Головна » Матеріал для завантаження » РОЗРОБКИ УРОКІВ » МАТЕМАТИКА

Математика.4 клас. Перетворення короткого запису
(88.5 Kb) ] 25.02.2018, 16:57

Тема. Перетворення короткого запису.

Тип уроку. Урок рішення часткових задач.

Мета: створити ситуацію необхідності перетворити короткий запис та формувати вміння розв’язувати задачі .

Обладнання: підручник з математики Александрова Е.І.Математика.4 клас.

                                          Хід уроку

 

1. Організація класу.

- До якого уроку приготувалися?

- Скажіть, як слід працювати, щоб урок був успішним ?

2. Учбова ситуація.

- Відкрийте підручник на с. 95, знайдіть №149.

- Роздивіться короткий запис задачі  №3.

На дошці запис.

hello_html_162de959.gif

 

- Чим цікавий цей короткий запис?

(Можна придумати різноманітні сюжети. Мова йде про чотири об’єкти. Вся інформація стосується першої величини. У задачі обернене відношення між величинами. У 2, 3 і 4 величин пусті рядки. Чотири знака запитання, значить чотири невідомих, буде чотири відповіді)

- Подивіться на числові дані. Придумайте сюжет задачі за  коротким записом з відповідними числами.

- Як працюватимете?

(В парах)

 (Діти повідомляють про готовність)

- Перевіряємо. Один из пари читає задачу, іншийпоказує сказане.

(Біля дошки працює одна пара)

 (За  чотири тижні автосалон продав 60 автомобілів. Скільки машин салон продавав щотижня, якщо першого тижня  він продав у 5 раз менше за другий, на 15 менше за третій та на 5 більше за четвертий тиждень.)

- Хто не згоден з умовою такої задачі?

- У кого інша умова?

 

(В школу привезли 60 нових стільців.  У перший клас дали у 5 раз менше ніж у другий, на 15 менше ніж у третій та на 5 більше ніж у четвертий. Скільки стільців отримав кожен клас?)

- Чи підходе дана умова до короткого запису?

(Сигналізують знаками)

- А можна придумати інші сюжети? Чому?

(Так. Немає конкретних слів, які вказували б на сюжет)

- Скільки буде розвязків?

озвязок буде один, бо короткий запис один. А рівнянь можна скласти декілька)

- Можете ви відразу скласти рівняння за коротким записом?

і)

- Чому?

(Яку з величин позначити невідомим?)

- Що робитимемо?

(Давайте накреслимо схему)

- Добре, давайте накреслимо схему.

як накреслити схему, коли мова йде про один об’єкт)

- Давайте з нього і почнемо.

- Як покажемо його на схемі?

(Будь-яким відрізком)

(А я не згодна, що будь-яким . Можна помилитися)

- В чому помилитися?

( Ми можемо накреслити його більшим або меншим)

- Давайте перевіримо чи правильно говорить

(Чому дорівнює величина першого об’єкта ми не знаємо, але сказано, що вона у 5 раз менша за другу, значить друга у 5 раз  більша.)

- Я правильно тебе розумію, ти перетворюєш умову задачі?

- Що ми маємо спочатку зробити, щоб накреслити схему?

(Перетворити умову задачі)

- Для чого?

(Щоб скласти рівняння і розвязати задачу)

3. Постановка учбової задачі.

- Яку задачу ставимо на урок?

(Перетворити умову задачі, щоб накреслити схему)

4. Аналіз умов розв’язання задачі..

- З чого почнемо перетворення?

(З інформації про перший об’єкт )

- При яких умовах вам вдається накреслити схему?

(Коли є відомості про кожну величину. Коли не треба перетворювати короткий запис)

  • Я вас правильно зрозуміла, що слід почати з короткого запису?
  • Якщо за даним коротким записом вам не вдається побудувати схему? Ви можете його перетворити?

(88.5 Kb) ] 25.02.2018, 16:57

Категория: МАТЕМАТИКА | Добавил: yrok | Теги: клас., короткого, математика, запису, Математика.4, Перетворення Просмотров: 722 | Загрузок: 124 | Рейтинг: 0.0/0
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:

Поділитися посиланням на цю сторінку в:

Всего комментариев: 0



avatar
ДОВІДНИК