Головна » Матеріал для завантаження » НАОЧНІ ПОСІБНИКИ (презентації) » УКРАЇНСЬКА МОВА

Урок
15.11.2011, 23:17 Урок
Тема. Закріплення знань про спонукальні речення. Виразне
читання тексту. Перевірна робота. Списування.
Мета: закріпити знання учнів про спонукальні речення; вчити
виділяти їх у мовленні й складати самостійно, правильно викори-
стовуючи розділові знаки; розвивати вміння узагальнювати;розвивати навички виразного читання; виховувати доброзичливе, дружнє ставлення до оточуючих, виховувати почуття доброти.
Обладнання: таблиця «Речення», загадки, вірші,прислів'я.
Тип уроку: закріплення та систематизація знань.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання
1. Перевірка домашнього завдання (вправа 148)
— Перевірка — індивідуальне опитування.
— Як ви розпізнали спонукальне речення?
2. Гра «Зберіть речення»(усно)
1) Барліг, готує, ведмідь, зимівлі, для;
2) переймай, добре, все;
3) пожовкло, чому, листя.
— Що цікаве помітили? Доведіть.
— Поясніть розділові знаки в кінці кожного речення.
III. Повідомлення теми та мети уроку
— Сьогодні будемо закріплювати свої знання про речення
взагалі і спонукальні зокрема.
IV. Закріплення та систематизація знань
1. Робота з таблицею «Речення».
2.Хвилинка чистопису
До бр ро добро доброта Вс Все добре переймай!
— Яке спонукальне речення ми зібрали?
— Доведіть, що воно є спонукальним.
— Яка форма спонукання в ньому використана?
— Який знак у кінці речення ви б поставили?
— Зверніть увагу на речення на С. 73.
— Як ви думаєте, чому там поставили знак оклику? Спишіть
його каліграфічно.
— До чого закликає нас це прислів’я?
— А чому необхідно переймати все добре?
3."Мовна розминка".
а) Словниковий диктант.
— Запишіть відгадки.
Загадки.
• Я мала людина, звуть мене...
• У землі червоне, а над землею зелене,
Борщ виходить добрий з мене.
• У землі в червоній сукні біла дівиця.
Коса її над землею буйно зелениться.
• Добре стрибає, вуха великі має.
• У лісі живе хитра руда дівиця.
Звуть її ...
• Жовті сукні дві чи три,
А під ними — сорочки злі.
Хто її роздягає, слізки проливає.
(Дитина, буряк, редиска, заєць, лисиця, цибуля.)
б) Завдання.
— Складіть звукову модель слів:
1 варіант — лисиця, 11 варіант — буряк.
4. "Стежинка кмітливих".
а) Завдання на дошці (усно).
— Складіть речення зі слів кожного рядка.
— Назвіть, яким є кожне речення за метою висловлювання.
1. Випало, гнізда, з, голуб'ятко.
2. Садку, у, м'ята, вашому, росте, чи.
3. Восени, в, діти, ходили, діброву.
б) Завдання на картках.
— Поставте в кінці речення потрібний розділовий знак і вкажіть, яке це речення за метою висловлювання.
1. Хто з вас любить книжки (... речення.)
2. З книжкою легко жити і працювати (... речення.)
3. Шануйте і бережіть книжку (… речення.)
5. Стежинка "Спортивна".
а) Фізкультхвилинка.
Трави ростуть низько-низько,
Дерева ростуть високо!
А ми ідемо тихо-тихо,
Щоб не зробить нікому лиха.
Вітер дує сильно-сильно,
Дерева хита невпинно,
А нам у класі так затишно.
Ми до занять готові сісти.
б) Колективна гра "На уроці фізкультури" (вправа 151).
речень.
— У якому стовпчику записані речення? Які вони?
— Подайте команди відповідно до запису зліва.
— Зверніть увагу, як одне і те саме прохання можна передати
— по-різному. Зверніть увагу на інтонаційне оформлення речень.
6. Колективна робота з підручником (вправа149).
— Прочитайте текст.
— Із яких частин складається текст?
— Прочитайте зачин, зверніть увагу на всі речення у цій частині.
— Якими є всі речення зачину? (Питальними.)
— Який знак стоїть в кінці кожного речення?
— Прочитайте основну частину тексту.
— Які це речення? (Розповідні.)
— Прочитайте кінцівку.
— Яке це речення за метою висловлювання? (Спонукальне.)
— Як ви розумієте слова "Учитися добра"? (Бути добрими людьми, ніколи і нікому не причиняти зла, жити в мирі, злагоді.)
— Випишіть одне речення з основної частини тексту (на вибір).
Перевірка
— Який тип виписаного вами речення? Прочитайте його ви-
разно.
7. Самостійна робота (вправа 150)
— Прочитайте ще декілька прислів’їв на ту саму тему. Чому не-
обхідно переймати лише добре?
Завдання 2, 3 запропонувати для самостійного виконання.
Перевірка — індивідуальне опитування.
3. Робота в парах (вправа 152)
Перевірка — опитування пари.
— До якого типу за метою висловлювання належать складені
речення? Доведіть.
V. Підсумок уроку
1. Бесіда
— Розкажіть, що ви дізналися про речення.
— Що ви можете розповісти про розповідні, питальні, спо-
нукальні речення?
— Зверніть увагу на речення, записане на дошці. Що ви можете
про нього сказати?
Мама зварила борщ.
— Перетворіть це речення на питальне і прочитайте з відпо-
відною інтонацією.
— А як би ви перетворили його у спонукальне? Що ви у ньому
передасте — прохання, заклик, запрошення?
— Якщо це прохання, то як його слід висловити?
2. І нструктаж щодо виконання домашнього завдання
VI. Домашнє завдання
Вправа 153.
15.11.2011, 23:17

Категория: УКРАЇНСЬКА МОВА | Добавил: Valentina9090 | Теги: Навчання грамоти, списування, речення, спонукальне Просмотров: 1796 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:

Поділитися посиланням на цю сторінку в:

Всего комментариев: 0



avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 4
Гостей: 4
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг