 9
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг