Головна » Матеріал для завантаження » РОЗРОБКИ УРОКІВ » ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ

СТАНЬ ПРИРОДІ ДРУГОМ ЛІНА КОСТЕНКО "ПЕРЕКИНУТА ШПАКІВНЯ"
11.02.2017, 19:37

Тема: Стань природі другом. Ліна Костенко «Перекинута шпаківня»
Мета: вчити виразно читати віршовані тексти; розуміти зміст прочитаного;
уміння швидко орієнтуватися в тексті;збагачувати словниковий запас дітей;
образне мовлення; розвивати вміння формувати оцінні судження;
уміння робити висновки; потребу в читанні та здобутті нових знань;виховувати інтерес до навчання; дбайливе ставлення до природи; співчуття.

I. Організаційний момент

Пролунав і стих дзвінок
Починаємо урок.
Так що часу ми не гаймо –
Працювати починаймо.
Привітання
Ми вам раді , люди добрі,
І вітаєм щиро вас.
І запрошуєм ласкаво
на урок у другий клас.
1.Артикуляційна розминка
Чистомовка.
Ок- ок-ок – розпочали ми урок.
Шу–шу –шу –чистомовки я кажу.
Ят- ят- ят – їх кажу для всіх малят.
Ки - ки –ки – промовляєм залюбки.
Ло- ло –ло –щоб чисте мовлення було
2.Звуконаслідування
Озвучте як:
Шелестить листя ( ш-ш-ш)
Звучить тиша (ц-ц-ц)
Бринить бджола (дж-ж-ж)
Їде потяг (ч-ч-ч).
3. Скоромовки
Бурі бобри брід перебрели,
Забули бобри забрати торби.


Лиска лащить лисеня,
А лосина – лосеня.
Лев ласкаво лапою
Левеня поляпує

Обережний хитрий лис
До нори вечерю ніс.
Біг додому лісом лис,
Шелестів над лисом ліс.

Сів шпак на шпаківню,
Заспівав шпак півню:
Так як ти не вмію я ,
Ти не вмієшь так як я.

II.Перевірка домашнього завдання
1.Вправа «Мікрофон»
Яка пора року описана у вірші «Будить березень весну»
Чим подобається вам весна?


2. Гра «Хто краще?»
Виразне читання вірша Надії Мовчан-Карпусь «Будить березень весну»

3. Робота над віршем



4.Робота над прислів’ями
Поясніть прислів’я.
Березень часом снігом сіє, часом сонцем гріє.


Квітень з водою, травень – з травою.



Ластівка день починає, а соловей – кінчає.



5.Підготовка до читання оповідання Олександра Копиленка «Весна у лісі»
(Звучить спів пташок)
Назвіть мешканців лісу про яких розповідає автор.
Яких з них тобі доводилося бачити?
Що тебе у розповіді здивувало, було новим?
6.Вправа «Кубування»
Прочитайте, як зустрічають весну білки?
Що в оповіданні розповідається про кажанів?
Знайдіть і прочитайте, які весною зайченята.
Прочитайте, як прокидаються мурашки.





7. Конкурс «Найкращий декламатор»
Ліна Костенко «Берізки по коліна у воді»
Фізкультхвилинка


III.Підготовка до вивчення нового матеріалу
1.Хвилинка синоптика


Сьогодні – 15 квітня, день п’ятниця, вітер південній, небо ясне, можливі короткочасні опади..Тане сніг. Дзюрчать струмочки. Дні стають довші, ночі коротші. Сонце все вище піднімається над горизонтом. Починається сокорух дерев. З теплих країв повертаються птахи.15 квітня за народним календарем – Тит-Полікарпів день.
Коли весняний лід на озерах і затонам не рушить, а потоне, рік буде важким.
Весняна вода тече повільно - народу буде важко.
Коли лід не пішов, то лов риби буде поганим.
Тит-Полікарпов день - початок безхліб'я.
З Тита-Полікарпа починається інтенсивне токування глухарів

2.Мозковий штурм.
Хто нас вітає з приходом весни, заповнюючи ліси, парки веселим щебетанням?
Чому люди радіють, коли чують спів пташок?
Які пташки живуть біля нашого будинку?

3. Самостійна пошукова робота учнів.

Група «Дослідники» добирають цікавий матеріал про птахів.
Група «Народознавці» збирають прислів’я , приказки та прикмети про пернатих друзів.
Група «Літератори» підбирають вірші про птахів.
Група «Художники» малюють птахів рідного краю.
Група «Журналісти» готують репортаж з рідного міста.

4.Відгадування загадки
Діти, хто з вас відгадає, що за пташка так співає?
Як горобчик цвірінчить, мов сорока скрекотить,
Наче качка кряче, мов дитина плаче?
Вимовляє як захоче ,навіть деякі слова.
То мов курочка кокоче, то регоче ,мов сова.
Хто ж виспівує отак? Молодці!
Відгадали…
5.Перегляд відео про шпака

6.Вправа «Передбачення»
Прочитайте слова: плаче, шпаченята, вітер, борсаються.
Як ви думаєте, що сьогодні будемо вивчати на уроці?
IV.Робота на віршем Ліни Костенко «Перекинута шпаківня»
1.Виразне читання вчителем вірша Ліни Костенко «Перекинута шпаківня»

2.Проблемне запитання
Яка біда трапилася із шпаченятами?
Чому так сталося?
3. Словникова скринька
Правильно прочитайте слова.
Чорногривий, борсаються,шпаченята, півторадні, із пітьми безпорадні.
4.Колективне читання вірша учнями.
5. Гра «Мікрофон»
Поміркуйте, чому шпаківня може бути перекинута? (Винен котик, вітер чи діти)
6. Гра «Судді та адвокати»

7.Гра «Доведи що…»
Знайти і зачитати в тексті.
…дія відбувається зранку.
…маленькі шпаченята були безпорадні.
…шпак був дуже засмучений.
8.Гра «Читай, як диктор»
Робота над виразним читанням вірша.

9.Розвиток мовлення
Складання невеличкої розповіді «Якби я був пташкою»


10. Гра «Пінг-понг»
Робота в парі. Один учень ставить питання по тексту і кидає м’яч. Інший ловить і відповідає на поставлене питання.

11. Аналіз змісту з вибірковим читанням
Чому пташки такі безпорадні?
Хто перекинув шпаківню?
Поясніть вислів «денцем догори»
Чому поетеса назвала вітер чорногривим?
Хто не зміг зарадити біді?
Прочитай прохання шпаченят.
Які почуття виникають у вас після цих слів?
Які слова передають щире співчуття поетеси птахам?
V.Підсумок уроку
Технологія «Незакінчене речення»
На уроці я дізнався, що…
Для мене було цікавим…

(Звучить повільна музика)


11.02.2017, 19:37 --------------------------

Категория: ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ | Добавил: znzlarisalasa | Теги: Костенко, ЛІНА, природі, стань, ПЕРЕКИНУТА, другом, ШПАКІВНЯ, ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ Просмотров: 1888 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:

Поділитися посиланням на цю сторінку в:

Всего комментариев: 0



avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 1
Гостей: 1
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг