Головна » Матеріал для завантаження » РОЗРОБКИ УРОКІВ » МАТЕМАТИКА

конспект уроку
(763.5 Kb) ] 18.12.2016, 13:49 Математика
Тема: Віднімання виду 50-34. Розв’язування прикладів та задач на закріплення прийому обчислення.
Мета: : Ознайомити учнів з прийомом усного віднімання виду 50-34, закріпити вміння виконувати дії з двоцифровими числами, формувати вміння розв’язувати складені задачі, повторити
Розвивати логічне мислення, увагу, математичне мовлення, зорову пам’ять.
Виховувати патріотичні почуття і любов до України, її славні історії і славних синів – козаків.
Обладнання:презентація, таблички з усним рахунком на дошці, геометричні фігури, сигнальні картки, коробочки, значки-клейноди,мікрофон, кубик,картки-сорбонки, ароматичні торбинки, наказ.
Тип уроку: урок-подорож
Хід уроку
І. Організаційний момент.
1. Створення емоційного фону.
На Україні здавна,
Традиція є славна,
З гостями вітатися,
І мило посміхатися.
То ж повертайтесь до людей,
Нехай в них буде: «Добрий день!»
Любий наш другий клас .
Я вітаю щиро вас.
Сьогоднішній урок математики
Проводитиму у вас я,
Людмила Миколаївна моє ім’я
- А хто ви?
Діти: ми маленькі козачата,
Станем справжніми людьми,
Україна – наша мати,
Україну любим ми.
2. Бесіда.
- Так, ви нащадки козаків.
- Хто такі козаки?
-Де вони жили?
ІІ. Оголошення теми і завдань уроку.
Тож мандруєм певна річ,
На математичну січ.
Будемо вивчати,
Як від 50-34 віднімати,
За активність і старання в нагороду,
Ви отримуєте медальки клейноди.
Коли кожен поріг долатимете,
Ці медальки збиратимете.
- Щоб не забули мандрівки дату,
Прошу число й класна робота записати.
- До нас завітав гість,
Послухайте, що він розповість.
КОЗАК:
Я вправний козак,
До вас отамани послав
І завдання вам на урок цей дав:
(читає наказ)
1. Швидко рахувати.
2. Однин одному допомагати.
3. В парах співпрацювати.
4. Один одному допомагати.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Усний рахунок.
Козаки на човнах мандрували,
Всі пороги на своєму шляху долали,
А щоб назву човна взнати,
На якому будем мандрувати.
Потрібно швидко й вміло порахувати
Й відповіді від найменшого до найбільшого розташувати.
39-30=9
9 Ч
17 А
27 Й
34 К
45 А
49-32=17
13+14=27
78-44=34
30+15=45
2. Характеристика числа.
- Назвіть, найменше число?
- А найбільше число? (45)
- Дайте характеристику йому.(Число 45 – це число 5 десятка. Воно складається з 4 десятків і 5 одиниць. Сусіди числа – 44 і 46.)
- А як цифри поміняти, то яке утворюється число?(54)
3. Каліграфічна хвилинка. Поріг «Каліграфічний»
Ось і вирушили в дорогу,
До першого порога.
А він незвичний,
Він каліграфічний.
Каліграфічно запишіть число 45.
4. Робота в парі.
- Обміняйтесь зошитами і визначіть, яке число найкраще вдалось написати вашому сусідові, підкресліть його.
5. Продовжте речення. Поріг «Розминковий».
Ви всі, діти, постарались,
Каліграфічно написали
Чайка підняла вітрила
І до порту «Розминкового» поплила.
Продовжіть речення:
- Числа при додаванні називають….
- Назвіть число, у якому 2 дес.3 од….
- Назвіть компоненти дії віднімання….
- Щоб порівняти два числа….
- Чотирикутник, у якого всі кути прямі називають….
- А яка ще геометрична фігура має 4 рівні сторони і всі прямі кути?
6. Робота в групах. Поріг «Рахунковий».
Справились із цим завданням,
дали відповідь на запитання.
Відкрита нам дорога
До «Рахункового» порога.
Козаки у куренях проживали,
Й дружно працювали.
То ж і ми у курені об’єднаймося,
І хто швидше обчислює позмагаймося.
І ряд – 1 курінь 2 ряд – 2 курінь 3 ряд – 3 курінь
30-10-2= 18 40-10-4=26 80-20-7=53
60-30-1=29 90-40-5=45 70-30-3=37
6. Самоперевірка. Робота із сорбонками.
- Курені без вагання
справились із цим завданням,
то ж перевіркою займіться,
у картки-сорбонки подивіться.
- Хто без помилок виконав завдання,
Кладіть клейноди як винагороду.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
1. Колективна робота. Поріг «Пізнавальний».
- Діти, швидко час пробіг,
На шляху перед вами «Пізнавальний» поріг.
Нам потрібно з’ясувати,
Як від 50-34 віднімати.
50-34=16
50-30=20
20-4=16
Пояснення:
Щоб від 50-34 відняти, потрібно 34 розкласти на розрядні додатки – 30 і 4. Далі почергово віднімаємо:
50-30=20 і від 20-4=16.
- Правильна відповідь. В нагороду, ви отримуєте клейноду.
2. Робота по варіантах.
- Попрацюйте ще ж бо,діти,
Спробуйте завдання 372 вправи пояснити.
І варіант ІІ варіант
60-23=37 40-16=24
60-20=40 40-10=30
40-3=37 30-6=24
3. Робота з сигнальними картками.
- Хто так,діти, порахував,
Подайте свій зелений сигнал.
4. Аромотерапія. «Ароматичний» поріг.
Чується,з даля, з дороги
Запах «Ароматичного» порога,
Бачу, вви старалися в дорозі,
Відпочиньте на Ароматичному порозі.
Ніжний запах степових трав,
Козакові сили додавав.
То ж відкрийте на хвилинку,
Ці торбинки,діти,
І відчуєте запах степу і літа.
V.Закріплення вивченого матеріалу.
1. Робота з задачами. Поріг«Задачний»
Запах літа, пахощіві і трав
І про життя рослин задачу нам послав.
Хто здолає перешкоди на «Задачному» порогу.
Далі вирушить в дорогу.
А)Задача 373.
- Нумо, друже, підручник бери
Розв’яжи задачу 373.
АНАЛІЗ УМОВИ ЗАДАЧІ
- Прочитайте задачу.
- Про що говориться в задачі?
- Що відомо про соняшник?
- А про цукровий буряк?
- Прочитайте запитання до задачі.
- Чи можемо дати відповідь на запитання? ( Так)
- А за допомогою якої дії?
Скорочений запис
Соняшник – 70 л ?, на більше л
Цукровий буряк – 50 л
Розв’язок задачі (усний)
70-50=20
Відповідь: на 12 літрів більше.
Б) Задача 374.
Ми поріг цей ще подолали,
А щоб подолати тре задачу 374 розв’язати.
АНАЛІЗ МОВИ ЗАДАЧІ
- Про що говориться в задачі? ( про ділянки)
- А що питається в задачі? ( Скільки всього було жита і ячменю)
- Чи можемо ми дати відповідь на запитання? (ні)
- А що нам відомо про жито? (Що його на 22 кг менше, ніж кукурудзи)
- А що сказано про ячмінь? ( що його стільки ж скільки жита)
- А що це означає? ( що поріну, однаково)
- А як знайти по скільки було жита і ячменю? ( треба від 50-22=28)
- Чи тепер зможемо дізнатися, скільки всього кілограмів жита і ячменю? (так)
- А за допомогої якої дії? (28+28=56)
СКОРОЧЕИЙ ЗАПИС
К. – 50 кг
Ж. - ?,на 22 менше,ніж
Я. - ? стільки ж, скільки й жита
Скільки всього кілограмів жита і ячменю зібрали?
Розв’язання
1)50-22=28 (кг) – по стільки зібрали жита та ячменю.
2) 28+28=56 (кг)
Відповідь: 56 кілограмів.
2. Фізкультхвилинка музична. Поріг «Ігровий».
- Ви старанно працювали,
І задачі розв’язали,
Нагородою для вас,
Стане відпочинку час.
То ж на ігровім порозі.
Зупиніться на порозі для відпочинку,
Проведем фізкультхвилинку.
3. Робота з геометричним матеріалом. Робота в парі. Поріг «Геометричний»
Козаки старання проявляли всюди,
Вміли будувати замки і споруди.
То ж поріг геометричний,
Поставив перед нами завдання,
На прямокутників побудування.
Вправа 376.
Прочитайте.
- Які геометричні фігури вам потрібно побудувати?
- Які ці прямокутники?
- Що в них однакове?
- То ж побудуйте 2 різних прямокутники з однаковим периметром.
- Для цього вам підказка, що 2 сторони в сумі мають дати 6 см.
5. Цікаві задачі.
На дубі росло 30 груш. Подув вітер і 12 груш упало. Скільки груш залишилося на дубі? ( жодної, бо груші на дубі не ростуть).
VI. Рефлексія.
1. Метод «Кубик Блума»
- Назвіть поріг, на яком у було цікаво працювати?
- Чому?
- Поясніть як від 40-24.
- Запропонуйте свій приклад на віднімання.
- Придумай запитання своєму сусідові.
- Поділися з нами успіхом, скільки клейнодів ви утримали??
- А ви, діти, молодці,
Справжні козачата,
Перешкоди подолали,
Дуже швидко рахували,
Свою спритність показали.
І на острів Хортиця попали,
Де колись козаки проживали.
2. Домашнє завдання.
А вони вам завдання домашнє вам підготували.
(роздаю стикери)
Впр. 377, 378( хто відчуває силу то ця вправа за бажанням).
Тож бажаю вам щастя земного,
неба голубого,
хліба запашного.
І щоб козацькому роду – не було переводу!
3. Вручення медалей
(763.5 Kb) ] 18.12.2016, 13:49 --------------------------

Категория: МАТЕМАТИКА | Добавил: lyudochkasokalska Просмотров: 994 | Загрузок: 328 | Рейтинг: 0.0/0
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:



Всего комментариев: 0



avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 1
Гостей: 1
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг