Головна » Матеріал для завантаження » РОЗРОБКИ УРОКІВ » ХРИСТИЯНСЬКА ЕТИКА

Урок християнської етики в 4 класі за підручником В. Г. Чернухи, В.Є. Бєлкіної " Дорога мудрості"
05.02.2016, 18:01 Урок християнської етики в 4 класі за підручником В. Г. Чернухи, В.Є. Бєлкіної " Дорога мудрості" ( курс " Християнська етика в українській культурі")

Тема : Мудрість навчає прощенню

Мета : формувати в учнів сутність поняття «прощення», розглянути, як прощення може поліпшити ситуацію або до яких наслідків може призвести непрощення;
узагальнити розуміння учнями того, якими рисами повинна бути наділена людина, щоб простити кривдника; з’ясувати, коли найкращий час для прощення, а також осмислити дії, скеровані на те, щоб прощати інших і отримувати прощення від них.

Обладнання : написи :тема уроку та епіграф, лабораторне приладдя( пробірка, вода, барвник, відбілювач; для дітей-баночка, пісок, ложка, конфетті, зображення «Повернення блудного сина», аудіозаписи «Чисте серце», «Прощення», зображення людей, які моляться, зображення відра з написом.

Епіграф : «І прости нам борги наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим» ( Матвія 6:12)

Хід уроку
1.Організація класу
Усміхнися сонечку-
Здрастуй, золоте !
Усміхнися квіточці-
Хай вона цвіте.
Усміхнися дощику-
лийся, мов з відра.
Друзям усміхнися- побажай добра
Поділіться своїм гарним настроєм зі мною та зі своїми однокласниками

2.Мотивація навчальної діяльності
Дорогі діти ! На уроках християнської етики ми з вами говоримо про красу людських вчинків, людяність, милосердя, доброту, вчимося розуміти Святе Письмо і я сподіваюся, що ці уроки посіють у ваших душах зернятка мудрості і доброти.
- Подивіться, який чудовий світ створено Богом. ( зображення) І ви вже знайомі з основними Божими заповідями. Щоб жити правильно в цьому красивому світі, їх, звичайно, потрібно дотримуватися.
-У вашому житті траплялися різні ситуації. Пригадайте, чи що бувало таке, що хтось вас ображав, або не хотів віддавати вашу річ, або взагалі поламав ? Звісно. І ви сваритесь та сперечаєтесь між собою. Але уявіть, що б сталося, якби люди не вміли прощати одне одного ? Мабуть, усі б ходили злими, непривітними, похмурими, навіть не спілкувалися б один з одним. Скрізь була б неприязнь і ворожнеча. А коли люди ворогують – усе навколо руйнується. Світ втрачає радісні барви, стає чорно – білим або сірим. А хто б з вас хотів жити в такому світі?

3.Повідомлення теми і мети уроку
Ось щоб зрозуміти , як важливо навчитися прощати кривдників та просити вибачення, ми поговоримо на уроці «Мудрість навчає прощенню» ( вивісити слова прощення, вибачення)

4. Ознайомлення з новим матеріалом
-Прочитати текст в підручнику ( с. 85) . Відповісти на запитання після тексту
- Дослід
- Зараз, щоб зрозуміти, що відбувається з нами , коли ми прощаємо, ми проведемо дослід. Уявимо, що наша душа – це чиста вода (взяти баночку з водою) і ось вас хтось образив. Ваша душа наповнилася гнівом, біллю, незадоволенням, помстою. (додаю марганець)
Але коли ви знайдете в собі сили і мудрість простити кривдника, то позбудетесь всього недоброго. Ваша душа очиститься. (додаю відбілювач). Отже, гнів, помста, незадоволення заважають добрим стосункам між людьми. Мудра людина не тримає зла у серці, бо воно шкодить їй самій.

-Робота в групах
- Поміркуйте, яка повинна бути людина, щоб простити негарні вчинки?
( на дошці розсипанка слів : добра, щира, милосердна, зла, злопам’ятна, жадібна, мудра, чуйна. лукава)
-. У вас на партах- сердечка, на які ви повинні виписати риси людини, а , можливо, додати і свої)

- Робота в парах
- Перед вами на парті- ємність. На сипте в неї ложечку конфеті. Уявимо,що це серце, золоте серце доброї людини. І ось цій людині заподіяли біль ( висипаємо пісок) - це образа. Важкий камінь ліг на серце. А тепер додамо живої води. ( доливаємо воду) Це слово боже про необхідність прощати.
-У серці відбувається боротьба. Біль і образа кажуть : не прощай! . ( вода каламутна) Але проходить час, емоції затихають, біль влягається і чисте серце піднімається, перемагає в людині, людина прощає негарні вчинки.

Фізкультхвилинка «Чисте серце»

4. Узагальнення знань
-Читання вірша вчителем
Тебе образили, і серце біль стискає.
І вже тебе ніщо не звеселяє,
Здається світ суворим і немилим,
А сонечко безбарвним, потьмянілим?

А спробуй, друже, мудрість віднайти,
Образу стороною обійти.
А кривднику пробач його провину,
І зменшиться твій біль наполовину.

Відкинь думки про помсту за образу,
І серце заспокоїться відразу.
У цьому світі так, на жаль, буває,
Що хтось когось у гніві ображає.

Але, згадай, бувало, й ти колись
На когось ненароком розгнівивсь,
Не так сказав або не так зробив,
І теж когось образив, розгнівив.

Коли б ми всі навчилися прощати,
Від зла і гніву душі захищати
Та шанували завжди мир і згоду, -
То й сварок не було б поміж народу.

-Аналіз картини «Повернення блудного сина»
- В Святому Письмі є «Притча про блудного сина» А відомий художник Рембрандт відобразив її в картині «Повернення блудного сина». .Подивіться на неї Цей хлопець і батько дуже щасливі, бо вони знову разом. А спочатку було зовсім не так. Колись цей син захотів піти з дому. Батько його був багатою людиною. Він дав сину на дорогу багато грошей. Хлопець розтринькав ці гроші на всякий непотріб та виявив, що не має ні копійчини. Але біля нього не було батька, щоб допомогти йому. Хлопець тяжко працював, але часто думав про свій гарний дім. І ось він повернувся додому і попросив пробачення у свого батька. Як ви думаєте, чи простив батько ?
- Так. Батько простив від усього серця свого сина, який дуже завинив перед ним, бо такою великою була його батьківська любов.
-Отже, потрібно не лише щиро прощати інших, але й вміти просити пробачення самому. Для цього має бути велика сила духу, щоб визнати свою помилку. Коли ми провинилися перед кимось, потрібно не тільки попросити вибачення, але й зрозуміти в душі, покаятися за цей недобрий вчинок. У молитві «Отче наш» ( хто її знає ) є такі слова , звернені до Бога: «і прости нам провини наші, як ми прощаємо винуватцям нашим» Ось ці люди звертаються з такими щирими словами до Бога
- Якщо вони це зроблять, то їм стане легше і вони не будуть згадувати про будь- який прикрий випадок. Уявіть собі повітряну кулю. Якщо в ній багато зайвого вантажу, вона ніколи не підніметься в небо. Так і людина. Коли ми каємось, Бог віднімає наші гріхи і ми стаємо вищі духовно .

- Гра " Добери слова"
Дібрати слова, які допомагають вибачитися
Слухання пісні «Вибачення»

-Гра «Серце вибачення»
(передаємо по колу серце і просимо вибачення)

Є у християн добра традиція – в Прощену неділю, перед Великим постом просити один у одного пробачення. І не залежить це від того, чи ображав ти когось чи ні. Просять християни пробачення, щоб навіть, коли ненароком словом, чи , може, й поглядом образили, то щоб простили. Підходять люди один до одного, кланяються й кажуть: «Простіть мене» , а відповісти треба «Бог прощає і я прощаю». Так ми вчимося просити пробачення першими. І коли ці слова вимовляються, серця людей наповнюються радістю.

Слухання пісні «Прощення»
Діти, чиста джерельна вода- це життя для людини. А слово Боже – це криниця мудрості і наставлення на правильний шлях . Тому дуже важливими є слова зі Святого Письма. (зачитую)
( відро з написом : " Пробачай того, хто тебе образив до сімдесяти раз по семи" )
(записати вислів в зошит)

5. Підсумок уроку
- Про що ми сьогодні говорили на уроці ? Що вам запам’яталося?

- Нам треба навчитися прощати одне одного, як би це важко не було. Коли людину прощають, вона звільняється від тягара вини і знову стає впевненою в собі. Якщо ж ми прощаємо, то стаємо і добросердними, і мудрими.
- Діти! У кожного з вас на парті лежить маленьке сердечко. Якщо сьогоднішній урок торкнувся вашого серця, у ньому загорівся вогник, якщо у вашому серці стало більше любові і воно готове простити образи і просити вибачення, приклейте його до плаката

6. Домашнє завдання
Вибачитися перед тим, перед ким завинив. Поговорити з батьками про прощення.
05.02.2016, 18:01 --------------------------

Категория: ХРИСТИЯНСЬКА ЕТИКА | Добавил: Восток Просмотров: 3063 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 4.5/2
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:

Поділитися посиланням на цю сторінку в:

Всего комментариев: 0avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 16
Гостей: 16
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг