Головна » Матеріал для завантаження » РОЗРОБКИ УРОКІВ » Я У СВІТІ

Урок з громадянської освіти у 3 класі
(1.26 Mb) · () ] 22.03.2016, 09:43 Урок з громадянської освіти
у 3 класі

Тема. Людські чесноти. Доброта
Мета: продовжити ознайомлення учнів з людськими чеснотами; довести до свідомості дітей ,що добро твориться безкорисно; викликати бажання творити добро й уникати злих учинків; акцентувати увагу на вихованні чуйності, доброзичливості;продовжувати розвивати культуру спілкування, поведінки; виховувати бажання завжди бути чуйними, добрими, сраведливими, увічливими.
Обладнання: таблички зі словами, картки із завданням, сюжетні малюнки, мікрофон, макети смайликів.
Хід уроку
I.Організаційний момент
Усміхнися всім навколо:
Небу, сонцю, квітам, людям.
І тоді обов'язково
День тобі пройде чудово.
Діти утворюють коло, беруть долоньку в долоньку і промовляють:
Тепло своїх долоньок
Я друзям віддаю.
Урок новий цікавий
Я з радістю почну.
Ланцюжком один одному говорять компліменти.
II. Актуалізація опорних знань
1. Бесіда
- Про які людські чесноти ми вели розмову на попередніх уроках?
- Яку людину називають ввічливою?
- Яку людину називають щедрою?
2. Вправа «Закінчіть речення»
• Андрійко ділиться з друзями своїми іграшками, адже він…(щедрий).
• Іванко по дорозі до школи ні з ким не вітається, отже він…(неввічливий).
• «Пробач, я штовхнув ненавмисне»,- сказав до Тетянки Миколка, тому що , він…(ввічливий).
• Марійка мала запасну ручку, але не дала своїй подрузі, бо вона…(жадібна).
- Щоб ви порадили Іванкові і Марійці?
III. Мотивація навчальної діяльності
1. Повідомлення теми уроку та очікуваних результатів
- Ввічливість, щедрість, правдивість, відповідальність – це такі людські чесноти, що повинна мати кожна людина. Але без чесноти, про яку ми говоритимемо на уроці сьогодні, світ став би жорстоким і злим.
- Що це за чеснота?
- Послухайте уривок із пісні і дізнайтеся.
(Звучить пісня кота Леопольда «Якщо добрий ти»)
- Отже, сьогодні на уроці ми говоритимемо про добро, добрі вчинки, добрих людей. Тема нашого уроку – «Людські чесноти. Доброта».
Девіз уроку: Живи, добро звершай,
Та нагород за це не вимагай.
Хай оживає істина стара:
Людина починається з добра.
- Ми сьогодні побудуємо свою КРАЇНУ ДОБРА. Але для цього слід мати певні знання й вміння.
2. Вправа «Очікування»
- З'ясуймо,чого ви очікуєте від уроку? Продовжіть вислів: « Цей урок навчить мене…»
• користуватися перлинами народної мудрості;
• висловлювати свою думку;
• оцінювати поведінку людей;
• оцінювати свою особисту поведінку;
• працювати з товаришами;
• творчо працювати;
• збагачувати свій словниковий запас;
• розв'язувати складні життєві задачі.
IY. Вивчення нового матеріалу
1. Технологія « Асоціативний кущ»
- Які слова-друзі можна підібрати до слова доброта ?
Свої відповіді запишіть в прямокутниках, а ми з них утворимо «драбинку».



(Мама, сонце, ласка, любов, ніжність, красота, сім'я, радість, сміх, щастя, посмішка)

2. Словникова робота
- Наші дослідники звернулися до тлумачного словника по допомогу і уточнили
що таке доброта?
• Добро – корисна справа; вчинок.
• Доброта – чутливе, дружнє ставлення до людей.
- Є в нашій мові синоніми до слова доброта, які починаються словом добро.
добродушність доброзичливість доброчинність

доброта

добросердечність добропорядність
- Поясніть значення кожного слова.
3. Робота за підручником (с. 43)
- Доберіть антонім до слова добро.
Читання казки «Добро і Зло».
- Чому Зло замість цукру в кухлик із чаєм поклало сіль?
- Чому Добро, скуштувавши підсолений чай, нічого не сказало Злу, а тільки подякувало за гостинність?
- Як мудро й тактовно Добро провчило Зло?
- Зачитайте рядки, де йдеться про те, що спричиняє зло.
- Хто саме перемагає у двобої Добра і Зла?
- Кого цінують люди?
- Як ви розумієте останнє речення?
Фізхвилинка
4. Вправа «Позитивні й негативні риси»
Робота в групах (диференційовано)
1 група – охарактеризувати добру людину.
2 група – вибрати риси характеру доброї людини.
(Щедрість, турбота, заздрість, ненависть, довіра, байдужість,чесність, лінь, любов, милосердя,хитрість, справедливість)
5. Робота над прислів'ями.
- Хорошими порадниками людини завжди були і є перлини народної мудрості.
Відновіть прислів'я.
• Де є добрі люди,… не роби зла.
• Хто людям добра бажає,… не хвалиться нікому.
• Перший крок до добра - … то відчуває справжнє щастя.
• Коли людина робить добру справу,… там біди не буде.
• Добрий чоловік чинить людям добро і… той і собі має.
- Які ще прислів'я про доброту ви знаєте?
- Чого нас вчать ці прислів'я?
Висновок: прислів'я вчать бути добрими, чуйними, милосердними до людей, тварин, природи; на добро завжди відповідати добром.
6. Гра «Так чи ні»
Умови гри: якщо добра людина повинна робити те, що я називаю, то ви плескаєте в долоні, а якщо ні – мовчите.
Прибери мерщій в кімнаті, Не вмивайтеся ніколи,
Й чистим, вмитим за сніданком і не мийте навіть рук.
Привітайся до матусі: Не потрібне це заняття,
-Рідна, з добрим ранком! І не варте стількох мук.

Потім радісним, привітним, Друг в біді не лишить,
Поспішай до трав, до квітів. Щирим словом втішить,-
А щоб день пройшов не марно – отакий він незрадливий
З усіма поводься гарно. Справжній друг.

У дівчаток гарні кіски, Галасуй, пищи, гукай,
Але надто вже малі, коли хтось відпочиває.
А щоб більші виростали, Роби комусь зле,
Ми їх тягнем до землі. Якщо цього ніхто не бачить.

Без запрошення йди в гості, Усміхнися сонечку: «Здрастуй, золоте»,
Не вітайся там ні з ким, Усміхнися квіточці – хай вона цвіте!
І нізащо слів «Будь ласка» Усміхнися дощику: «Лийся, мов з відра»
І «Пробачте» не кажи! Друзям усміхнися, побажай добра!
Y. Закріплення вивченого матеріалу
1. « Мозковий штурм»
- А скільки саме коштує добро?
- Чим можна зробити добро?
- Як зробити так, щоб добро на планеті Земля примножувалося?
2. Перегляд мультфільму «Просто так»
- У чому проявляється доброта?
3. Творча робота «Добринка»
- Напишіть кожен свою «добринку» і вкиньте у мішечок Святого Миколая.
4. Технологія «Мікрофон»
(Демонстрація слайдів – приклади життєвих ситуацій)
- Дізнаємося на прикладах із життя, де виявлено почуття доброти.
5. Вправа «Пам'ятка доброти»
- Щоб бути доброю людиною, необхідно дотримуватись певних правил доброти. Пропоную скласти пам'ятку доброти.
Робота в парах.

Пам'ятка доброти
• Допомагай слабшим, маленьким, хворим.
• Не будь жадібним.
• Прощай іншим їх помилки.
• Ніколи не заздри.
• Жалій інших, а не себе.
- Які б ще правила ви дописали?
YI. Підсумок уроку
1. Слухання вірша
- Послухайте цей вірш і нехай він стане вашим девізом.
Д О Б Р О
Добрим бути просто чи не просто?
Не залежить доброта від зросту.
І дитина робить добру справу,
Як не кине друга на поталу.

Як людей полюбиш, пошануєш,
Силу для добра в душі відчуєш.
І закрутиться Земля скоріше,
Якщо разом станемо добріші.

Доброта з роками не старіє,
Доброта від холоду зігріє.
І якщо вона, як сонце, світить,
То радіють і дорослі, й діти.
2. Вправа «Мій настрій»
- На смайликах відобразьте свій настрій в кінці уроку.
3. Висновок
- Швидко спливає час. Добігає кінця наш урок.
- Про яку людську чесноту ми сьогодні говорили?
- У чому вона проявляється?
- Чого саме навчив вас цей урок?
- Дякую вам, діти, за співпрацю, за власні думки, міркування. Сподіваюсь , що зернинка добра, посіяна сьогодні у ваших сердечках, проросте, а ви станете ще добрішими, уважнішими і чуйнішими стосовно інших людей.
- На згадку про урок я дарую вам маленьке символічне сонечко із теплими промінчиками доброти.
(1.26 Mb) · () ] 22.03.2016, 09:43 --------------------------

Категория: Я У СВІТІ | Добавил: denezhkonm Просмотров: 2044 | Загрузок: 568 | Рейтинг: 0.0/0
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:

Поділитися посиланням на цю сторінку в:

Всего комментариев: 0



avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 11
Гостей: 11
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг