Головна » Матеріал для завантаження » НАОЧНІ ПОСІБНИКИ (презентації) » ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ

Інтегрований урок з позакласного читання, я і України і основ християнської етики. Вивчення творів В.О.Сухомлинського.
12.02.2014, 19:14 Інтегрований урок з позакласного читання, курсу «Я і Україна», «Основи християнської етики» у другому класі
Тема: «Шануй батька твого і матір твою, щоб тобі було добре…» Вивчення творів В.О.Сухомлинського
Навчальна мета: використовуючи оповідання В.О.Сухомлинського, присвячені магічній силі доброти й чуйності у взаєминах між близькими людьми, розкрити сутність поняття «рід», «родина», «духовні цінності», акцентувати увагу на п’ятій християнській заповіді
Розвивальна мета: розвивати вміння аналізувати прочитане, давати відповіді на поставлені запитання, визначити головну думку, висловлювати своє ставлення до вчинків героїв
Виховна мета: сприяти вихованню духовних цінностей як складової родинної єдності
Тип уроку: інтегрований урок (читання, «Я і Україна» та «Християнська етика»)
Форма уроку: урок – презентація
Обладнання: портрет педагога, збірка творів В.О.Сухомлинського, виставка сімейних фото «родинних дерев», мікрофон, «скарбничка духовних цінностей»
Вислови В.О.Сухомлинського:
«Кожен твій крок, кожен твій вчинок – і хороший, і поганий – відгукнеться в материнському і батьківському серці радістю або болем, щастям або стражданням».
«Знай, що людський обов’язок дітей – платити батькам за їхнє піклування про тебе, за їхню безмежну любов і відданість»

Конструктор уроку



Етап уроку Діяльність вчителя Діяльність учнів
Методи роботи

I Організаційний створення психологічного робота з «обличчями
етап комфорту на уроці настрою»
II Мотиваційний
етап
Вступна бесіда - Хто зустрічає вас вдома?
- Назвіть близьких вам людей? відповіді учнів
- Яким словом об’єднати
усіх цих людей?
Створення проблемної Як ви розумієте відповідь проведення гри
ситуації дівчинки? «Мікрофон»
ІІІ Операційний етап
уроку
Повідомлення теми уроку
Вступне слово вчителя Інформація про видатного
педагога В.О.Сухомлинського
Аналіз оповідань - Чому на обличчі хворої
мами з’явилася посмішка?
- Любов котрої із дочок, на твою усні відповіді
думку, була найсильнішою? дітей
- Хто дасть відповідь на
заголовок оповідання?
- Чи шанує Ніна свою бабусю?
- До чого прислухався дідусь?
Робота в групах Діти з наведеного переліку Виконання завдань
робіт виберіть та визначте те, на картинках
що ви вмієте робити
Гра Учитель пропонує дібрати
«Закінчити правило» відповідну дію
IV Рефлексія Виконання вправ
під музичний
супровід
V Контроль
отриманих знань
Екскурсія до - Які статистичні дані по Відповіді
фотогалереї родинам 2-го класу? екскурсовода
родини 2-го класу

Презентація - В кожній родині є свої Представники команд
родинних дерев. зірочки? Про кого хочете працюють біля дошки,
Конкурс «А чи розповісти? інформуючи про
знаєте ви?» видатних членів
родини
Інтерактивна вправа вчитель надає інструкцію учні працюють з
«Так чи ні?» щодо виконання долонями довіри

VI Підведення
підсумків.
Оцінювання
Бесіда Про що говорили на уроці? відповіді учнів
Інтерактивна
вправа
«Скарбничка духовних доповнення власних
цінностей» скарбничок

VII Домашнє завдання знайти твори пошукова робота
В.О.Сухомлинського,
присвячені матері,
прочитати їх, зробити
малюнки до творів,
що найбільше сподобались






ХІД УРОКУ:
І. Організаційний етап
Учитель: Ви почули всі дзвінок?
Він покликав на урок.
Учні: Кожен з нас вже постарався,
До уроку приготувався.
Починається наш урок позакласного читання і мені б дуже хотілося, щоб ви мені показали обличчя настрою, з яким ви починаєте урок?
(діти показують обличчя)
ІІ Мотиваційний етап
1. Вступна бесіда вчителя
- Любі діти, щодня ви приходите із школи додому, де тато, бабуся, дідусь, братик чи сестричка. Скажіть, яким словом можна об’єднати усіх цих людей? (сім’я)
- Отже, сім’я складається з батьків і дітей. Це дуже близькі люди, які люблять один одного, піклуються, допомагають одне одному. Сім’я займає особливе місце в житті кожної людини. Тато й мама дають вам життя, доглядають вас, розповідають, що таке добре, а що – погано, привчають до праці, виховують, люблять вас. Вони хвилюються, коли у вас невдачі, радіють вашим успіхам.
2. Проблемне питання
У натовпі на вулиці заблукала дитина. Бігає, кричить, шукає маму. Люди питають у дитини: «Яка ж твоя мама, дитинко?» А дитина крізь сльози відповідає: «Невже ви не знаєте? Моя мама та, що найкраща за всіх!»
- Як ви розумієте відповідь дівчинки?

3. Побудова асоціативного ланцюжка за допомогою мікрофону
- Що ви скажете про свою маму?
• Моя мама – найчарівніша
• Моя мама – наймиліша
• У моєї мами добрі очі
• У моєї мами – ніжні руки.
ІІІ Операційний етап
1. Вступне слово вчителя
Жив на світі учитель. Його звали Василь Олександрович Сухомлинський. Нещодавно йому б виповнилося 90 років. Він був середнього зросту, худорлявий: каштанове волосся відкривало високе чоло. Але головними на його обличчі були очі – карі, променисті, то лагідні, замріяні, то вимогливі, запитальні, а то й усміхнені, жартівливі.
Усе своє життя з 17 років В.О.Сухомлинський працював у школі. Учив маленьких і великих школярів грамоти, математики, літератури, історії. Але більш за все він хотів навити дітей жити за законами добра, думати, відчувати, радіти й сумувати не лише своїми власними радощами й печалями, а й тата і мами, дідуся й бабусі, брата й товариша. Готуючись до сьогоднішнього уроку, ви читали оповідання О.Сухомлинського.
2. Аналіз прочитаних оповідань

(червоний – символ крові, серця, любові)


(синій – символ мудрості, мужності)

(жовтий – символ сонця, тепла)
Твори про маму
«Сьома дочка» с.67
«Сива волосинка»
«Хлопчик; хвора мама»

1.Чому на обличчі хворої мами з’явилася усмішка?
2. Любов котрої із дочок, на твою думку, була найсильнішою і чому?
3. Через що у матусі з’явилася сива волосинка? Твори про дідуся
«Комірчина для дідуся»
«Чого це дідусь такий добрий?»
«Доброго вам здоров’я, дідусю»

1.Що довів Юрасик своїм вчинком?
Чи був це повчальний урок для батьків?
2.Хто дасть відповідь на заголовок оповідання?
За що дідусь поцілував Андрійка?
3.До чого прислухався дідусь? Твори про бабусю
«Іменний обід»
«Хай, я буду ваша, бабуся..»
«Тихо, бабуся відпочиває..»

1.Чому мама відмінила свято?
Чи шанує Ніна свою бабусю?
2.Що ви скажете про Марійку?
3. Чому у Галинчиної бабусі з очей впали дві сльози?

- Над чим задумалися? Чому навчилися? (Шанувати рідних своїх, піклуватися про них)
- Про що і говорить П’ята заповідь Божа. Хто може її назвати?
3.Робота в групах
А як Ви розумієте поняття «шануй»? Після відповідей учнів, їм пропонуються для роботи картки
• Прибирати іграшки
• Зашнуровувати черевики
• Застелити ліжко
• Просушити рукавички
• Підмітати в кімнаті
• Помити посуд
-Так. Багато роботи в ваших родинах виконують батьки, але і ви повинні їм допомагати (прибирати в своїй кімнаті, почистите взуття, полити квіти, доглядати за домашніми тваринами, тощо)
4. Гра «Закінчити правило»
Учитель пропонує дітям дібрати відповідну дію.
Розкидав – склади;
Насмітив – підмети;
Розлив – витри;
Розсипав – позбирай;
Замастив – помий.
IV. Рефлексія
Виконання вправи «Помічники» під музичний супровід
Хтось постукав тихо в клас
Та перерві ще не час.
Тут підказує Даринка
Це у нас Фізкультхвилинка
V. Контроль отриманих знань
1.Екскурсія до фотогалереї родини 2-а класу
-Які статистичні дані по родинам 2-А класу?
2. Презентація родинних дерев Конкурс «А чи знаєте ви?»
- В кожній родині є свої зірочки?
- Про кого ви хочете розповісти?
У щасливій родині є свої традиції та родинні свята.
3.Інтерактивна вправа «Долоньки довіри»
Робота в групах. Так чи ні?
Проблемні питання:
1) Чи потрібно прати власні речі, якщо вдома є пральна машина?
2) Чи потрібно вибачатися перед рідними. Так чи ні?
3) Не підвищувати голос на батьків, відстоюючи власні бажання. Так чи ні?
4) Під час розмови добирайте слова, які не ображають своїх рідних. Так чи ні?
5) Будьте люб’язні і виконуйте прохання своїх рідних. Так чи ні?
VI .Підведення підсумків. Оцінювання
1.Бесіда
- Про що говорили сьогодні на уроці?
- Що вам найбільше запам’яталося?
2. Інтерактивна вправа «Скарбничка духовних цінностей»
- Три біди є у людини – смерть, старість і погані діти, - так вважає народна мудрість.
Старість неминуча, смерть невблаганна, перед нею не можна зачинити двері, а від поганих дітей можна дім зберегти. І це залежить не тільки від батьків, а її від самих дітей.
Тож намагайтеся бути слухняними і вихованими, ввічливими і працьовитими, турбуйтеся про своїх рідних і не задавайте їм прикрощів. Будьте такими, якими хотів вас бачити В.О.Сухомлинський, я, Ваші рідні та близькі.
- А тепер відкриємо своїх скарбнички та зачитаємо, які ж духовні цінності притаманні кожному з Вас? Я ж пропоную доповнити Ваші скарбнички.
VII. Домашнє завдання
Знайти твори В.О.Сухомлинського, присвячені матері, прочитати їх. Зробити малюнки до творів, що найбільше сподобалися
12.02.2014, 19:14 --------------------------

Категория: ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ | Добавил: ТатьянаСудзиловская Просмотров: 2163 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:

Поділитися посиланням на цю сторінку в:

Всего комментариев: 0



avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 13
Гостей: 13
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ
yrok, DODDDS
Україна. Кривий Ріг