Головна » Матеріал для завантаження » РОЗРОБКИ УРОКІВ » ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ

Опрацювання тексту А.Зиміна«Щаслива людина».Прислів’я.
(56.5 Kb) ] 15.10.2015, 16:53

Тема Опрацювання тексту А.Зиміна«Щаслива людина».Прислів’я.

 Мета: вчити дітей правильному, виразному читанню; розуміти прочитане, збагачувати словниковий запас учнів; повторити про звуки [шч],удосконалювати вміння учнів працювати в парах та групах; розвивати зв’язне мовлення, пам'ять; виховувати любов до природи,бажання цінувати кожну хвилину життя.

Обладнання: відеозаписи, «Післябукварик».

Хід уроку

І. Організація класу. 
   1. Привітання.

Привітайтеся із нашими гостями і подаруйте їм свою посмішку. 


   2.  Психологічне настроювання.

Заходить вчитель,треба встати, 

Коли дозволить ,тихо сядь,

Спитати хочеш не гукай,

 А тихо руку піднімай.

У школі  парту  бережи,

 І на парті  не лежи.

Щоб урок пройшов не марно,

Треба сісти рівно, гарно.

Не базікай на уроках,  як папуга чи сорока
ІІ. Підготовка до читання.

  1. Система розчитування.

Повправляємо язички, щоб не плутались значки:
-Як дзижчить бджілка (Дж-ж-ж-ж-ж).

-Як гуде поїзд (У-у-у-у-у-у).

-Як мати колисає дитину (А-а-а-а-а-а).

- Уявіть вітра-пустуна, як він дме весною. (Ф-ф-ф)
- Мовна зарядка: 
* Як шумлять дерева? ( Ш-ш-ш) 
* Як гуде жук? ( Ж-ж-ж) 
* Як дзвенить комарик? ( (З-з-з) 
*Як треба сказати тихо? ( Ц-ц-ц) 

- скоромовка: 

Давайте швидко вимовимо скоромовку. Перші – хлопчики, а тепер дівчатка.

Щастя десь ходило нишком.

Тихо-тихо,наче кішка.

Щастя тихо десь блукає,

Людям жить допомагає.


    2.  Вправа " Мікрофон". 

А зараз я буду задавати вам запитання, а ви будете чітко і правильно відповідати.
- З чого складається мовлення? 
- З чого складаються речення? 
- З чого складаються слова?  
- Які бувають звуки? 
- Скільки букв є в українській абетці?

-Скільки букв позначають голосні звуки?

-Які букви завжди позначають 2 звуки?

-В яких випадках букви  я,ю,є позначають 2 звуки?

  1. Повторення про звуки

-Сядьте всі рівненько і послухайте віршик.

  • Щиглик щиро щебетав,

    Щигленяток научав.

    Щоб щасливими вам стати,

    Треба вміти щебетати.

Скажіть, яке звукосполучення повторювалося найчастіше?

  • Що ми знаємо про це звукосполучення? (Ці звуки приголосні, можуть бути твердими або пом’якшеними, на письмі звуки шч позначаються буквою ща.)

 

  1. Підсумок зробленого.

Отже, ми з вами гарно підготували наш ротик і язичок, тож перейдемо до вивчення нової теми.                        

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1.Повідомлення теми уроку. 

Сьогодні на уроці ми ознайомимось з текстом «Щаслива людина»,складемо прислів’я,попрацюємо в групах,дізнаємось багато нового та цікавого.
      2.Опрацювання тексту «Щаслива людина».

  1. Читання тексту вчителем.

-Про яку людину ви почули?

        2) Словникова робота.(Ілюстрації в презентації)

 У тексті ви почули слова, значення яких, можливо, вам ще не відоме.

Жайворонок-пташка,яка прокидається дуже рано.

Мати-й-мачуха-лікарська ранньоквітуча рослина.

Мурашник ожив-бігають і працюють мурашки.

           3) Робота над читанням важких слів.

Виїхав

Жайворонок

Заспівав

Мурашник

Мати-й-мачуха

Радощах

  а) хором;

б) тихо-голосно;

в) хлопчики-дівчатка;

       4) Читання тексту «дощиком».

-Що викликало у людини радість?

-Що принесло радість вам сьогодні?

 -Чи ввважаєте ви себе щасливою людиною?

-Чи був у вашому житті весь день у радощах?

        5)Читання тексту «естафетою».

 

 

            Фізкультхвилинка

Чуєте музика звучить,

мабуть треба відпочить

Будем дружно танцювати,

щоб утоми нам не знати.

      6) Гра «Де правильний рядок».

-Влітку я виїхав за місто.

-Сонце пригріває-радість.

-Перша бджілка прилетіла-радість.

-Що не крок-то радість.

-Іду лісом і весні радію.

-Першу квітку мати-й-мачухи побачив-радість.

      7)Робота в групах.

-Вправа «Асоціативний кущ».

Ваше завдання-дібрати якнайбільше слів до слова щастя,що ви можете сюди віднести.

-А зараз ми переглянемо,що вкладають в слово щастя інші люди.

Перегляд відео.

 -Вправа «Склади прислів’я».

Учні в групах складають прислів’я із частин.

Легко щастя знайти, а згубить його ще легше.

Кому щастя служить, той ніколи не тужить.

Справжнє щастя знає, кого шукає.

Всякий свого щастя  коваль.

Із щастя та горя вродилася доля.

Щастя з нещастям на одних санях їздить.

Не родись багатий та вродливий, а родись при долі та щасливий.

 

      8)Робота в парах.

-Зробіть звуко-буквений аналіз слова (щаслива, людина).(2 учні виконують на дошці).

ІV. Підсумок уроку.
- Про кого дізналися на уроці? 

-Що найбільше запам’яталось на уроці? 


(56.5 Kb) ] 15.10.2015, 16:53 --------------------------

Категория: ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ | Добавил: yrok | Теги: опрацювання, людина».Прислів’я., А.Зиміна«Щаслива, ТЕКСТУ, ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ Просмотров: 1369 | Загрузок: 299 | Рейтинг: 0.0/0
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:



Всего комментариев: 0



avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 2
Гостей: 2
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг