ЗГАДАЙМО ЇХНІ ІМЕНА…
17.09.2015, 18:59

До Дня партизанської слави та партизанського руху в Україні

Виховний захід, проведений у 7 класі

Класний керівник: К.В.Притула

Мета: розширити знання учнів про партизанський рух в Україні, героїв партизанського руху; розвивати образне мислення, артистичні здібності в декламуванні поезій; виховувати патріотичні почуття, гуманізм, любов до України, пошану до тих, хто боровся за батьківщину.

Обладнання: репродукції картин про партизанський рух в Україні, про Другу світову війну; фотографії ветеранів партизанського руху, виставка учнівських малюнків про війну.

(презентація «Вони захищали Вітчизну»)

Хід заходу

Лунає музика воєнних років, на тлі музики звучать слова.

Ведучий 1.

Пам’ятаєш, Земле, сорок п’ятий,

Стихле небо, підняте салютом?

Пам’ятаєш, Земле, сорок п’ятий.

Земле, сорок перший не забудь !

Ведучий 2. Своїми подвигами прославили нашу Вітчизну різні покоління українського народу. На своїх плечах винесли вони тягар найстрашнішої війни ХХ століття – Другої світової. У найтяжчий час для нашої Вітчизни, 22 червня 1941 року пішли на фронт тисячі солдат і матросів, до лав добровольців ставало багато юнаків, які ледве закінчили школу. Багато з них приписували собі роки, щоб потрапити на фронт. Але були й такі, хто в суворий воєнний час боровся з ворогами в глибокому тилу, не жаліючи крові й самого життя.( Звучить музика + відеоролик «Как это было..»)

Ведучий 1. Щорічно 22 вересня згідно з Указом Президента України від 30 жовтня 2001 року №1020 в Україні відзначається День партизанської слави.

Ведучий 2. Велику Вітчизняну війну називають всенародною. Безумовним підтвердженням такого визначення є широкий розмах партизанського руху та героїзм патріотів-підпільників, які зробили свій неоціненний внесок до перемоги над фашизмом.

Ведучий 1. Упродовж перших днів війни ворогам вдалося захопити значні території. На окупованих землях ворог будував системи всебічного матеріально-технічного забезпечення своїх військ, намагався широко та якісно використати захоплену радянську інфраструктуру та примусити населення до покірної рабської праці.

Ведучий 1. Враховуючи нерівномірність розгортання партизанського руху, 11 листопада 1942 року Державний Комітет Оборони прийняв спеціальну постанову “Про партизанський рух на Україні”, у якій особлива увага зверталась на розвиток партизанського руху в правобережних областях республіки, де проходили надзвичайно важливі залізничні та шосейні шляхи, створення обласних оперативних груп, покращення організації зв’язку, підготовку партизанських кадрів, матеріально-технічне забезпечення партизан.

Ведучий 2. На виконання цієї постанови партизанський загін під командуванням О.Сабурова восени 1942 р. здійснив рейд з Брянських лісів на Правобережну Україну. Відстань у кількасот кілометрів партизани подолали протягом місяця, форсувавши при цьому Десну, Дніпро і Прип’ять. Тільки в дні рейду загін О.Сабурова розгромив фашистські гарнізони в 6 райцентрах, зруйнував 29 залізничних і шосейних мостів, провів роз’яснювальну роботу серед населення, внаслідок чого чисельність з’єднання наприкінці рейду зросла. Згодом сабуровці спільно з партизанами загону С. Ковпака, загонами з Житомирської і Рівненської областей та білоруськими партизанами утворили в Поліссі вільний від фашистів край, який охоплював 14 районів з населенням 200 тис. чоловік.

(Перегляд фрагментів хроніко-документальних кінострічок презентаційного характеру).

Учень 1.

Війна назустріч молодому дню

Із гуркотом, із брязкотом котилась,

Лавиною металу і вогню

На нашу Землю й долю навалилась

Учень 2.

Тремтять гармати, б’є на сполох дзвін.

Залізні круки вилітають з хмари.

Горить країна з чотирьох сторін

І на чужинців просить з неба кари

Учень 3.

Синів, дочок благає: – захистіть!

Страждає в муках Україна мила.

І піднімається з глибин століть

Непоборима, нездолана сила.

Ведучий 2. Ми ніколи не забудемо героїв партизанського руху. Вшануймо хвилиною мовчання пам’ять про тих, хто віддав своє життя за нашу рідну землю.

Хвилина мовчання.

(відеоролик «Журавли»)

Ведучий 1. Пам’ять… Вона нетлінна й вічна. Вона дивиться на нас зі старих фронтових фотографій, тих речей, які зберігають колишні партизани, і не дає потьмяніти жодній героїчній сторінці перемоги над фашизмом. А ми, молоде покоління, про їхні бойові подвиги, їхнє героїчне життя можемо дізнатися сьогодні тільки з їхніх розповідей, кінофільмів, творів художньої літератури.

Ведучий 2. Наш обов’язок –згадувати про них не тільки в свята, а кожного дня пам’ятати про тих, хто кував цю перемогу, хто загинув у цій страшній війні.

Ведучий 1. Закінчуючи нашу розмову, хочеться нагадати всім слова: «Батьківщину люблять не за те, що вона велика, а за те що вона своя». Сподіваюся, що ви будете справжніми захисниками своєї Вітчизни.

І ватри палали в лісах,

І села палали в пожарі,

А смерті кривавої жах

Був завжди із полум’ям в парі.

Виходять з лісу партизани

У наступ на смертельну ніч, —

А полум’я горить, не в’яне,

А полум’я — як вічний клич…

Погашені люті вогні

Вогнями і серця, і зброї.

У пам’ять, легенди, пісні

Приходять безсмертні герої.

(Ролик «Ты же выжил, солдат»)

Використані джерела:

1. Кращі осінні свята /Упоряд. О.В. Гноінська - Веста: Вид-во «Ранок» 2008.– 176с. – (Святкова година).

2. Позакласні заходи .– Тернопіль: Мандрівець, 2008. – 160с.

3. Ніхто не забутий. На попіл ніхто не згорів… // Позакласний час. – 2011. – № 8. – с. 12–16

4. Матеріали з You Tube

Категория: ДО ДНЯ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ | Добавил: yrok | Теги: ДО ДНЯ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ, ІМЕНА…, ЇХНІ, ЗГАДАЙМО
Просмотров: 1901 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar