Головна » Матеріал для завантаження » НАОЧНІ ПОСІБНИКИ (презентації) » ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ

"Тема. У світі казки чарівної. Українська народна казка «Вовк та козенята»
(53.0 Kb) ] 18.01.2014, 22:03 Тема. У світі казки чарівної. Українська народна казка «Вовк та козенята»

Мета. Ознайомити учнів з новою казкою; вчити визначати головну думку казки; формувати навички правильного, свідомого читання; вміння характеризувати героїв твору;
розвивати вміння відтворювати зміст прочитаного, творчі здібності учнів; виховувати співчуття, бажання засуджувати недобрі вчинки.

Обладнання. Малюнки кози і вовка, маски, квітка, хмаринки, загадки, краплинки.

Тип уроку. Комбінований урок

Хід уроку

І. Організація класу.
Закінчилася перерва,
Продзвенів чаклун-дзвінок.
А тепер усі швиденько
Налаштуйтесь на урок.

ІІ. Мовна розминка.
1. Робота з чистомовкою ( записана на дошці)

Ка-ка-ка – цікава … ( казка )
Ку-ку-ку – прочитаю … ( казку )
Ко-ко-ко – зачаруй нас …(казко)
Ки-ки-ки – нові герої … ( казки )
Ці-ці-ці – кого зустріли в …( казці )

2. Розчитування
а) вправа для розширення кута зору
Учитель. Хоч хмаринки розлітаються,
Та слова легко читаються.

каз



- Яке слово зайве?
- Чому?

б) вправа для розвитку навичок читання

Учитель. Казковий дощик накрапав,
Він слова порозкидав.
Тож і ми часу не гаймо,
Швидше приказку читаймо.

1 4 8
Казка в зрозумій
7
повчальне

6 5 3
щось 2 ній та
вигадка



- Пояснити зміст прислів’я.

ІІІ. Перевірка домашнього завдання.

Відгадування загадок по героїв казки.

• Хто по дрова в ліс ходив,
Рукавичку там згубив.
А знайшли її звірятка,
Ось така була в них хатка. ( дід)

• Рукавичку вона знайшла,
В неї, як у дім, зайшла.
Стала жити у затишку
Ця маленька, сіра … ( мишка)

• По лісочку він стрибав,
До рукавички завітав.
І звірята, що там жили,
З радістю його впустили. ( зайчик)

• Змерз сіренький на морозі,
Глядь, рукавичка на дорозі.
Хоч звірятам було тісно,
Та знайшли для нього місце. ( вовк)

- Хто ще жив у рукавичці?
- Чи всіх героїв казки ми назвали?
- Якими були звірі?
- Чого нас вчить казка «Рукавичка»?

ІV. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми, мети уроку.

Відгадування загадок.

• Рогате, бородате,
Тупає ніжками,
Колеться ріжками. ( коза)

• Сірий, хитрий, волохатий.
Звик у лісі всіх лякати. ( вовк)

( Учитель розміщує на дошці малюнки тварин)

V. Вивчення нового матеріалу.

1. Робота над вгадуванням сюжету казки за її назвою.
- Прочитайте назву казки. Як ви думаєте, де відбуватимуться події?
- До кого в гості ми завітаємо?
- Чи чули раніше ви цю казку?
- Які ще інші назви цієї казки ви знаєте?

2. Читання казки вчителем.

3. Перевірка первинного сприйняття казки.
- Кого з дійових осіб ви запам’ятали?
- Скільки було козенят?

4. Словникова робота.
( На дошці записані слова)
козеняточка
відімкнітеся
відчінітеся
преміцно
тонесеньким
- Прочитайте слова.
- Зміст яких слів незрозумілий?
- Знайдіть пару до слова відімкнітеся.

5. Читання «ланцюжком»

6. Аналіз прочитаного
- Де жила коза з козенятами?
- Куди вона щодня ходила?
- Чого вона боялася?
- Що коза наказувала діткам?
- Що хотів зробити вовк?
- За що коза похвалила діток?
- Чого нас вчить ця казка?

7. Вибіркове читання.
- Прочитайте ще раз пісеньку Кози і Вовка.
- Чим вони відрізняються?
- Як козенята дізналися, що то була не їхня мати?
- Які слова в тексті підказують, як слід читати слова Кози і Вовка? Зачитайте.
- Розгляньте малюнок (с.54 підручника) до казки, відшукайте у тексті речення до нього.

Фізкультхвилинка

8. Робота в групах. Характеристика дійових осіб.
Клас ділиться на групи. Кожна група отримує частини квітки ( серединка, пелюстки). До серединки, в якій записана назва дійової особи, вибрати і приєднати відповідні пелюстки.


Вовк (який?) Коза ( яка?)
жадібний лагідна
жорстокий дбайлива
хитрий добра
злий турботлива
підступний уважна

Представники груп виходять до дошки і прикріплюють свою квітку, характеризуючи героїв казки.

9. Гра «Закінчи речення»
« Зробила вона собі … »
« Сама піде, а діткам накаже … »
« Козенята почують матір і … »
« Вовк підслухав, як … »
« Постояв він, постукав … »
10. Розігрування діалогу між вовком та козенятами ( діти одягають маски)

VІ. Підсумок уроку.
- З якою казкою ознайомилися?
- Чого навчила вас ця казка?
- Чи може таке трапитися в житті?

VІІ. Домашнє завдання.
- с.53-54, читати казку в особах;
- за бажанням виконати малюнок до казки;
- придумати іншу кінцівку.

(53.0 Kb) ] 18.01.2014, 22:03 --------------------------

Категория: ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ | Добавил: nata2913 | Теги: Вовк та козенята, Казка Просмотров: 3896 | Загрузок: 725 | Рейтинг: 0.0/0
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:

Поділитися посиланням на цю сторінку в:

Всего комментариев: 0



avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 14
Гостей: 13
Читачів: 1
yrok

СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ
yrok, DODDDS
Україна. Кривий Ріг