Головна » Матеріал для завантаження » КЛАСНОМУ КЕРІВНИКОВІ » РОБОТА З БАТЬКАМИ

"Спасибі, батьки!", Або Як писати листи подяки
20.07.2015, 18:34

Подяка - одна з найбільших чеснот.
К.Ф. Геббель
Як підписати лист подяки батькам
Подячний лист - інструмент ділового етикету. А раз це норма етикету, значить, існують і певні правила його написання. Давайте розбиратися.
Подячний лист - це один з варіантів листи ділового. Це означає, що воно обов'язково має містити елементи ділового стилю. Ось мінімальні вимоги до оформлення листи, які варто дотримуватися, щоб наш лист не перетворилося на звичайну вітальну листівку:
Починається лист з обігу. Вкрай нетактовно писати: ". Ув батьки Іванова Петі". Безумовно, краще вказати прізвище або ім'я та по батькові адресата.
Наприкінці обов'язково зазначаються відомості про особу, який складає лист: ПІП, посада, печатка і підпис. Або вказується, що лист від колективу педагогів і все одно потрібен підпис відповідальної особи з печаткою.
Лист подяки  батькам можна писати на офіційному бланку школи, де вже є і шапка, і всі дані, необхідні для оформлення листа. А можна скористатися спеціальними бланками, прикрашеними розписом, малюнками. В останньому випадку бажано завізувати свій лист у адміністрації.

Хто пише листи подяки батькам
Скласти лист подяки батькам може класний керівник, колектив педагогів, завуч або директор. У будь-якому випадку мова буде йти від особи освітньої установи.

За що дякувати батьків
Класний керівник або адміністрація завжди самі вирішують, кого і як віддячити. Найчастіше листи подяки батькам складаються в наступних випадках:
як підсумок завершення якогось етапу співпраці: це листи батькам випускників;
подяку батькам, чиї діти досягли високих результатів у навчанні, брали активну участь у житті школи - загалом, є зразками для наслідування;
можна подякувати за конкретну допомогу: наприклад, за активну участь в концерті, в суботнику, за неоціненну допомогу в ремонті, в організації якогось важливого заходу.

Листи подяки батькам: шаблони чи творчість?
Текст листа-подяки батькам можна скласти за шаблоном, використовуючи стандартні фрази: "Від імені педагогічного колективу висловлюємо подяку за виховання вашого сина (дочки)", "Дякуємо за надану допомогу в проведенні творчого конкурсу" і т.д.
З іншого боку, лист подяки батькам юридичної сили не має, його пишуть від чистого серця і за велінням душі. Тому й вимоги до змісту листа несуворі. Безумовно, набагато приємніше отримувати лист, складений індивідуально для вас, зі словами щирими, які хочеться перечитувати знову і знову. Багато хто навіть пишуть листи подяки у віршах, що цілком припустимо, оскільки такий лист, хоч і носить елементи ділового стилю, але все ж папір не офіційна.
Зручно оформити лист подяки на комп'ютері. Але, якщо ви хочете, щоб лист виглядало менш казенним, краще написати його від руки.
Правило тут одне: вкажіть: за що саме ви висловлюєте подяку. А вже якими словами це висловити - залежить від ваших побажань і вашої фантазії. Можна пошукати шаблони або тексти вдячних листів в інтернеті, можна порадитися з колегами або просто уявити, які слова ви самі хотіли б почути. Творчий підхід, незвичайне оформлення і креатив в цій справі тільки вітаються.
Напевно, в скарбничці кожного вчителя є своя колекція зразків текстів і шаблонів вдячних листів батькам учнів. Пропонуємо поділиться своєю творчістю. А як ви дякуєте батьків?


20.07.2015, 18:34

Категория: РОБОТА З БАТЬКАМИ | Добавил: yrok | Теги: листи, або, як, подяки, батьки!, Спасибі, робота з батьками, писати Просмотров: 10486 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 1.5/2
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:

Поділитися посиланням на цю сторінку в:

Всего комментариев: 0avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 2
Гостей: 2
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг