Головна » Матеріал для завантаження » РОЗРОБКИ УРОКІВ » ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ

Урок з літературного читання для 2 класу на тему "Хліб на столі - щастя на землі. Т. Коломієць "Хліб"
(25.4 Kb) ] 15.01.2017, 13:42

МЕТА: ознайомити учнів з тим, що хліб – це цінний продукт харчування, це святиня народу; опрацювати текст Т. Коломієць «Хліб»; вчити дітей виразно читати, формувати вміння переказувати, формувати основну думку прочитаного, збагачувати словниковий запас школярів; розширити знання учнів про вирощування пшениці на полях та історію хліба; розвивати пам'ять, увагу; виховувати бережливе ставлення до хліба.

ОБЛАДНАННЯ: хлібина, рушник, мультимедійна презентація, «бочка», частинки прислів’я, тлумачення слів «хліб», портрет Т. Коломієць, ілюстрація хліба, опорні дієслова, кольорові мішечки по одному паперовому колосочку, мультфільм, фізкультхвилинка..

ТИП УРОКУ:   урок засвоєння знань, комбінований урок (інтегрований)

ХІД УРОКУ

І ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

А цікаво вам дізнатись,

Що сьогодні може статись?

Ну то всядьтеся зручніше

Й попрацюємо скоріше.

Гра «Спіймай мій настрій» (Робота в парах – діти виконують дії, які вказує учитель)

  • Посміхніться, «зніміть» свою посмішку зі свого обличчя долонею та «передайте» своєму сусідові. «Спіймайте» посмішку сусіда. А тепер радість, яка панує в нас передайте своїм товаришам у класі, подихом руки.

ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

  1. БЕСІДА

– Як називається розділ, над яким ви почали працювати? («Добрий день тобі, Україно!»)

  • Яку казку ви опрацьовували на попередньому уроці? («Калинка»)
  • Хто є автором цієї казки? (Галина Демченко)
  1. ЧИТАННЯ КАЗКИ УЧНЯМИ Гра «Естафета»

(Учні читають казку).

  1. ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ

Гра «Заморочки з бочки»

  • Про що розповідається в першій частині?
  • Чому дівчинка вирішила посадити край шляху стебельце?
  • Як кущ віддячив Калинці за турботу?
  • Кому подякував подорожній?
  • Як би ви по-іншому назвали цю казку?

 

ІІІ. МОВНА РОЗМИНКА

  1. Робота з чистомовкою

На-на-на – рідна ….(сторона)

Ай-ай-ай – рідний ….(край)

Жу-жу-жу – землю ….(бережу)

Ба-ба-ба – золоті ….(хліба)

Ті-ті-ті – руки ….(золоті)

  1. Вивчення скоромовки

На печі, на печі

Смачні та гарячі

Пшеничні калачі.

Хочеш їсти калачі –

Не сиди на печі.

 

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

( Запропонувати дітям знайти у класні кімнаті частинки прислів’я).

ХЛІБ – ВСЬОМУ ГОЛОВА

- Як ви вважаєте, про що піде мова на сьогоднішньому уроці?

Правильно, будемо вести мову про людську святиню – хліб наш насущний…

V. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

- Сьогодні на уроці ми дізнаємося що українці здавна цінили найбільше.

Тема уроку на дошці: «Хліб на столі – щастя на землі» Т. Коломієць «Хліб»

Завдання уроку:

  1. Дізнатися, що означає слово «хліб».
  2. Опрацювати твір Т. Коломієць «Хліб»
  3. Ознайомитися з вирощуванням хліба на полях.
  4. Розширити свої знання про хліб.

– Наш урок буде не звичайний, а поєднаний ще з одним особливим предметом – англійською мовою.

  • Чи знаєте ви слова англійською мовою? Тож, ми сьогодні будемо збагачувати наший словничок не лише українськими, а й англійськими словами.

VІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

  1. СЛОВНИКОВА РОБОТА.

Знаємо насамперед

Колір маку буде – RED.

( Витягую мішечок червоного кольору, в ньому пшеничний колосок)

  • Що таке хліб?

( У кожного на партах аркуш з тлумаченням цього слова).

ХЛІБ – це зерно, яке перемелюють на борошно;

Хліб – це випечений виріб з борошна, продукт харчування;

ХЛІБ – це рослина в полі, хлібне поле;

ХЛІБ – це харчі;

ХЛІБ – це заробіток, як засіб існування.

  1. РОБОТА НАД ТЕКСТОМ Т. КОЛОМІЄЦЬ « ХЛІБ»
    1. Відомості про автора.

Небо чисте я люблю,

Воно має колірBLUE.

  • Прочитайте заголовок оповідання. Хто є автором? (Т. Коломієць)
  • Т. Коломієць народилась в Черкаській області. Її мама важко працювала, а тому виховувала дівчинку бабуся. Дитинство Тамари було перерване війною. Вона бачила сум, горе, людську біду, сльози, страшні рани, а тому мріяла бути лікарем.
  • Та доля розпорядилась інакше. Стала поетесою. Перша книжечка віршів «Пролісок» побачила світ, коли Тамарі був 21 рік.
  • Тепер у Тамари Опанасівни багато віршів, казок, лічилок, небилиць, смішинок, загадок для малечі. Адже у неї росте шестеро онуків.
    1. Словникова робота.

Колір лісу і долин

Означає словоGREEN.

( На екрані словникова робота)

Золоте зерно – велике, гарне, доспіле.

Золоте проміння – сонячне, яскраве.

Золоті руки – роботящі руки.

Золотава шкоринка – добре випечена.

Позолоченій стеблині – жовтій.

Позолота від вогню – запечена шкоринка.

Золотий колос – важкий, повний

VІІ. ФІЗКУЛЬХВИЛИНКА

  1. Читання тексту учнями

Оплески ведмедю, браво!

А у нього колір – BROWN.

  • Прочитайте перший абзац. Чи може він бути зачином?
  • Прочитайте ще два абзаци. Зверніть увагу на те, як у цій частині тексту пояснюється, чому хліб золотий?
  • Дочитайте текст до кінця. Про що ви дізналися із закінчення?

 

  1. Переказ оповідання з опорою на слова.

Мандарин з лимоном поруч

Має дивний колір –ORANGE.

( Розкласти картки з дієсловами: посіяли, доглянули, зібрали, змололи, спекли, принесли, поклали)

  • Переказати текст за опорними словами

Гра «Крісло автора»

 

VІІІ. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

  1. Перегляд мультфільму за українською народною казкою «Колосок»

Колір –VIOLET – є в фіалки.

Про це знають діти змалку!

  1. Складання «павутинки»

Море, де стоїть «Артек»,

По-англійськи буде – BLACK.

  • Назвіть слова, з якими була пов’язана наша тему уроку.

( складають «павутинку»)

  1. . ПІДСУМОК УРОКУ
  1. БЕСІДА
  • Про що йшла мова на уроці?
  • Чому твір називається «Хліб»?
  • Як треба ставитись до нього?
  • Які ви знаєте прислів’я про зхліб?

    X. РЕФЛЕКСІЯ

У кожного долонька. Діти на долоньці малюють смайлик: сподобався їм урок чи ні?Обгрунтовують свої думки.

XІ. ОЦІНЮВАННЯ – вербально

     XІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

  • Навчитися виразно читати і переказувати оповідання. Намалювати малюнок до прочитаного.

(25.4 Kb) ] 15.01.2017, 13:42 --------------------------

Категория: ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ | Добавил: yrok | Теги: літературного, урок, ЧИТАННЯ, хліб, столі, на, тему, класу, для Просмотров: 2416 | Загрузок: 395 | Рейтинг: 0.0/0
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:

Поділитися посиланням на цю сторінку в:

Всего комментариев: 0



avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 1
Гостей: 1
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг