Головна » Матеріал для завантаження » РОЗРОБКИ УРОКІВ » ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ

Урок-суд. Людина і природа.О Копиленко Розбишака Чив.
(23.1 Kb) ] 19.02.2017, 20:07

Мета: навчальна: вдосконалювати навички

свідомого виразного читання прозових

творів, пояснити учням сутність правопорушень

як порушення прав інших людей

розвивальна: формувати спостережливість, творчу

уяву, здатність співпереживати, уявляти описані картини,

готовність застосовувати набуті знання у повсякденному

житті

виховна: виховувати почуття правової самосвідомості,

дотримуватись правил свобод та обов’язків, відповідати

за свої вчинки

методично-дидактичне забезпечення уроку: форма

поліції, молоток судді.

 

Тип уроку: інтегрований урок, урок-суд.

Інтерактивні технології: інтерв’ю

 

Хід уроку

  1. Організація початку уроку

Секретар: Встати! Суд іде!

Суддя: Я оголошую судове засідання відкритим.

Слухається справа горобця Чива у вчинені

Злочину передбаченого частиною 1 ст. 296,

частиною 1 ст. 122. Кримінального кодексу України,

 

а саме грубе порушення громадського порядку

з метою явної неповаги до суспільства, а також

заподіяння умисного, середньої тяжкості, тілесного

пошкодження.

Я прошу секретаря судового засідання доповісти

про явку учасників.

Секретар: Ваша честь, на судове засідання

З’явився підсудний, та потерпілі

всі свідки чекають Вашого виклику

Всі присутні попереджені про поведінку

у суді.

  1. Мотивації навчальної діяльності

Суддя: Переходимо до встановлення особи

підсудного. Підсудний, підніміться.

Назвіть суду своє ім’я, де народились,

проживаєте, чим займаєтесь.

Підсудний Я, горобець по імені Чив. Мені 15 років.

Втік від батьків. Проживаю над вікном

другого поверху у щілині стіни.

Суддя: А зараз оголошується склад суду

 

Голова

Секретар

За участю прокурора

Захисника

 

 

 

Розпочинаємо судове слідство

Слово надається прокурору

Прокурор: Горобець Чив неодноразово порушував

громадський порядок, який супроводжувався

особливим зухвальством і цинізмом (відверта

неповага до норм моралі, культурних цінностей.

Поведінка виражає свідоме ігнорування певних

моральних цінностей). Він позбавив житла горобця

похилого віку. Напав на статечного горобця і був

ініціатором бійки.

Тому горобець Чив вчинив злочин передбачений

1 ст. 196, ч 1 ст.122 Кримінального кодексу України.

Суддя: Слово надається горобцеві Чиву

Ви визнаєте себе винним.

Горобець Чив: Я добував собі житло, я ж повинен десь жити,

Потім я самостверджувався. Я показував, що можу

боротися, навіть коли на мене нападають не один

горобець, а більше.

Адвокат: Мій підсудний ще дуже молодий горобець. Його дії

не несли свідомої загрози життю і здоров’ю оточуючих.

Дії горобця Чива – це просте непорозуміння, дитячий жарт.

Прокурор: Я протестую. Відповідальність за порушення громадського

порядку настає з 14 років. Горобець Чив свідомо порушував

громадський порядок. За хуліганство в Україні передбачена

карна і адміністративна відповідальність. За грубе хуліганство

 

згідно ч.2 ст. 122 передбачено штраф від 500 до 1000 грн ,

або позбавлення волі на термін від 6 місяців до 3 років.

Адвокат: Цієї ситуації могло і не бути. Якби горобці – сусіди не були

байдужими. Своєчасно робили зауваження. Викликали

поліцію, соціальні служби. То Чив, навіть думки не мав би

влаштовувати бійку.

Суддя: Ще є питання?

Адвокат: Ні

Прокурор: Ні

Суддя: Послухаємо свідків

Секретар: запрошуємо до судової зали письменника

Олександра Копиленка.

Письменник: Я, Олександр Іванович Копиленко, народився в

Констянтинограді на Полтавщині у родині залізничника.

В Краснограді пройшло моє дитинство, в цьому місті

Закінчив учительську семінарію. Перша моя збірка для

юних читачів вийшла у 1928 р. Люблю природу, рибну

ловлю.

Я сусід горобця Чива, проживаю у будинку напроти.

Це звичайний горобець, але своєю вдачею відрізняється

Від інших. Він сміливий, безстрашний. Але зухвалий

розбишака. Напевно, в родині мали більше приділяти

увагу його виховання.

Суддя: У вас все?

Запрошуються горобці-сусіди.

 

 

Горобці-сусіди: Ми горобці-сусіди, проживаємо у будинку, де

захватив помешкання Горобець Чив. Ми притримуємось

такої думки: молодь повинна з повагою ставитися до

горобців похилого віку. Це те ж саме що образити своїх

батьків. А слабких треба захищати, а не ображати. Щоб

тебе поважали не треба руйнувати, а треба створювати

все своїми руками. Ми заступилися за статечного горобця

з дружиною.

Суддя: Останнє слово підсудного

Чив: Я не вважаю, що я винний

Я не дозволяю себе ображати і

буду завжди захищатися.

Адвокат Мій підзахисний дуже сміливий горобець.

У нього може бути прекрасне майбутнє, а

позбавлення волі може негативно вплинути

на подальше життя. Для корекції поведінки, для

усвідомлення, що так робити не треба, що наслідки

своїх дій треба прораховувати.

Я вважав, що слід без судимості застосовувати примусові

заходи виховного характеру передбачені ст.. 105 пункт 2

ч. 2 обмежити дозвілля і встановити особливий режим.

Прокурор Такий забіяка має бути готовим до неприємних

наслідків. Або його провчить хтось сильніший, а

інші не будуть з ним дружити. Крім того, у бійці він

може покалічити когось, а за це йому прийдеться

відповідати. У даному випадку горобець вчинив


(23.1 Kb) ] 19.02.2017, 20:07 --------------------------

Категория: ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ | Добавил: yrok | Теги: Копиленко, Урок-суд., природа.О, Чив., ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ, Розбишака, Людина Просмотров: 1710 | Загрузок: 357 | Рейтинг: 0.0/0
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:



Всего комментариев: 0



avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 4
Гостей: 4
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ
ebrezgun
Україна. Кривий Ріг