Головна » Матеріал для завантаження » РОЗРОБКИ УРОКІВ » МАТЕМАТИКА

Додавання і віднімання трицифрових чисел без переходу через розряд.2 клас
(34.5 Kb) ] 13.10.2015, 18:25

                       Урок з математики         2 клас

                   Вчитель: Перетятько В.С.                                  

Тема: Додавання і віднімання 3-цифрових чисел без   переходу через  розряд.

Мета: Закріпити навички додавання віднімання 3-цифрових чисел

           без переходу через розряд; формувати уміння застосовувати ці

           прийоми при розв’язуванні різних завдань; розвивати  обчислю

           вальні навички, логічне мислення,кмітливість, увагу;

          виховувати інтерес до математики через застосування 

          природничого матеріалу рідного краю.

Обладнання: підручник, схеми до задач, картки з назвами річок, нетбуки.

 

                                         Хід уроку

I.Організаційний момент.

II. Актуалізація опорних знань.

       Загадка

        Буває хмаркою вона,

        Пушинкою буває,

        Бува, як скло,

        Крихка й тверда-

   Звичайна, підкажіть,…(Вода

До нас на урок завітала частинка води - чарівниця краплинка. Вона - мудра, розумна,допитлива. Краплинка буде давати завдання ,а також спостерігати за вашою роботою.

І перше завдання, яке вона пропонує -   Вставити пропущені цифри:

      1*2

   + *4*

      16 5

Прочитати число-результат цього прикладу.

Дайте йому х – ку :

Яке це число? Чому?

Що означає цифра 1 ?

Ск. десятків?

Що означає цифра 5 ?

Ск. всього десятків?

Ск. всього одиниць?

 

III.Каліграфічна хвилинка.

  -Пропишіть цифри, якими позначається це число.

Ви розказали про це число багато, а я ще додам цікаву інформацію:

Виявляється це число означає кількість річок (великих і малих), які протікають по Сумській області.

Серед них є декілька найбільших. Сьогодні на уроці ми дізнаємось про них, виконуючи різні завдання та закріплюючи уміння додавати і віднімати 3-цифрові числа без переходу через розряд.

 

IV.Усний рахунок.

Виконавши це завдання, ми дізнаємося назву однієї з найбільших річок, що протікають на Сумщині.

    36        85         12           40           55

+  21     - 80       + 18        +20         - 44

    57          5          30          60            11

 

Знайти букву , що відповідає кожному результату. Прочитайте закодоване слово.

 

Відкрилося слово -   ДЕСНА

 

V.Робота з підручником.

В природі ще дуже багато невідомого, незнайомого, яке вам іще треба

пізнати в майбутньому. А ми зараз спробуємо знайти невідоме тільки не  в природі, а в математиці, склавши і розв’язавши рівняння.

с. 47, №7(а)      х=150

Корінь цього рівняння є довжиною річки    ПСЕЛ

 

VI.Фізкультхвилинка

 

VII.Самостійна робота

С.46, №3

 122, 867, 540, 759, 435.- останнє число є довжиною річки    СУЛА

 

VIII. Задачний блок.

Довжина однієї річки 132 км, а довжина другої на 233 км більша. Яка

довжина обох річок?

 

                                         ? км

________I_____________________II_____________

                                         

               132 км                             I + 233 км

 

1)      132

+  233

    365 (км) - довжина II річки;        СЕЙМУ

 

2)      132

 + 365

         497(км)- довжина двох  річок.

 

 IX. Геометрична задача.

 Знаходження  P .

- Сьогодні ми з вами зібрали багато краплинок і щоб вони не розсипалися складемо їх у коробочок. Яка це фігура? Об’ємна чи пласка?

 

На що схожа сторона коробочка?  (на прямокутник)

Зараз знайдемо P цього прямокутника.

Ш -40 см

Д.- 20 см

P-  ? см

Що таке периметр?

Як його знайти?

 40+ 40+ 20+ 20= 120(см)  Зверніть увагу на це число. Це довжина  найчистішої річки ,яка протікає на території Сумщини. Тільки вона вимірюється не в см, а в км. Назва її -  ВОРСКЛА

 

X. Д/З

С. 47 №7 (б), №8

XI.Підсумок.

А як підсумок уроку проведемо тести за, які вам поставить  оцінку ця розумна машина - НЕТБУК.

Тести

1. Вибрати 3-цифрове число:

а) 26;

б) 7;

в)752.

2. Яке число більше на 1 від 150?

а) 154;

б)151 ;

в) 158

3. Яке число передує числу 136?

а)135;

б) 120;

в) 148.

4. Яке число слідує за числом 246?

а) 249;

б) 250;

в) 247.

5. Яке найменше 3-цифрове число?

а) 100;

б) 101;

в) 111.

 

- Підсумок за результатами тестів.

 

 


(34.5 Kb) ] 13.10.2015, 18:25

Категория: МАТЕМАТИКА | Добавил: yrok | Теги: чисел, клас, віднімання, через, трицифрових, без, переходу, додавання, розряд.2, математика Просмотров: 2387 | Загрузок: 377 | Рейтинг: 0.0/0
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:

Поділитися посиланням на цю сторінку в:

Всего комментариев: 0



avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 18
Гостей: 18
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг