Головна » Матеріал для завантаження » РОЗРОБКИ УРОКІВ » Я У СВІТІ

Космічна мандрівка
(17.4 Kb) ] 01.02.2018, 17:35

Предметні компетентності: інформаційна (обробка та класифікація інформації), самоорганізаційна (планування діяльності та чітке виконання алгоритму), комунікативної (вміння виступати, відповідати на запитання, задавати запитання, висловлювати власну позицію); формування науково-дослідницьких умінь під час дослідів; формування вмінь виокремлювати найважливіші ознаки предметів природи; формування елементарних уявлень і понять про об’єкти та явища природи, їхні взаємозв’язки та залежності у системі «природа – людина

Мета:  Закріплювати у дітей поняття  «сузір’я»,  « зірка»; познайомити з поняттям « космос», « Всесвіт»,  « планета»; формувати навички дослідницької діяльності, класифікувати, узагальнювати набуті знання; продовжувати навчати висловлювати свою думку, активно слухати в умовах усного спілкування, взаємодіяти з однокласниками.

Розвивати логічне мислення дітей (аналіз і синтез) та пам’ять; вміння проводити класифікацію, об'єднувати предмети за якою-небудь основного, суттєвого ознакою.

Виховувати цілеспрямованість, почуття товариськості, комфортності та впевненості у власних силах.

Інтеграція освітніх галузей: «Природознавство», «Математика», «Українська мова», «Музика».

Види дитячої діяльності: ігрова, продуктивна, комунікативна, пізнавально-дослідницька.

Хід уроку

І. Організаційна частина

Дітки, в нас гостей багато
Тож давайте їх вітати.


Вітання учнів.

Добрий день вам, люди добрі!
Щиро просимо до господи,
Раді вас у нас вітати,
Добра та щастя побажати!

 

1. Ранкове коло

А) привітання

Доброго ранку! Доброго дня!

Хай плещуть долоньки,

Хай тупають ніжки,

Працюють голівки

І сяють усмішки.

Доброго ранку! Доброго дня!

Бажаєте ви. Бажаю вам я.

(Вірш говорять діти і показують рухи)

Психогімнастична вправа

Я посміхнулася вам, а ви посміхніться один одному і подумайте про те, що як хороше, що ми сьогодні всі разом.

Ми спокійні, лагідні, привітні. Глибоко вдихніть і видихніть повітря. Видихніть вчорашню образу, злість і неспокій. Забудьте про них!

Я бажаю вам гарного настрою.

Б) повторення теми тижня

- Який сьогодні день тижня ?

- Місяць?

- Число?

- Пора року?

- Погода?

- Яка тема тижня?

- Що таке сузір’я?( Зорі на небі розташовані групами)

Ви вже знаєте, що зірочок на небі багато, вони різні і у кожної з них є своє місце. Здавна люди дивилися на зірки і бачили в них різні фігури, які нагадували їм людей, тварин. Групи зірочок вони назвали сузір’ями і придумали їм назви.

В) Гра «Я – зірка»

  • А зараз  пограємо в гру « Я – зірка», де кожен з вас уявить себе зіркою і розкажете про себе – яка ви зірка, з якого сузір’я.

Діти стають в коло і розповідають про себе за таким алгоритмом: – - Я зірка …Ангеліна

- Я живу в сузір’ї Лева або з сузір’я Лева ( терезів, ведмедиці, рака)  Я – велика  зірка.(маленька)

– Я – холодна (гаряча).

2. Актуалізація знань учнів

  1. Гра «Крісло автора»

Діти до нас завітало Сонечко – це також зірка. І хоче щось вам розповісти.

Зараз  пограємо в гру « Крісло автора»

Я - Сонечко. Сонечко, як матуся, оберігає і зігріває вас своїм теплом. Завдяки сонечку ростуть дерева, квіти, кущі, трави. Я нагріваю воду в річках, озерах, морях та океанах. Тому там живуть риби. У мене є дітки. Це планети. Їх у мене 8.

Питання:

  • На кого схоже сонечко?

  • Що робить Сонечко?

  • Які дітки є  в Сонечка?

2.Оголошення теми дня

Сьогодні Сонечко хоче вас познайомити з планетами, а їх є 8

(Після килимка діти сідають за парти).

3.Оголошення теми уроку

– Сьогодні у нас урок незвичайний.  Ми з вами побуваємо… Де ми побуваємо, ви дізнаєтесь, якщо виконаєте це завдання:

  • Потрібно  прочитати слово.

О     М     О     К     С     С

Космос – це безмежний простір, де знаходяться домівки зірок.

Як по- іншому називається космос? Розшифруйте:

Т  І  В  С  Е  С  В

( Всесвіт. Читаємо справо наліво.)

Відео по Всесвіт ( 17 сек)

 

  • Що таке Всесвіт?

 

- Отже, давайте заглянемо в телескоп і більш детально познайомимося, які планети є у нашому Всесвіті. Діти, ви готові?

 

- На чому можна подорожувати у космосі?

- Так, звичайно, на ракеті.

Спочатку складемо ракету з танграму, на якій полетимо.

Робота в групах

 

ІІ. Основна частина

1. Зупинка   Меркурій  і Венера

- А зараз наша ракета пролітає над найближчою до Сонця планетою -   Меркурій.

                                                       Меркурій

      Я – Меркурій . Найменша планета  і найближча до Сонця. Моя поверхня  кам’яниста і пустинна. Я  найшвидша планета. На планеті  немає ні води, ні повітря, а отже, й вітру.

 

Щоб ви про мене пам’ятали, залишаю на згадку своє фото.

Летимо далі і зупиняємось над планетою …

А що це за планета?        

                                    Венера

     Я – Венера. Друга  від Сонця планета, що носить ім’я богині красоти. Я  оточена товстим шаром хмар. На планеті багато вуглекислого газу.

Щоб ви про мене пам’ятали, залишаю на згадку своє фото

 

  • Ці дві планети нам пропонують таке завдання:

Вправа «Письмо для себе»

В зошитах запишіть

12.12

КОСМОС    Всесвіт

1.Намалювати ракету

2. Намалювати мешканця космосу

3. Написати слова, які відносяться до теми Космос, використовуючи маячки.

4.Намалюйте, як ви уявляєте всесвіт

 

2. Зупинка Земля

- Знову наша ракета прямує далі і зупиняється на планеті Земля.

                                                           Земля

   Я - Земля , третя від Сонця планета. На  Землі багато  кисню і води. Температурні умови на поверхні  планети придатні для життя . Щоб ви про мене пам’ятали, залишаю на згадку своє фото

 

Відео про Землю

 

Розповідь « Що є цікавого на нашій Землі»

 Діти, скажіть, будь ласка, на якій планеті ми з вами живемо? (На планеті Земля.)

— Якої вона форми? (Вона круглої форми.)

— Погляньте, вона ще й різнокольорова і різнобарвна.

— А чому вона така? (Тому що, на ній є ліси, поля, річки, озера, луки, степи, гори, моря, океани…)

— А якими кольорами це позначено на нашій планеті? (Блакитним — небо, синім — річки, озера, моря, океани; жовтим — поля, гори, пісок; червоним — квіти; зеленим — ліси, трави, луки тощо.)

  • білий – хмари, лід

Ще на планеті живуть люди, тварини, птахи, риби.

 

Отже, Земля – наш спільний дім. А дім треба берегти й охороняти.Діти, ми повинні берегти  красу нашої Землі, щоб вона залишалася такою гарною і багатою, як зараз. Дуже важливо, щоб ви виросли охоронцями природи, шанували  землю і берегли її багатства.

 

Робота в парах

Полічити ракети самостійно.  Записати результати

( на листках)

Перевірка

3.   Зупинка  Марс                                                   

      Марс

     Я – Марс. Четверта від Сонця планета червоного кольору, яка названа на честь бога війни. Поверхня планети має велику кількість заліза. Щоб ви про мене пам’ятали, залишаю на згадку своє фото

 

Фізкультхвилинка

 

4.  Зупинка Юпітер і Сатурн

- Прямуємо далі, а за вікном уже – Юпітер.

                                                             Юпітер

          Я – Юпітер. Найбільша планета . На планеті  постійно бушують урагани. Юпітер  випромінює удвічі більше тепла, ніж одержує від Сонця. Щоб ви про мене пам’ятали, залишаю на згадку своє фото

 

  • А там видніється Сатурн

  •  

                                            Сатурн

          Я – Сатурн.  Друга за розміром планета. Планета  складається зі шматків льоду і каміння, тому має голубий колір.

  • Щоб ви про мене пам’ятали, залишаю на згадку своє фото

 

Над цими планетами  зависла загроза, їй потрібно допомогти втриматися у Всесвіті! А для цього потрібно виконати завдання.
 

Завдання

  • У зірочках живуть літери. Утвори з них слова – назви планет і запиши. Самостійно.

 

5. Зупинка Уран і Нептун

- А далі нас чекають дві планети Уран і Нептун, а чому ви зараз

   дізнаєтеся.

                                                     Уран і Нептун

Вони схожі за розміром.

     Уран

     Я - Уран. Планета  дуже холодна, має  кам’янисте внутрішнє ядро. Вкрита кригою. Щоб ви про мене пам’ятали, залишаю на згадку своє фото

Нептун

Я – Нептун. Планета  дуже холодна,  вкрита  кригою й оповита товстою оболонкою з водню, метану і гелію. Щоб ви про мене пам’ятали, залишаю на згадку своє фото

 

 Ці планети знаходяться далеко від сонця і тому на них дуже холодно. Щоб нам не замерзнути і не захворіти потрібно виконати ще одне завдання.
Завдання: «Назви ласкаво»
Наприклад:

зірка -...зірочка;хмара-...хмарка;
сонце -...сонечко;    літак -...літачок;

Пора повертатися на нашу рідну планету – Земля.

Завдання в зошиті

Ст.25 № 3,4

  • Відгадайте загадку запишіть слово

  • Обведіть нашу планету на малюнку.

 

ІІІ.  Підсумок уроку

Політ завершено. Ми повернулися додому. На нашу блакитну планету Землю. У польоті ви добре подолали всі труднощі і випробування. Важким був шлях, але ви досягли кінцевої мети. Повторили матеріал, показали хороші знання, виявили над чим необхідно ще попрацювати.

  • А зараз перегляньте відео на закріплення матеріалу.

  •  

Мультфільм про планети

 

  • Скільки планет у Сонячній системі?

  • Де ми з вами побували?

  • Що бачили?

  • Чим відрізняється планета Земля від інших планет?

  • Щоб ви порадили землянам? (Берегти свою планету)

  • Експеримент « Планети Сонячної системи»

 

Ви сьогодні були справжніми маленькими зірочками.

Дякую за урок.

Сказали всі: Я молодець!

У вас лежить модель сонечка. Розфарбуйте тим кольором, який відповідає вашому настрою після уроку.


(17.4 Kb) ] 01.02.2018, 17:35 --------------------------

Категория: Я У СВІТІ | Добавил: yrok | Теги: Я У СВІТІ, Космічна, мандрівка Просмотров: 960 | Загрузок: 277 | Рейтинг: 5.0/1
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:



Всего комментариев: 0



avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 1
Гостей: 1
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг