Головна » Матеріал для завантаження » РОБОТА ПСИХОЛОГА » ПРАКТИЧНИЙ ПСИХОЛОГ

Заробітна плата як детектор професіоналізму
16.04.2012, 14:31

Як Ви вважаєте, чи впливає зарплата вчителя на ефективність його праці? Відповіді на це запитання давали вчителі з Хмельницького та Хмельницької області.

● Здебільшого впливає. Якщо вчителю мало платять, він шукає інші способи заробити гроші. Більшість моїх колег у вільний час стоять на ринку, де заробити за день можна більше, ніж за день у школі. Це забирає час для творчості, для саморозвитку? Тоді ж яка альтернатива?

● Впливає, але не кардинально. На жаль, є такі вчителі, яких і не зміниш високою зарплатою, вони не хочуть мінятися. Але зарплата повинна бути гідною, щоб людина-учитель не почувала себе неповноцінною.

● Якщо вчителю дадуть гідну зарплату й обмежать кількість годин понад ставку, то він зможе якісніше готуватися до уроків, а не підзаробляти десь, щоб прогодувати сім’ю.

● Отримуючи високу зарплатню, учитель матиме можливість купувати методичну літературу, яка в наш час коштує недешево.

● Впливає. Більше часу і здоров’я залишиться для творчої роботи, тому що зменшиться  тижневе годинне навантаження.

● Впливає, але не на всіх. Частина з них працюватиме так, як вона звикла, навіть у разі підвищення зарплати. Немає залежності між підвищенням зарплати й ефективності праці. Зарплата – пасивний мотиваційний фактор, а не активний.

● Впливає, але як один із групи факторів. І я думаю, що це не головний чинник. Потрібно змінювати ставлення до вчителя з боку держави, суспільства, а також його соціальний статус.

● Впливає, але не на всіх. Якщо в людини є потреба працювати добре, вона це й робитиме. Така людина працюватиме на будь-якій роботі ефективно. Та залишиться вона у школі за низьку зарплату чи піде в інше місце – це вже вибір людини.

● Впливає. Думаю, щоб учитель працював ефективно й творчо, він повинен бути фінансово самодостатнім і відчувати, що його праця гідно оплачується.

● Учитель-творець, учитель з покликання ефективність не ставить у залежність від оплати, але буде дуже вдячним, якщо її оцінять належно.

 

А що з цього приводу думаєте Ви?

Автор: Лужняк Руслана Миколаївна


16.04.2012, 14:31 --------------------------

Категория: ПРАКТИЧНИЙ ПСИХОЛОГ | Добавил: yrok Просмотров: 1812 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:Всего комментариев: 0avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 6
Гостей: 6
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг