Головна » Матеріал для завантаження » РОЗРОБКИ УРОКІВ » МАТЕМАТИКА

Читання й записування шестицифрових чисел: поняття класу.
28.11.2015, 18:51 й записування шестицифрових чисел: поняття класу.
Мета: вправляти учнів у читанні, запису шестицифрових чисел; розглянути
поняття класу, лічильних одиниць кожного класу;
розвивати увагу, логічне мислення;
виховувати почуття гордості за Україну та її народ
Методично-дидактичне забезпечення: підручник (Богданович М.В. Математика: Підручник 4 клас: К. «Освіта», 2006 – 33с), таблиця розрядів і класів, схема до задачі, запис на дошці, таблиця гри «Морський бій», картки з числами і буквами
Тип уроку: урок засвоєння знань

Хід уроку
І.Організація класу
1. – Сьогодні на уроці математики присутні гості, привітайтесь з ними усмішкою і миром. Гадаю, що ми будемо гарними господарями і продемонструємо, що ми знаємо і вміємо.
2. Перевірка готовності до уроку
ІІ. Перевірка домашнього завдання (фронтально)
ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку
- Над яким розділом працюємо?
- Пригадаємо, що ми робимо на уроках математики?
Метод «Мозковий штурм» «Гронування»


Математика

(лічимо, міркуємо, розв’язуємо, відповідаємо, складаємо задачі, граємось)
- Усі ці вирази ми сьогодні використаємо на уроці математики. Розглянемо поняття класу, лічильних одиниць кожного класу та поговоримо про нашу державу. Виконуючи завдання, збиратимемо з пазлів карту України.
- Пропоную ознайомитись із планом роботи, що нас очікує (біля кожного пункту плану розміщений пазл-частинка від карти держави )
 Каліграфічна хвилинка
 Математична розминка
 Математичний диктант
 Фізкультхвилинка
 Вивчення нового матеріалу
 Самостійна робота
 Розв’язування прикладів
 Бліц-турнір
 Творча робота над задачею
Вчитель: Згадаємо наш девіз і за роботу
«Тренуємо свій розум,
Нове відкриваємо.
Свою рідну Україну
Трудом прославляємо»
ІV.Контроль, корекція і закріплення знань
1. Каліграфічна хвилинка
- Пропоную повторити правопис цифр 2 і 4
(Учитель нагадує алгоритм написання 2 та 4)
- Пропишіть цифри 2 і 4 та встановіть закономірність.
(2,4,6 – це парні числа, кожне наступне на 2 більше попереднього)
- Які числа можна скласти із цифри 2 і 4
- Як пов’язано число 24 з нашою Батьківщиною?
( 24 серпня – День незалежності України)
- Ми виконали завдання, тому можна відкрити перший пазл.
2. Математична розминка
- Діти, виконаємо математичну розминку
А) Вправа на розвиток уваги. Зоровий диктант

- Назвіть кольори фігур
- Які геометричні фігури зображено?
- Яка геометрична фігура має найменшу кількість сторін?
- Чи можу я стверджувати, що фігура у якої всі сторони і кути рівні є лише квадратом? Чому?
- Чи можна квадрат назвати прямокутником? Чому?
Б) Гра «Морський бій»
- Я знаю, що всі діти люблять гратися. Ми проведемо зараз гру, але математичну «Морський бій»
А В С D E
1 50 16 8 4 43
2 42 3 100 81 2
3 20 24 72 12 36
4 9 18 27 10 32
5 63 92 5 48 76

1А – збільшити у 5 разів
5E – збільшити у 100 разів

2D – збільшити у 1000 разів

2С – зменшити удвічі

3В – знайти 1/3 частини

В) – Прочитайте числа:
100028, 568063, 341653, 53705, 600006
- Назвіть найменше 6-цифрове число (найбільше)
- Розмістіть числа у порядку зростання і прочитайте слово
902 6840 13500 30281 43800 990105 999050
У К Р А Ї Н А

- Що для кожного з вас Україна?
- Яка наша країна? (Велика, багата, красива)
- Хто ми з вами? (Українці)
- Ми маємо робити все, щоб наша держава була найкраща в світі
- А який внесок можете зробити ви? (Гарно вчитися)
- Ми впорались із завданням, тому можемо приєднати наступний пазл – фрагмент карти України.
3. Математичний диктант
- Запишіть цифрами числа:
340, 390 907, 16 060, 203 330, 400 080
- Скільки всього тисяч у 1, 2, 3, 4, 5 му числах?
- Роботу виконано: приєднаємо пазл

V.Фізкультхвилинка
І сувора й солов’їна
Математики країна
Праця тут іде завзята –
Вмій лиш спритно працювати.
Вмій ділити, віднімати,
Множити і додавати,
Вмій кмітливо все збагнути
Першим в відповіді бути.
Також вмій і відпочити
Фізкультхвилиночку зробити.
Час уже нам працювати –
Знань побільше назбирати.

VI. Вивчення нового матеріалу. Засвоєння знань і вмінь
1. Пояснення вчителя
- Увага! Новий матеріал.
В усній нумерації розряди багатоцифрових чисел групують у класи. У кожному класі – три розряди. Кожен розряд має назву: одиниці, десятки, сотні. Розгляньте нумераційну таблицю. Прочитайте назви розрядів і класів.
Щоб прочитати 4-,5-, 6-цифрове число, спочатку називають в ньому одиниці класу тисяч, а потім – одиниці класу одиниць.
2. Первинне закріплення та усвідомлення матеріалу
№221
- Які розряди належать до І класу? До ІІ класу?
- Як прочитати 4,5, 6-цифрові числа?
№222 - робота за таблицею
№223 – усно
№224 – самостійно із послідуючою перевіркою
- Ми впорались із цим завданням, тому можемо приєднати наступний пазл

VII. Розвиток математичних умінь учнів
1. Письмове ділення і множення на двоцифрове число. Коментоване розв’язування прикладів за №225
- А тепер пропоную вам стати вчителями і прокоментувати розв’язання виразів на дошці.
228*3= 48*23= 782:23= 161:23=
(запис в стовпчик)
- Ми виконали завдання, приєднаємо наступний пазл

2. Бліц-турнір
- Переходимо до наступного завдання: Скласти вирази до задач. У задачах ітиметься про книги – скарбниці знань. Саме вони розповідають про історію нашої держави. Адже той, хто не знає своєї історії немає щасливого майбутнього. Починаємо бліц-турнір.
* На одній полиці знаходиться а книг, а на другій – в книг. Скільки книг знаходиться на двох полицях?
* На скільки книг більше на І полиці, ніж на ІІ?
* На одній полиці знаходиться С книг, а на другій – на m книг менше. Скільки книг знаходиться на двох полицях?
- Ми гарно попрацювали, тепер приєднаємо ще один пазл
3. Творча робота над задачею
І - 16 м 1) 16+18=34(м)
60 м ІІ – 18 м 2) 60-34=26(м)
ІІІ - ? м

- Пропоную вам колективну роботу над задачею. Адже лише дружньо працюючи в колективі ми зможемо побудувати квітучу державу.

VIII.Підсумок уроку
- Ми завершили збирати мапу України. Яка вона гарна. Лежить довкола простір широкий, степ хвилястий, як море безкраїй. Наша країна – країна легендарної історії й героїчних подій. Її не можна не любити. Любити своє село, свою батьківщину – це означає не бажати зла, поважати рідну мову, культуру, побут, історію. А найголовніше – не бути байдужим. І робити все на користь Украхни.
- А тепер прошу висловити свої думки щодо уроку (Відповіді учнів)
- Повернемося до ваших відповідей, записаних на дошці (Що ми заробимо на уроці математики)
- Що з того що ми записали підтвердилось? Що ні?
- Закінчіть речення: «Я сьогодні на уроці зрозумів…»
- Як називається І клас? ІІ клас?
- Скільки розрядів має кожен клас?
- Назвіть розрядні одиниці кожного класу
- Дякую вам за урок. Пам’ятайте, діти! Саме від вас залежить доля Вітчизни! Геть байдужість! Усі прагнення, всі здобутки тобі, рідна Україно!

IX.Домашнє завдання
№227,228
28.11.2015, 18:51 --------------------------

Категория: МАТЕМАТИКА | Добавил: gorbannatasha Просмотров: 1420 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:



Всего комментариев: 0



avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 1
Гостей: 1
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг