Головна » Матеріал для завантаження » РОЗРОБКИ УРОКІВ » МАТЕМАТИКА

Дроби. Ознайомлення з дробами. Запис дробу. Складені задачі , що включають знаходження частини числа.
(27.1Kb) ] 11.02.2018, 08:28

Гривнак Світлана Миколаївна

                                                                                 Вчитель початкових класів

                                                                                 Казанківської ЗОШ  

                                                                                 I - III ступенів №4

                                                                                 Миколаївської області

 

                         Урок математики в 4 класі

Тема : Дроби. Ознайомлення з дробами. Запис дробу. Складені задачі , що включають знаходження частини числа.

Мета: Ознайомити учнів з поняттям дріб; показати утворення дробу, навчити читати і записувати дроби; пояснити значення чисельника  і знаменника дробу; розвивати логічне мислення , виховувати уважність, бережне ставлення до природи.

Обладнання:Таблиці, картки, сніжинки, ілюстрації, атрибути до казки, телеграма.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Епіграф уроку : «Хто сказав, що математика – це нудна наука? Математика – цікава і велика штука.»

                                                   Хід уроку

I. Організація класу.

Пролунав дзвінок,

Починаємо урок.

Встаньте , діти, всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько !

Посміхніться ви до мене,

Посміхніться і до себе!

  • Діти, я думаю, що у вас гарний настрій. А зараз заплющить  очі і дайте собі настанову промовляючи « Я вчуся» , « Я хочу знати», « Я навчуся».
  1. Метод «Мікрофон».
  • Продовжіть, будь ласка « З собою я візьму…»

(знання, вміння розв’язувати приклади і задачі, логіку, кмітливість, уважність, самостійність )

  • « Учні на уроці повинні бути…»

( активними, працьовитими, уважними, творчими)

  • « Урок має бути…»

(цікавим, пізнавальним, плідним)

  • А ще чого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
  • дізнатися нове,
  • попрацювати в групі,
  • щоб урок цікавим,
  • щоб були завдання на логіку і кмітливість.
  • Сьогодні у нас незвичайний урок. До нас завітала гостя. Відгадайте хто вона?

Стало біло навкруги –

Я розтрушую сніги,

Наганяю холоди,

Воду сковую в льоди.

В дружбі з дітьми я всіма

Здогадались? Я …..( Зима)

II. Контроль, корекція і закріплення знань.

  1. Перевірка домашнього завдання.

Зима:

  • Я завітала до вас на урок і принесла своїх помічниць – сніжинок. Вони непрості, чарівні. Кожна має своє завдання для вас.
  • Коли 1 сніжинка летіла до нас на урок через ліс, то зустріла лісову вчительку – мудру сову, яка просила допомогти їй перевірити домашнє завдання в учнів. Сніжинка впевнена, що ви їй допоможете.

(Задача №758, №759)

  • Сова вам дуже дякує вам за допомогу.
  • Діти, а як взимку пташкам живеться в лісі?
  •  То ж не забувайте підгодовувати тих птахів, які залишилися у нас зимувати. А навесні вони вас віддячать своїми веселими піснями.  
  1. Підсумок перевірки домашнього завдання.
  • Що означає слово частина? ( Було ціле, ділили на рівні частини і брали частину ).
  • Які є діти у матері – частини? (Донечка – ВІД ,і синочок – ЗА).
  • Які ми з вами розв язували задачі на попередньому уроці? ( Задачі на знаходження частини від числа, і числа за його частиною).
  • Що означає донечка ВІД ? ( Дію :).
  • Що означає синочок ЗА ? (Дію х ).
  • Сніжинка вам дякує і говорить: « Діти молодці».

3.Усні  обчислення.

Робота в групах.

I група                                 II група                              III група

25 х 4                               80 х 4                                    70 +80

  +900                                 + 280                                     : 3

  :10                                     : 10                                        х 4

  :5                                        х 3                                         : 100

  + 80                                   + 20                                       х 25

  Х 10                                   : 4                                          х 6

       - 990                                  х 20                                       + 600

            =  10                                  = 1000                                          = 900

  • Друга сніжинка вам дякує за спритність.

4.Каліграфічна хвилинка.

- А ось залетіла до нас 3 сніжинка, яка зветься «Міс каліграфічність».

( Запис дати і учні промовляють слова)

Ось я зошит відкриваю,

Покладу його як слід.

 Сяду рівно не зігнуся,

До роботи я візьмуся.

22, 20, 2, 22, 20, 2…….

  • Дайте характеристику числа 22.
  • (Число 22 – двоцифрове.
  • Складається 2 дес.і 2 од., 22 од.
  • Парне, бо : на 2 і буде 11.
  • Сусідами  числа 22 є 21 і 23.)

5. Математичний диктант.

-А 4 сніжинка принесла вам  математичний диктант. Розташувати відповіді прикладів у порядку зростання ви прочитаєте ключове слово.

     Р  6300 : 100 : 7 х 9 = 81

     О 12000: 4000 Х 7 х 10 = 210

     Б  720 : 90 х 10 х 8 = 640

     И  90 х 30 : 100 х 1000 =27000

     Д  16 х 100 : 10 : 40 = 4

                                              ( ДРОБИ)

  • Сніжинка вам дякує і говорить : « Які розумні діти».

6. Діти, а 5 сніжинка принесла вам відпочинок.

Психологічна вправа « Куди пливуть сніжинки».

III. Повідомлення теми і мети уроку.

  • А 6 сніжинка повідомляє  вам тему і мету уроку. Ключове слово ви вже прочитали в математичному диктанті – ДРОБИ. І просить виконати завдання № 760.
  1. Робота по варіантах.

IВ.   1/12, 1/10 ,1/8, 1/6, 1/5, 1/4, 1/3, 1/2.

II В.  1/2, 1/3, 1/4 ,1/5 ,1/6, 1/8, 1/10, 1/12.

  1. Робота з підручником.

№ 761, №762(усно).

  • Сніжинка задоволена вашими відповідями і дякує.

IV. Робота по темі.

1.Інсценізація казки про дроби.

ЯК ВИНИКЛИ ДРОБИ

(Казка)

У країні Математика, там, де ще не ступала нога людини, мешкали цифри.

Але вони не мали своїх будиночків і жили в одному тісному помешканні, яке збудував старенький дідусь Нуль.

Одного погожого дня дві подружки Одиниця та Двійка вирушили на прогулянку.

— Мені вже набридло жити в цій старій тісній оселі,— зізналася Одиниця.

— І мені також,— відповіла Двійка.

— А давай побудуємо свій будинок!

— О! Це гарна ідея!

І заходилися вони будувати собі нове помешкання. Спочатку поміркували, як воно має виглядати. А згодом вирішили, що це обов’язково має бути двоповерховий просторий будинок. За порадами щодо будівництва звернулися до Мінуса. Він надав багато слушних указівок, але найбільшу увагу приділив перекриттю між поверхами.

— Перекриття повинно бути міцним і рівним,— наголосив Мінус.

Подружки подякували за поради й почали будувати затишну оселю. Завдяки цінним указівкам, будівництво проходило швидко й весело.

І ось будинок споруджено. Не сперечаючись вирішили, що Одиниця буде жити на другому поверсі, а Двійка — на першому. І назвали вони свою споруду Дробом.

А згодом такі самі дроби почали будувати й інші цифри. Так і виникли звичайні дроби.

2.Робота з підручником.

ОПРАЦЮВАННЯ  ТЕОРЕТИЧНОГО МАТЕРІАЛУ  НА С. 125.

3. Гра «Чисельник — знаменник».

— Щоб запам’ятати, що таке чисельник і знаменник і не плутати їх, пограймо в гру. Якщо я називаю чисельник, піднімайте руки вгору — показуйте, що він записується вгорі. Якщо я називаю знаменник,— показуйте, що він пишеться внизу. Якщо показую риску дробу, складайте руки горизонтально.

V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА.

- А 9 сніжинка принесла вам фізкультхвилинку.

       Вже втомились ми учитись,

       Треба трішки відпочити.

VI.Закріплення нового матеріалу.

  1. Робота з підручником. № 763- колективно біля дошки.
  2. Самостійна робота.

- А 10 сніжинка просить вас виконати завдання № 764 з взаємоперевіркою.

  1. Розвязування задачі.

- Діти, а 11 сніжинка хоче дізнатися, як ви вмієте розв’язувати задачі.

№766.

  1. Розвязування прикладів.

- 12 сніжинка «Обчислювальна». Вона хоче дізнатися, як ви вмієте обчислювати вирази. №765 – колективно.

  1. Логічна задача.

- Перевіримо задачу, складену Незнайком. Він хоче правильно розподілити свій час.

Якось Незнайко вирішив почати нове життя. Він склав собі такий розклад на добу:

1/6 частину доби – читання розумних книжок, 1/8 – здійснення добрих справ, 1/12 – на прийом їжі ( сніданок, обід, вечеря), 2/8 – на заняття спортом, 9 годин сон. Чи зможете ви допомогти йому і сказати, чи виконаємо його план?

- Вам сніжинка дуже дякує ,що ви такі ерудовані, кмітливі і вмієте логічно мислити.

VII . Підсумок  уроку.

  1. Рефлексія.

-    Діти, так яку тему ми сьогодні розглядали. І 14 сніжинка пропонує нам

 гру « Мозкова атака».

- Які числа називаються дробами?

- Що означає чисельник дробу?

- Що означає знаменник дробу ?

- Що означає риска дробу ?

- Як знайти дріб від числа ?

- Як знайти число за частиною ?

- Назвати близькі слова до слова дріб ?

  1. Асоціативний кущ.

Від                                за                    запис

Знаменник               ДРІБ                 поділити

             Частка                        чисельник

  1. Оцінювання уроку.

- Діти, знову до нас завітала Зима.

Зима:

- А зараз, діти, я вам пропоную Метод «Прес»

- Чи справдилися ваші очікування?

Для мене було цікавим…

Тому що…

Отже…

- Я для вас приготувала сюрприз. На парті у вас смайлики оцініть свою роботу на уроці.

- Я дуже вдячна за гарні відповіді, за плідну роботу. Спасибі за уважність та активність, за зосередження та кмітливість. Ви добре працювали, я задоволена і в кінці я вам скажу ви сьогодні молодці.

 VIII. Домашнє  завдання.

  • А 15 сніжинка принесла вам домашнє завдання №768, №769.

      Ось і закінчився урок

      І дзвенить для вас дзвінок.

      Працювали добре, друзі,

      Відпочиньте по заслузі.


(27.1Kb) ] 11.02.2018, 08:28

Категория: МАТЕМАТИКА | Добавил: yrok | Теги: знаходження, ознайомлення, задачі, Що, включають, дробу., запис, Дроби., дробами., Складені Просмотров: 857 | Загрузок: 71 | Рейтинг: 5.0/1
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:

Поділитися посиланням на цю сторінку в:

Всего комментариев: 0



avatar