Головна » Матеріал для завантаження » РОЗРОБКИ УРОКІВ » Я У СВІТІ

конспект уроку Я у світі в 3 класі Родина. Моя родина.
(22.3 Kb) ] 25.02.2018, 19:50

Тема:    Родина. Моя родина.

Мета: формування предметних компетентностей :

Розширити знання дітей про  <<рід>>, <<родина >>,   <<сімя>>;  уявлення про стосунки між членами родини ,про обовязки в сімї, про те що сімї бувають різні,що члени родини дбають один про одного по різному;

Формувати вміння дбати одне про одного, звертатися про допомогу до членів родини, спонукати дітей допомагати батькам та іншим членам родини;

Виховувати шанобливе ставлення до всіх членів родини.

Формування ключових компетентностей:

Створити умови для самовираження та організації комунікативного спілкування;

Навчити робити свідомий вибір,опанувати етику громадянських стосунків;

Сприяти опануванню нових інформаційних технологій, використанню джерел інформації для власного розвитку.

Тип уроку:  комбінований

Обладнання: демонстраційні картки, фотографії членів родини  ,малюнки дітей, мячик.

                            Хід уроку:

І. ВСТУПНА ЧАСТИНА

      1.Організаційний  момент

-Всі сідаємо тихо ,домовляємося не шуміти. Один одного поважати та користуємося правилом піднятої руки.

  2.Інтерактивна вправа ,,Мозковий штурм’’

  - Який колектив можна назвати дружним?

- А чи можна назвати таким  наш клас?

-А які правила дружного колективу ви знаєте?

3.Створення колажу ,,Квіткова галявина’’

- Кожен з вас повинен записати своє імя на квітці та закріпити її на дошці  у відведеному місці.

- що ми з вами утворили ?

-Чи може одна квітка  утворити таку гарну красу?

ІІ. ОНОВНА ЧАСТИНА

  1.Актуалізація опорних знань

- Діти, щодня після уроків ви приходите до дому, де на вас чекають : мама, тато, бабуся,дідусь,братик чи сестричка. Скажіть, яким одним словом можна обєднати усіх своїх рідних?

2.Побудова ,,Асоціативного куща’’

 

                        \         /

    родина

                        /         \

-записати асоціації до слова родина

3. Повідомлення теми та завдань уроку

                    Розкажу вам друзі я, що таке моя сімя.

                   Разом дружно поживаєм , радісно пісні співаємо.

                   Люба матінка моя – як пишаюсь нею я.

                 В неї руки золоті, серцем кожного зігріє.

               Тато сильний і завзятий , він – господар в нашій хаті.

              Все майструє , все ладнає , бо до всього хист він має.

               Дід і бабця у пошані – вони праці ветерани.

              Трьох онуків своїх люблять і всіх ніжно так голублять

              Є у мене два брати – кращих в світі не знайти.

                 Ось і вийшло : всіх сім я , знайте, це і є сімя

-Так ,що ж таке сімя?

- Тапер пропоную вам визначити тему нашого уроку.

  4. Вправа ,,Круглий стіл’’

-Зараз передаючи  мячик ,кожен із вас не замислюючись ,дасть відповідь на питання 

-Що таке ,на вашу думку, сімя? ,назвавши своїх найближчих родичів -  маму,тата,бабусю ,дідуся. Ці люди отчують вас від народження ,виявляють постійну турботу та повагу.  (розповіді дітей про свої родини,використовуючи фотографії)

5.Вправа ,,Мікрофон’’

-Діти,уявіть ,що потрапили на безлюдний острів ,де не має вашої родини.

-з якими  б незручностями ви б зустрілися?

-Ви побачили з якими незручностями  ми зустрілися б без батьківської опіки.

- Як ви думаєте , яка родина називається міцною?

Висновок.  Якщо родина ,скріплена любовю і повагою то вона міцна.

6. Робота з підручником (с.44-45)

-Як ви розумієте прислівя : Де одинець- там хазяйству кінець, де сім – щастя – всім.

- Яке слово складається з семи я ?

-Розгляньте малюнки. Розкажіть, які бувають сім’ї?

-Зачитати визначення ,що таке родина?

7.Вправа ,,Руханка’’

(Вправа виконується у колі)

  Гріє сонечко – потяніться до нього,віє вітерець-похиліться за ним.

 Відлітають птахи- помахали крильми. Набігли темні хмари і  закрили сонечко. Пішов дощ. Дує легенький вітерець,розганяючи хмари. Засвітило знову сонечко.

8. Робота в парах  (завдання на картках)

- Розкажіть своєму товаришеві свої обовязки.

-У кого більше обовязків? А ,які спільні?

9.  Рольова гра ,,Хай я буду ваша, бабусю’’

Оповідання В.Сухомлинського

-Чому дівчинка пожаліла бабусю?

-Розіграти дану ситуацію.

ІІІ.Заключна частина

  1. Гра ,,Незакінчене речення’’

-Моя мама –це донька…

Мій тато –це син …

Моя бабуся – це мама  …

Мій дідусь –це …

 2.Творче завдання (диференційоване)

Робота в групах

1 група

Скласти з частин прислівя. Шануй батька й неньку – буде все гладенько.

2 група

Живуть між собою  ,як риба з водою

3 група

Намалювати  малюнок  до прислівя.   У кожної деревини свій  плід – у кожної родини свій рід.

3.Бесіда

- Чи сподовся вам урок?

-Що нового  ви дізналися на уроці?

-Про кого з членів родини ви піклуєтесь?  Працювали ви старанно і кажу вам у кінці ,що сьогодні на уроці ви всі –молодці.


(22.3 Kb) ] 25.02.2018, 19:50 --------------------------

Категория: Я У СВІТІ | Добавил: yrok | Теги: світі, Родина., моя, класі, уроку, конспект, Я У СВІТІ Просмотров: 1636 | Загрузок: 226 | Рейтинг: 0.0/0
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:

Поділитися посиланням на цю сторінку в:

Всего комментариев: 0



avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 2
Гостей: 2
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг