Головна » Матеріал для завантаження » РОЗРОБКИ УРОКІВ » ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ

Урок позакласного читання
(20.3 Kb) ] 25.01.2018, 08:59 Петрівська ЗШ І ступеня

Позакласне читання
Тема: Робіть так, щоб людям, які оточують вас, було добре. Формування у дітей людяності за казками В.О. Сухомлинського

Підготувала: вчитель
початкових класів
Воронцова Л.В.

2017
МЕТА: вчити визначати головну думку в прочитаному творі, розширити читацький кругозір учнів, збагачувати словниковий запас дітей, заохочувати до перших власних «спроб пера», виховувати шанобливе ставлення до книги, бажання поповнювати свої знання.

ОБЛАДНАННЯ: презентація з теми, виставка збірок В.О.Сухомлинського, зразки дитячих казок, казковий капелюх, маски героїв, таблиці із жанровими ознаками казки, магнітна дошка, глобус, зошити з читання.
ПОПЕРЕДНЯ РОБОТА: читання казок В.О.Сухомлинського, інсценування казки В.О. Сухомлинського «Білка і Добра Людина», тексти анкет «Чи можете ви бути казкарем»,
ТИП УРОКУ: урок – відкриття.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
1. БЕСІДА
- Що таке казка?
- Які бувають казки?
- Які казки є народними? Як виникли такі казки?
- Як називаються казки, що мають автора?
- Як завжди починаються казки? (схожий початок)
- Як відрізнити казку від іншого жанру? (чарівні перетворення)
- Хто є героями казок?(наділені людськими якостями і недоліками, порівняння ) - Назвіть відомих авторів українських літературних казок.
2. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ІМЕТИ УРОКУ
Тема нашого уроку «Робіть так, щоб людям, які оточують вас, було добре. Формування у дітей людяності за казками В.О. Сухомлинського»
Яке прислів’я краще підходить до теми уроку? :
Казки маленькі, а розуму в них багато.
Хто багато читає, той більше знає.
ІІІ АКТУАЛІЗАЦІЯ ЧИТАЦЬКОГО ДОСВІДУ
1. РОБОТА З ВИСТАВКОЮ КНИГ
а) РОЗГЛЯД ВИСТАВКИ
На полиці – збірки казок В.О.Сухомлинського.
- Що ви знаєте про В.О.Сухомлинського?
- Ким працював Василь Олександрович?
- Яку збірку казок ви читали ?
- Яка казка ваша улюблена?
- Які елементи книжки нам розповідають, про що пише автор? (назва книги, титульний лист, ілюстрація, анотація)
б) РОЗПОВІДЬ УЧНІВ ПРО В.О.СУХОМЛИНСЬКОГО
в)ЧАРІВНИЙ КАПЕЛЮХ ЗАПИТАНЬ
З яких казок В.О. Сухомлинського ці рядки
1) А третій не сказав ні слова. Він мовчки зняв із себе сорочку й дав її змоклому хлопчикові. («Красиві слова і красиве діло»)
2) - Дідусю, - запитав хлопчик, - ви не бачили тут каменя?
- Я прибрав його з дороги.
- Ви також спіткнулися й забили ногу?
- Ні, я не спіткнувся й не забив ногу.(«Бо я-людина»)
3) Зіна вкладалася спати. А надворі почалася гроза. Гримів грім, з-за Дніпра насувалися хмари. По залізному даху зашумів дощ. («Лялька під дощем»)
4) Наступного дня ще тільки хлопці на поріг, а мати вже дивиться на сорочки.(«Мокра і суха сорочка»).
5) Рана від колючки загоїться й сліду не залишиться. А рана від слова заживає, проте слід глибокий зостається. («Образливе слово»).
6)- Чому це ти сидиш на дереві ,внучку?
- Боюся струсити на вас краплі, дідусю… («Чому дідусь такий добрий сьогодні»).
7) Птахи зневажають тих, хто байдужий до них .(«Що посієш, те й пожнеш»).
8) Молодець, Павлику, добре попрацював над задачею. А в тебе, Зіно,-чотири. Помилку зробила…(«Як Павлик списав у Зіни задачу») .
V. РОЗШИРЕННЯ ЧИТАЦЬКОГО КРУГОЗОРУ УЧНІВ
Словничок. Казкотерапія
Всі знають, що казка вміє не тільки навчати, але і лікувати. Людина, читаючи казку, розслабляється, лікує себе позитивними думками. Навчається у казкового гарним вчинкам, вчиться бути щасливим, вірить в майбутнє.
Отож, почнемо казкову терапію. Сьогодні ми працюємо з казкою В.О.Сухомлинського «Материнське щастя». Чого хоче навчити вас ця казка?
1. ЧИТАННЯ КАЗКИ.
2. ІНСЦЕНІЗАЦІЯ КАЗКИ ГРУПОЮ ДІТЕЙ.
3. ОБГОВОРЕННЯ КАЗКИ
- Чого вчить казка?
Перечитування казки ланцюжком, останню частину – мовчки.
- Чи всі гусенята побачили , що мама поранена ?
- Знайдіть слова, які сказало найслабше гусеня мамі?
Робота над текстом:
1 і 2 рівень - знайти рядки, що відповідають малюнку.
3 рівень – виконує вправу «Сито»
Завдання : пересіяти слова казки і скласти словничок незрозумілих слів.
4 рівень: працює із словником.
Завдання : доберіть прикметники, які б характеризували гусенят
4. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Вправа «Знайти свій колір»(для активізації зорової координації)
Завдання для учнів: знайти в класі фігуру певного кольору
1. Почнемо з червоного, який стимулює роботу мозку, заряджає енергією печінку та м’язи.
2. А ось жовтий і лимонний піднімають настрій, допомагають тим, хто погано бачить.
3. Зелений колір впливає на серце, нервову систему. Коли ти втомлений, знайди хвилинку подивитися на зелену травичку, листя дерев і кущів.
4. Синьому властива протимікробна дія.
Сподіваюся, що нам вдалося зняти втому.
5. СПРОБИ ПЕРА. Опрацювання казки учня класу – Міщенко Саші.
Добре цуценя
Це трапилося взимку. Мурчик залишився на вулиці вночі. Він так змерз , що весь трусився. Побіг до хати – зачинено, до хліва – теж. Аж ось Сіркова буда. Тепло йому і м’якенько в сіні. Мурко теж захотів до нього. Він тихенько заліз в буду і примостився скраєчку. Сірко прищулив вуха, але не прогнав його.
Так друзі і провели холодну ніч. А вранці котик приніс другові мишку.
Завдання для учнів: перевірити твір за ознаками літературної казки (таблички з ознаками – на дошці)
4 рівень – складає анотацію до прочитаної казки за планом:
1. Назва твору? Автор? З чим знайомить читача?
2. Чому вчить літературна казка?
3. Для кого призначається?
6. ТЕСТУВАННЯ «Чи зможете ви бути чарівниками?»
1. За столом ви зазвичай:
- розмовляєте
□ - мовчите
- створюєте шум.
2. Звичайно, у вас є плюшевий ведмедик:
- ви не можете заснути без нього;
□ - ви його вже давно розтерзали;
- ви дуже швидко зрозуміли, що це іграшка для малюків.
3. Ви хотіли б бути:
- незвичайно красиві;
□ - як усі;
- таким, який ви є.

6. На березі моря:
- ви засмагаєте;
□- купаєтеся і будуєте замки з піску;
- займаєтеся підводним полюванням.
7. Для вас жаба:
- земноводне;
□ - може бути, прекрасний принц, зачарований чаклуном;
- обов'язковий атрибут чорної магії.
8. У ліжку ввечері:
- ви одразу засинаєте;
□ - охоче послухаєте історію;
- довго крутитесь.

Якщо у вас найбільше - ви охоче віддаєтеся мріям, ще вірите в Діда Мороза. Ви вмієте зацікавити тих, хто вас оточує вашими відкриттями, реальними і вигаданими. Ви – майбутній казкар.

Якщо у вас □ - ви – реаліст і ваша казка навряд чи сподобається оточуючим. Але шанси є.
Якщо у вас більшість : у вас практичний розум, почуття реальності, і казки не привертають вас.
VІ. ПІДСУМОК УРОКУ
- Що нового для вас відкрив наш урок?
Від чого лікували сьогодні нас казки? (відповіді учнів)
VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Працюємо над повчальними оповіданнями Василя Сухомлинського
1 і 2 рівень – прочитають оповідання в збірниках і перекажуть їх
3 рівень – підготує біографію великого педагога
4 рівень прорекламує один із його творів (працюємо в шкільній бібліотеці)
(20.3 Kb) ] 25.01.2018, 08:59 --------------------------

Категория: ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ | Добавил: loravv5 Просмотров: 949 | Загрузок: 166 | Рейтинг: 0.0/0
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:

Поділитися посиланням на цю сторінку в:

Всего комментариев: 0



avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 1
Гостей: 1
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг