Головна » Матеріал для завантаження » ЛІТНІЙ ТАБІР » СЦЕНАРІЇЇ ДО СВЯТ

Ігри, взяті із збірки сценаріїв ігрових програм для дітей «Діти грають залюбки»
23.05.2015, 19:25

Ігри з тим, що під руками

Актуальність та перевага таких ігор зрозуміла кожному, хто стикається з економічними труднощами. Високі ціни на ігри та іграшки обмежують можливість їх використання як реквізиту під час проведення ігр. Та це не перешкода, вважає начальник Дитячого оздоровчого табору «Астра» Валентина Горбинко. Вона вважає, що такі ігри – унікальна можливість розвивати ігрову фантазію та творчість дітей. Такі ігри вчать бачити у повсякденних речах потенційні ігрові матеріали та використовувати знайомі модулі для створення власних ігор.

МАНДРИ В ХУСТИНКОВЕ МІСТЕЧКО

Місце проведення ігрової програми прикрашено різноманітними хустинками, які можна було б легко знімати і використовувати для гри. Ведуча вибігає, неначе її несе вітром, в руках у неї кольоровапарасолька, прикрашена повітряними кульками, хустиночками, стрічками. Звучить швидка інструментальна музика.

Ведуча: Ох, я все життя кудись поспішаю, бо ось цей пустотливий вітерець завжди мене підганяє в пошуках нових пригод. Він уже облетів усі країни, знає все найцікавіше в світі, а йому все мало.

Ну, і куди ти мене заніс на цей раз? Ось знову полетів, але я знаю, що він мене залишив тут ненадовго. Куди я потрапила  цього разу?

Ой, скільки дітлахів! Доброго дня вам, любі друзі! Давайте скоріше знайомитися. Всі мене звуть Ігруня-мандрівниця, бо я понад усе на світі люблю грати і мандрувати. Які ви всі гарненькі та усміхнені і, мабуть, дуже любите, як я грати? Чи може книжки читати? А може співати і танцювати? А може вередувати? Що це ви: хто "так" хто "ні"?

А-ну, повторюйте за мною рухи,

Та відповідайте дружно мені.

В школу любите ходити? Так?     (ідуть на місці)

Чобітками тупотіти? Так?  (тупотять ногами)

Із м'ячем в дворі скакати? Так?   (стрибають)

Бабу снігову скатати? Так?        (кругові рухи)

На санчатах покататись? Так?        (долоні разом, рух вперед згори)

А мультяшки подивитись? Так?     (руки під підборіддя)

А з дівчатами побитись? Так?        (бокс)

Після цього помиритись? Так?

Ну тоді ви гарні діти? Так?           (знак ВО!)

Сумно вам без гри сидіти? Так?

 

Ви готові вже до гри?

Тож рахуймо: Раз! Два! Три! Вжик! (імітація рухів польоту) Діти! А ви знаєте, куди ми з вами потрапили? До незвичайного музею. Тут ціле хустинкове містечко. А у вас з собою є хустиночки? Ні? Ну, ми це швидко виправимо. (Помічники роздають дітям хустинки різних кольорів).

Гра "Плутанина"

Діти створюють кола по 8-10 осіб, у кожному (об'єднуються по кольору хусточок). Діти з'єднуються в кола, тримаючись за хустинки. Ігротехніки-помічники допомагають їх переплутатись. Ведучийрахує до десяти, завдання дітей розплутатися і знову стати в коло. Лунає музичний сигнал.

Ведуча: Увага! Наш незвичайний музей "Хустинкове містечко" відчинив свої двері. Давайте зазирнемо в середину (скрип дверей).

Як багато тут зібрано різноманітних хусток! Є старовинні і зовсім нові, величезні і маленькі, які різні у них кольори і візерунки. Я впевнена, що кожна з них може розповісти цікаву історію, (танок зхусточками).

"Хустка" - "хистка" від слова хистити, захищати. Вона захищала го­лову, плечі людини від холоду, спеки, дощу і вітру, заміняла спідницю і плащ. Спочатку хустку робили з грубої вовни, а пізніше стали виробляти з бавовни, льону, шовку, плести і оздоблювати мереживом, китицями, прикрашати вишивкою, стрічками, чудернацькими візерунками. Хустка символізувала таємницю. У багатьох народів світу вона була символом покровительства жінки чоловіком, який її оберігав, захищав. Модники і модниці використовували хустку, щоб підкреслити особливість одягу. Вона є обов'язковим елементом багатьох національних костюмів.

Хустки носили на голові і на шиї, на плечах і на стегнах, через плече, у кишеньці; на руці, робили з них торбинки, скатертини і серветки; дами дарували їх на пам'ять лицарям свого серця, а у деяких народів кинута долу хусточка означала життя або смерть. Хусточкою перев'язували рани, з не танцювали, на ній зав'язували вузлики напам'ять.

Давайте ми з вами пофантазуємо і відтворимо або створимо свою власну версію використання хустки. Спробуйте знайти свої різноманітні способи.

Зал ділиться на кілька творчих груп, які отримують корзинки з різноманітними хустками і аксесуарами. За допомогою помічників-ігротехніків діти створюють свою колекцію.

Під музику діти демонструють свій варіант, проходячи через центр залу і сідають на місце. Можна використовувати косметику, додаткові аксесуари - ремінці, намиста тощо.

Ведуча: Ви знаєте, шановні модники і модниці, мені здалось, ніби ви колись давно або недавно жили в різних кінцях світу, бо ось так носили одяг в Римі, а так в Греції, так в Україні, а так в Росії, так в Іспанії, а так хустки всі жінки в Європі 19 століття.

Пропоную вам пограти в гру-танок. Ми з вами будемо перетворюватись в мешканців різних країн і для цього нам буде потрібна лише хустка.

Зараз я запрошую в танок лише дівчат.

Хустка: на плечі – український танок («Метелиця»); на голові, а в руках носова хустка – російський («Кадриль»); при­крите обличчя – «Східний танець); на стегнах – циганський («Циганочка»);.  через плече –  грецький              Сіртаки.)

Ведуча: Тепер я запрошую лише хлопчиків: хустки за поясом – грузинський («Лезгінка») , іспанський - на шиї («Ковбойський»).

До речі, а ви знаєте, чому ковбої і на сході носили хустки саме так? Так, вони прикривали ніс і рот від пилу, що нісся з-під копит, або під час піщаних та пилових буревіїв.

Я згадала одну гру про ковбоїв і хочу вас навчити. Але спочатку нам треба перетворитись на справжніх ковбоїв. Одягаємо хустки, беремо в руки ласо (мотузка, яку затягують на шиї у мустангів ( диких конях, на яких ходять ковбої). Ще вони брали з собою обов'язково кольт ( пістолет),  вдягали капелюх. І тільки тоді сідали на мустанга і їхали в прерію ( це як наш степ).

Сядемо на коней, і гей у подорож...

Повторюйте за мною кожен рядок і рухи. А в кінці кожного куплету ми будемо робити ось такі рухи і дружно промовляти "Тр-йох-ха-і-го-го" - начебто ковбойські коні іржуть від задоволення.

Гра "Веселі кової"

(музична гра-повтор)

Техаські ковбої - веселий народ.

            Трапляється з ними багато пригод.

   Тр-р-р-йо-х-ха! (Двічі останній рядок кожного куплету)

Характер залізний і м'язи міцні.

Завжди з ними ласо і кольт на ремні.

На конях-мустангах по преріях скачуть

Дівчата за тими ковбоями плачуть

Запрошуєм всіх до ковбоїв на свято

Справжні ковбої танцюють завзято.

Ведуча: А тепер я вам пропоную перейти в наступний зал, не менш цікавий. Але спершу ми заглянемо в наше дитяче кафе. До речі, ви зна­єте, що здавна хустку використовували, як серветку. Нею прикривали груди, або ноги, щоб не забруднити одяг. Серветками прикрашають стіл, ось дивіться як це може виглядати (помічники демонструють приклади сервування столу, складання серветки засобом "Королівська лілея " й пригощають дітей печивом).

Ведуча: А оскільки наше кафе у країні ігор, то я пропоную вам погра­ти у веселу гру. Всі ви пам'ятаєте слова, які вам кажуть перед їжею.

Зга­дайте їх. "Приємного апетиту!" Саме так і називається наша гра.

Гра "Приємного апетиту!"

Ведучий читає текст гри. Коли звучить назва блюд, або їстівного, дітям треба встати, сказати "Приємного апетиту" і сісти на місце:

Одноокий людоїд здумав розпочать обід,

Перед сном, перед обідом підкріпитися як слід.

Він спочатку з’їв телятко, смаженину, поросятко,

Підігрів казан картоплі, вийняв бочку огірків,

Та і так собі подумав: «Ніби зовсім я не їв».

Потім він відрізав сала, з’їв вареників чимало,

Випив кринку молока, з’їв шмати ще пирога,

Ще й ковбас двадцять палок, сира кілограмів з п’ять.

Пролітала зграя галок –  він їх встиг пережувать.

Закусив смачним   рулетом і доїв усі котлети.

Все так-сяк запив компотом, їсти – то важка робота.

Вже зібрався зовсім спати та рішив порахувати:

Скільки страв на свій обід, з’їв голодний людоїд

Хто зумів усі згадати прошу руки піднімати.

Ведуча: Ну що ж підкрипилися, то ж рушаємо до наступного залу - театрального мистецтва. О, скільки цікавих речей можна зробити із здавалось би, звичайної хустки! Давайте розійдемося по театральних майстернях і самі станемо творцями.

Діти розходяться, за допомогою помічників-ігротехників готують міні- театри: ляльковий, повітряних кульок, хустинковий, драматичний (на тему піратів).

Ведуча: Як ви цікаво придумали! Ігри про піратів я дуже люблю. Хочете пограти?

Гра-естафета                                                                                                                                                     "Піратські перегони"

Ведуча: А тепер я вас запрошую в зал мистецтв. Це зал-майстерня. На кілька хвилин ми з вами перетворимося у майстрів по розпису хусток. Тут ви можете створити хусточку про яку мріяли саме ви. Мої помічники допоможуть вам оволодіти різними техніками. Тож не гаємо часу - до діла.

Техніки виконання: пальчиковий розпис, по-мокрому, штамповка овочами, предметами побуту, спосіб "Зав'яжи-розв'яжи". Під час вико­нання роботи ведуча коментує роботу в майстернях і знайомить з симво­лікою кольорів, промислами по виробці хусток. Діти демонструють свої вироби. Звучить музичний сигнал.

Ведуча: Увага, діти! Наш час відвідування музею закінчився. (Діти займають свої місця)

                                    Вам сподобалося діти? Так?

                                    Але час мені летіти. Так?

                                    Хусточку напам'ять малювали?

                                   Ігри ви усі запам'ятали?

                                     Нових зустрічей ми будемо чекати?

                                     І не будем дуже сумувати?

                                    Ось і прилетів уже мій вітер,

                                    На деревах гне тоненькі віти.

                                    До побачення, щасливо, діти!


23.05.2015, 19:25 --------------------------

Категория: СЦЕНАРІЇЇ ДО СВЯТ | Добавил: yrok | Теги: програм, ігрових, збірки, дітей, «Діти, із, сценаріїв, для, взяті, ігри Просмотров: 6690 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:Всего комментариев: 0avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 2
Гостей: 2
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг