Головна » Матеріал для завантаження » КОРЕКЦІЙНА ПЕДАГОГІКА » ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА

АСИСТЕНТ ВИХОВАТЕЛЯ В СИСТЕМІ ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ
20.07.2016, 19:51
stud

Що таке інклюзивна освіта? Чому вона важлива для дітей з особливими потребами?
 
Які нововведення передбачені змінами до Типових штатних нормативів ДНЗ, що набули чинності 29 червня 2016 року?
Інклюзія – це активна діяльність та участь в житті соціуму всіх громадян, і в першу чергу – громадян з особливими потребами. Інклюзивна освіта – створення таких умов для навчання та розвитку, за яких учні з особливими потребами навчатимуться разом з усіма, починаючи з відвідування дошкільних навчальних закладів та закінчуючи навчанням в університеті.
 
Тривалий час в українській системі освіти практикувалася ізоляція дітей з особливими потребами – вважалося, що вони повинні відвідувати тільки спеціалізовані садочки та школи. Що стосується вищих навчальних закладів, то окремих «спеціалізованих» ВНЗ для студентів з особливими потребами не було, але дітям, які до цього були ізольовані від загального навчального процесу через відвідування спеціалізованих навчальних закладів, було надзвичайно важко потрапити та вчитися в українських ВНЗ на загальних засадах.   

Окремою проблемою для розвитку інклюзивної освіти є кадрове питання.
Нестача професійних педагогів та інших співробітників, які вміють працювати і надавати допомогу у відповідності до потреб осіб з обмеженими можливостями, перешкоджає залученню таких дітей до загальних навчальних закладів, подоланню їх ізоляції в суспільстві.
 
Затверджені МОН зміни до Типових штатних нормативів дошкільних навчальних закладів, які набули чинності з 29 червня 2016 року, дозволяють вводити посаду «асистент вихователя» в інклюзивних групах ДНЗ. Введення посади «асистент вихователя» є важливим для забезпечення кваліфікованими спеціалістами інклюзивних груп, які відвідують діти з особливими потребами,  та дозволить поліпшити умови перебування таких дітей в дошкільних навчальних закладах. Це важливо, адже залучення дітей з особливими потребами до загального освітнього процесу починається саме з дитячого садочку.
 
Окрім того, зміни до Типових штатних нормативів ДНЗ надають керівникам цих закладів право змінювати штати або вводити посади (крім керівних), не передбачені штатними нормативами в межах фонду оплати праці. Зміна посад працівників може здійснюватись в межах однієї категорії персоналу (педагогічного або господарсько-обслуговуючого).
 
Новина на сайті МОН
Про зміни до типових штатних розписів ДНЗ
Освіта осіб з особливими потребами на сайті МОН

 

20.07.2016, 19:51 --------------------------

Категория: ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА | Добавил: yrok | Теги: освіти, ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА, системі, АСИСТЕНТ, ІНКЛЮЗИВНОЇ, вихователя Просмотров: 5647 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 3.5/2
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:Всего комментариев: 0avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 4
Гостей: 4
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг