Головна » Матеріал для завантаження » РОЗРОБКИ УРОКІВ » ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ

Урок читання у 3 класі з використанням інтерактивних технологій Тема:Урок позакласного читання “Що за диво ці казки Г.К. Андерсен
(45.0 Kb) ] 13.01.2018, 15:36

Мета:продовжувати знайомство з жанром казок;вчити дітей доносити зміст твору різноманітними засобами виразного читання;формувати вміння з’ясовувати алегоричний зміст казки; прогнозувати розвиток подій у творі,визначати своє ставлення до існування людей з різними життєвими позиціями; удосконалювати навички роботи в групах;розвивати творчу уяву, самостійність і логіку мислення,довільну увагу дитини; виховувати любов, повагу, терпимість до навколишніх людей, духовну стійкість і життєву витривалість;виховувати любов до авторської казки, пробуджувати бажання читати та знати більше казок.

Обладнання:ілюстрації до казок, таблиця “Цей урок навчить мене”, речі, які належать героям казок, малюнок “Яке воно життя?”

 

Хід уроку

1.Організація класу

Діти посміхаються, даруючи посмішку одне одному, вчителеві. Потім беруться за руки, готуючись працювати разом.

-Будемо працювати як? (Разом)

-Дізнаватись багато чого? (Цікавого, нового)

-Чого побажаємо одне одному? (Успіхів)

2.Мотивація навчальної діяльності.

Метод бесіди.

-Яким на вашу думку є життя: одноманітним чи різноманітним?

-То хто є основним творцем цього різноманіття? (Людина)

Технологія “Мозковий штурм”

-А чому ці самі люди такі різні?

Які фактори, на вашу думку, впливають на існування неоднакових людей? Сформулюйте думку одним словом і запишіть на дошці, користуючись домашніми напрацюваннями.

-Виховання.

-Природне оточення.

-Коло спілкування.

-Віросповідання.

-Національні особливості.

-Вік.

-Стать.

Висновок:

-Бути різними- це добре чи погано? (Добре.)

-А чому? (Жити в середовищі різних людей цікаво!!!)

-Є пропозиція поговорити про це на сьогоднішньому уроці! Згодні?

3.Оголошення , представлення теми та очікуваних навчальних результатів.

Учитель показує малюнки до казок.

-До творів якого жанру підходять ці ілюстрації?(Казки)

-А хто є автором цих казок? Назвіть їх.

Отже, чому присвячений наш сьогоднішній урок позакласного читання? (Казкам Г.К.Андерсена)

Тема нашого уроку:”Що за диво ці  казки Г.К.Андерсена!”

Оберіть назву тієї казки Г.К.Андерсена, над якою ми сьогодні працюватимемо, з огляду на ту бесіду, якою починався наш урок.

Запис на дошці:”Дюймовочка”, “Кресало”, “Пятеро з одного стручка”

Діти шляхом логічних роздумів обирають казку “Пятеро з одного стручка”.

Тепер зясуємо завдання, які ставить перед нами сьогоднішній урок.

 

Доносити зміст прочитаного                                    Прогнозувати розвиток                                                        

 шляхом виразного читання тексту                          подій у творі

 

 

                                         Цей урок навчить мене

 

Розкривати алегоричний           Працювати в групах          Визначити своє став-                             

зміст казки                                                                               лення до існування

                                                                                                  людей різних життє-

                                                                                                  вих позицій

4.Надання необхідної інформації.

Час, передбачений цим етапом уроку, використовується на домашні напрацювання дітей по даній темі.

5.Робота над казкою “Пятеро з одного стручка”

Інтерактивна вправа

Робота над вступною частиною казки.

Завдання перед читанням:

-Прочитайте вступну частину казки мовчки і зверніть увагу на алегоричний зміст зачину.

Читання мовчки.

Словникова робота.

Висновки щодо алегоричного змісту зачину.

Робота над другою частиною казки.

Читання в особах, підготовлене дітьми.

Бесіда після прочитаного(Діти-“горошини” визначаються зі своїми життєвими позиціями)

Технологія “Ситуативне моделювання”

Інструктування, обєднання в  групи, розподіл ролей (учитель роздає картки з записами життєвих позицій горошин):

  • “Лови мене, хто може!...”
  • “Я лечу прямо до сонця!Це мені подобається!”
  • “Поспимо, де не опинимось...”
  • “Хай буде, що буде!”

-Уявіть себе горошинами. З якою полетіли б ви?


(45.0 Kb) ] 13.01.2018, 15:36 --------------------------

Категория: ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ | Добавил: yrok | Теги: урок, інтерактивних, Тема:Урок, ЧИТАННЯ, технологій, використанням, класі, ПОЗАКЛАСНОГО, “Що Просмотров: 1107 | Загрузок: 222 | Рейтинг: 0.0/0
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:



Всего комментариев: 0



avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 1
Гостей: 1
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг