Головна » Матеріал для завантаження » КОРЕКЦІЙНА ПЕДАГОГІКА » КОРЕКЦІЙНА ПЕДАГОГІКА

Тема. В гостях у Метелиці (урок корекції розвитку загальної та дрібної моторики )
(1.17 Mb) ] 02.03.2015, 14:30 УРОК корекції розвитку загальної та дрібної моторики
Автор: Лілевич Юлія Євгенівна,
вчитель початкових класів
вищої кваліфікаційної категорії
Ізяславська спеціальна загальноосвітня
Школа – інтернат І – ІІ ступенів

Тема. В гостях у Метелиці
Мета. Коригувати рухи і дії відповідно до поставлених завдань , тренувати рухові функції пальців рук, використовуючи вправи , які вимагають узгоджених дій обох рук; розвивати зорове, сенсорне сприймання, можливості самостійно осмислювати послідовність виконання роботи, виборчу і тривалу зосередженість на одному об’єкті; сприяти розвитку дрібної моторики шляхом виконання вправ у техніці «Ниткопис», роботі з круп’яними виробами; виховувати естетичний смак, згуртованість, вміння самостійно працювати.
Обладнання. Пальчикові лялькові іграшки, манна крупа, картон, пензлі, клей.
Хід уроку
І. Підготовча частина
1. Організація класу
Ось дзвінок сигнал нам дав.
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
Урок скоріше починаймо!
2. Загальна розминка «У жирафа» (пісня)
Сьогодні у нас урок розвитку загальної та дрібної моторики.
Як і завжди ми розпочнемо його з загальної розминки.
У жирафа плями, плями, плями, плямочки є скрізь. \ двічі
На шиї, на плечах,
на лобі , на вухах,
на носиках, животиках
і навіть на ногах.
А у зебри білі смужки, білі смужечки є скрізь. \ двічі
У слона є товста шкірка, товста шкірочка є скрізь. \ двічі
В крокодила слизька шкірка, слизька шкірочка є скрізь. \ двічі
Про яких тваринок ми співали?
Ці тварини проживають у нас? Уявіть собі що у них настала зима і для них треба побудувати будинки. В якому з цих будинків міг би жити жирафа, крокодил, слон? Чому?

ІІ. Основна частина
1. Повідомлення теми
Чи могли би ці тварини жити на Україні? Чому? Яка зараз пора року? Що характерно для неї? (холодно, дме холодний вітер, дерева стоять голі, сонечко світить, але дає мало тепла, іде сніг)
Спробуємо показати ці ознаки рухами пальчиків.
Сьогодні на уроці ми відправимося в гості до пані Метелиці.
Йде Метелиця, красуня мила.
В неї сукня синьо-біла,
Черевички з кришталю –
Дуже панночку люблю!
Йде в засніженім уборі,
Очі сяють, наче зорі.
Щоб своє побачить личко,
Дзеркало зробила з річки.
Гарні коси розпустила,
Землю лагідно укрила –
Хай спочине до весни
І чарівні бачить сни.
Подивіться, на столах у вас знаходяться пальчикові іграшки давайте одягнемо їх і привітаємося з панною Метелицею.
(одягають іграшки для лялькового театру, роблять вправи привітання: нахили всією площею руки, нахили з сторони в сторону, привітання до пальчиків протилежної руки, привітання з сусідом)( Іграшки з казки «Рукавичка»)
Дітки, подивіться на наші іграшки. З якої казки вони до нас завітали? Хто не прийшов? Чому? (жаба, бо вона взимку заривається у мул і спить до весни)

2. Пальчикові вправи
Жаба
Жабка стрибати не хоче
До весни у мул на дні
Заривається і спить
І не кумкає, мовчить
Равлик
Равлик повзати не хоче
Мерзнуть в нього ріжки
До весни сховатись хоче
В хатиночку під листя
Павучок
Ось маленький павучок
Лапками перебирає
У щілинку заховався
До весни там заховався.
Птахи
Птахи у вирій полетіли
Помахали нам крилом
Ну, а ті що залишились
Настовбурчились пером.
А ось яка історія трапилася з їжаком
Зимовий сон їжачка
Їжачок гуляв по саду,
Сніг на землю тихо падав. (Плавні рухи у зап’ястках )
На деревах, на хатинках —
Срібні зірочки-сніжинки.
Їжачок на голочки
Назбирав ті зірочки.
Раз, два, три, чотири, п’ять — (Полічити пальчики)
Гарно зірочки блищать.
Срібні зірочки-сніжинки
Їжачок приніс в хатинку.
Але сталася біда:
Замість зірочок — вода!
Раз, два, три, чотири, п’ять — (Полічити пальчики)
Тільки крапельки блищать…
Не журися, їжачок,
Повертайся на бочок, (Їжачок згортає колючки)
І до самої весни
Спи собі й дивися сни.
Пані метелиця щоб тваринкам, землі гарно спалося встеляє все теплим пухнастим снігом.
Ішла я якось лісом. Іду, прислухаюся. Дзвін лине від маленької ялинки. Вслухаюся і дивуюся. А то дзвенять маленькі сніжинки. Висять на ялинкових гілочках, доторкуються одна до одної, немов срібні дзвіночки. І дзвенять, дзвенять. То пані Метелиця дарує всім гарні сніжинки. Сидить вона на хмарці і пряде красу – зимове вбрання на дерева, на поля. А в помічницях у неї білочка. Вона передала вам шишки, щоб ви трішки промасажували свої долоньки.
3. Масаж шишками. (декламування вірша)
Де ти, білочко, живеш?
- Де ти, білочко, живеш?
Що ти, білочко, гризеш?
- У зеленому ліску,
У дуплі, у сосняку.

А гризу горішки,
І гриби, і шишки.
- У морози люті, злі
Ти не мерзнеш у дуплі?

- Затишна моя хатинка,
Тепла в мене кожушинка,
І мені зимові дні
Зовсім, зовсім не страшні.
Демченко Галина.
4. У народі кажуть: «То сніг, то завірюха, бо вже зима коло вуха.
Багато снігу – багато хліба.
Зима без снігу – не буде хлібу.
Добрий той сніг, що вчасно ліг.»
Чи можемо ми в Україні обійтися без снігу? Чому?
5. Робота з нитками на фланелеграфі.
ЗИМА
Н. Вернигора
Понад луки, ліс і поле
Пролітає трійка коней
І карета кришталева,
В ній — красуня королева.
Поспішає ця чаклунка,
Бо везе усім дарунки.
Для хлоп’яток і дівчаток —
Сніжну гірку до санчаток.
Для зайчаток — шубки нові,
Ведмежатам — колискові.
В діаманти й самоцвіти
Заплела вербові віти.
Сипле срібло на ялини,
Стеле килимом долини.
Допоможімо метелиці зробити більше снігу.
Робота з нитками. ( на фленеліграфах діти за допомогою ниток зображують сніжинки; діти,які мають складні вади рук малюють сніжинку в крупі))

Фізхвилинка
На столах у вас лежать листки паперу з сніжинками. Візьміть їх. Уявіть що ці сніжинки тихо падають на землю. (лист паперу тихо піднімаємо і опускаємо) А потім сніжинки збилися у ком снігу – сніжку. (діти зминають папір утворюючи ком снігу) Потанцюємо з цією сніжкою під веселу музику.
6. Робота з манною крупою.
Тихо падає сніг і торкається ніг
Кришталеві маленькі сніжинки.
Кожна з них, мов жива, ніжну пісню співа,
І іскриться, як справжня перлинка.
Затанцюймо і ми в хороводі зими.
Розтворімось в танку цім душею
А сніжинки летять, мов зірки мерехтять,
Кожна схожа на квітку лілею…

Які вони красиві ці зірочки зими. Кожна неповторна. Падаючи на землю вони ніби мерехтять, світяться, танцюють. Цвітуть холодними узорами квітки і їх пелюстки пахнуть морозом.
Давайте зобразимо ці красу використовуючи клей, картон, манну крупу.
За допомогою швидких рухів нанести клей на картон у вигляді перехрещених прямих так, щоб утворилася сніжинка. Засипати цю сніжинку крупою. Трішки почекати. Притиснути крупу до картону. Знов зачекати і струсити рештки.
(діти роблять сніжинки різної величини на картоні)
ІІІ. Підсумок уроку.
1. Ось і підійшла до кінця наша зустріч з панною Метелицею. Які гарні роботи ви створили. Думаю що вашу допомогу вона оцінить.
2. Вправи на розслаблення м’язів пальців рук: поглажування, плавні рухи, можна подути на пальчики.
СИПЛЕ СНІГ І. Франко

Сипле, сипле, сипле сніг.
Мов метелики сріблисті,
Сніжинки біленькі, чисті
Тихо стеляться до ніг.
Сипле, сипле, сипле сніг.
Сипле, сипле, сипле сніг.
Все присипав – доли, гори,
Вже ввесь світ – мов біле море,
Біле море без доріг.
Сипле, сипле, сипле сніг.
(1.17 Mb) ] 02.03.2015, 14:30 --------------------------

Категория: КОРЕКЦІЙНА ПЕДАГОГІКА | Добавил: l_julia_evgenievna Просмотров: 2504 | Загрузок: 566 | Рейтинг: 0.0/0
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:



Всего комментариев: 0



avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 2
Гостей: 2
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг