Головна » Матеріал для завантаження » РОЗРОБКИ УРОКІВ » МАТЕМАТИКА

"Додавання й віднімання по 1 і групами (частинами). Задачі на знаходження суми й невідомого доданка."
(37.0 Kb) ] 29.09.2015, 17:30

Тема: Додавання й віднімання по 1 і групами (частинами). Задачі на знаходження суми й невідомого доданка.

Мета: продовжити роботу з формування обчислювальних навичок учнів; розкрити прийом додавання й віднімання чисел частинами.

Обладнання: предметні малюнки.
Хід уроку
І. Актуалізація знань учнів.
1. Повторення вивченого.
Усний рахунок
5+ 4; 9 зменшити на 2; сума чисел 5 і 3; 9- 3; І доданок 6, ІІ доданок 4, чому дорівнює сума; 9- 6; 5+ 5; 4- 4; 6+ 2; 1+ 9.

- як порівняти числа? 9> 8 на 1, 7< 9 на 2.
- як називаються числа при додаванні?
- як знайти попереднє число?
- а наступне?
- назвіть сусідів чисел 3, 6, 8, 9,4.
2. Два учні в цей час працюють біля дошки.
1) 2)
7- 1- 1- 1= 10- 1- 1- 1- 1- 1=
5+ 1+ 1+ 1+ 1= 2+ 1+ 1+ 1+ 1=
ІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Практична робота з елементами гри.
- Уявіть собі, що ви в їдальні черговий. Вам потрібно щоб на столі стояло 10 стаканів, а на столі всього 6.Чи можете ви перенести всі стакани одразу? Як ви будете їх нести?
1) Можна принести спочатку 2, а потім ще 2
2) Можна носити по одному.
3) Можна спочатку 2, а потім по одному і навпаки.
(Діти пропонують свої варіанти).
4) Складіть приклади.
5) Розгляньте їх. Чи однакові результати в нас вийшли? Як ми додавали кожного разу- однаково чи по- різному?
6) Отже, число можна додавати частинами.

2. Пояснення додавання числа частинами за числовим відрізком (с.77, № 1)
3. Математична п’ятихвилинка.

1) Під кущами, вздовж ріки,
Оселилися жуки:
Син і донька, батько й мати.
Спробуй всих порахувати.

2) Скільки пиріжків спекла матуся?
Мама пиріжки спекла-
Всім по одному дала:
Любі, Вові, і Юркові,
І хитрющому котові.
Доки Вова позіхав,
Котик пиріжок украв. (4)

3) Скільки іграшок разом
У Наталки- лялька Оля,
Плюшевий ведмедик- в Колі,
Котик- у Марійки,
Мотрійка- в Надійки,
Коник- у Андрійка,
«Мерседес»- в Сергійка. (6)

4) Заховалися, хто де.
Вовк напевно не знайде.
І під ліжком одне,
І під лавкою одне,
Під столом- іще одне
І за губкою одне.
А ще одне у діжці.
Скільки козенят в хатинці?

4.Робота за підручником.
Розв’язання прикладів на основі прийому додавання й віднімання числа частинами.
5. Фізкультхвилинка.

Руки вгору піднесіть
І почнімо всі лічить.
Скільки пальців на руці?
Хором скажемо усі.

Руки вгору піднесіть
Пфльці швидко полічіть.
Зліва «5» і справа «5».
Скільки разом. Як сказать?

Руки вбік, угору, вниз.
Раз, два,три- не помились.
Ми в долоні: «хлоп- хлоп- хлоп»,
А ніжками: «топ- топ- топ».
Мов годинник всі отак:
«тік- так, тік- так».

ІІІ. Закріплення вивченого раніше матеріалу.
6. Гра «Пожежники».

- Бом- бім! Бом- бім!
Загорівся кицьчин дім.
Треба всім нам поспішити
І пожежу загасити.



(Діти за сигналом вставляють у «віконця» знаки +, -, >, <, =. Хто швидше вирішає приклади,той найкращий пожежник.)

ІІІ. Підсумки уроку.


(37.0 Kb) ] 29.09.2015, 17:30 --------------------------

Категория: МАТЕМАТИКА | Добавил: Tasya2488 Просмотров: 2435 | Загрузок: 481 | Рейтинг: 0.0/0
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:

Поділитися посиланням на цю сторінку в:

Всего комментариев: 0



avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 6
Гостей: 6
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг