Складання й розв’язування прикладів на додавання й віднімання. Задачі на знаходження суми. Вимірювання довжини відрізка. Вода.
[ Скачать с сервера (10.13 Mb) ] 23.02.2016, 06:48

Тема: Складання й розв’язування прикладів на додавання й віднімання. Задачі на знаходження суми. Вимірювання довжини відрізка. Вода.

Зінтегровано предмети: математика, « Я і Україна».

Мета:

Математика: сприяти свідомому засвоєнню дітьми таблиць додавання і віднімання чисел у межах 10; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження суми; формувати навички вимірювати і креслити відрізки; розвивати логічне мислення учнів, пам’ять, кмітливість,творчу уяву, зв’язне мовлення; виховувати самостійність, працелюбність.

«Я і Україна»: розширити та уточнити знання учнів про воду; стимулювати допитливість, інтерес до вивчення довкілля; прищеплювати бережливе ставлення до води.

Обладнання: мультимедійні слайди; прозорий посуд з водою; глобус;
індивідуальні картки; конверти з геометричним матеріалом; розмальовки Лунтіка, Капітошки.

Хід уроку

I. Організація класу.

Створення емоційного настрою уроку
Продзвенів дзвінок,
Починаємо урок.
Стали, дітки, всі рівненько,
Усміхнулися гарненько,
Настрій на урок взяли,
Сіли і працювати почали.

II. Мотивація навчальної діяльності

- Дітки, сядьте всі зручненько
Ручки покладіть гарненько.
Бо урок у нас незвичний,
Водяний, математичний.

Вчитель показує учням у прозорому посуді налиту воду і запитує:

  • що це налито?
  • чому ви вирішили, що це вода?
  • що допомогло вам дати правильну відповідь?

Дійсно про воду говорять: (слайд 1)

Ти не маєш ні смаку, ні кольору,
Ні запаху, тебе не опишеш,
Тобою насолоджуються,
Не розуміючи, що ти таке.
Ти не просто необхідна для життя,
Ти і є життя.
Антуан де Сан-Екзюпері

III. Актуалізація опорних знань.

Бесіда – зацікавлення.

- Усі ми звикли дивитися на неї, як на звичайну річ. Але воду називають найбільшим дивом світу. Подивіться на глобус (слайд 2). Якщо його швидко покрутити, то він увесь здається голубим. Нашу планету так і називають - «Голуба планета».

- І ось на нашу планету потрапив дуже симпатичний гість…(слайд 3). «Це –Лунтік. Озирнувся по сторонам, бачить, щось блищить на листочках. Що це? Раптом краплинка посміхнулася. І гість сказав: « Привіт! Я Лунтік, луна бджілка! А ти?

- І почув у відповідь: (слайд 4)

- Я – Капітошка! Краплинка води!

  • А що таке вода?
  • Ну що ж, я запрошую тебе у подорож. Я розкажу тобі багато цікавого.»
  • Діти, а вам цікаво дізнатися ,що розкаже Капітошка? - Готові ви відправитись у подорож?

IV. Повідомлення теми і мети уроку. (слайд 5)

- Сьогодні ми здійснимо подорож по великому водному простору. На протязі уроку-подорожі ми поєднаємо свої знання з довкілля та математики. Виконуючи різні математичні завдання, розв’язуючи задачі ми повторимо таблиці додавання і віднімання в межах 10. Ми дізнаємось, у яких станах може перебувати вода.

- Отже уважно слухайте, будьте активними, уважними, кмітливими і дружними.

V. Контроль і корекція знань.

1. Практична робота з геометричним матеріалом ( робота в парі).

«В парі працюємо, дружбу цінуємо.»

- Підготуємо кораблі. Складіть з геометричних фігур корабель.
- Які геометричні фігури використовували?

Інформація для дітей. Слово «корабель» походить від слова «кора».
Виявляється, що давні слов’яни плавали по річках на легеньких човнах, які були обшиті березовою корою.

- А ми поливемо на сучасному кораблі (слайд 6).
- А нашим капітаном буде Капітошка.

2. Каліграфічна хвилинка

А тепер уже пора
взятися і до пера.
Зошит швидше відкривай,
хвилинку каліграфії починай.

- Капітошку слухайте уважно. Всі цифри із розповіді запишіть каліграфічно, гарно.

Розповідь:

Я – одна з багатьох краплин великого океану, який поєднує в собі 4 океани і моря. У нас на Україні є 2 моря – Чорне і Азовське, а також десяток річок. Я можу перебувати у трьох станах. Без води людина може прожити до 5 діб.

Перевірка (слайд 7 ): 1,4,2,10,3,5

3. Розвиток математичних знань.

- Назвіть найбільше, найменше число?
- Що позначало в розповіді число 4, 2, 3?
- Які приклади на додавання можна скласти, користуючись цими цифрами?

(складають і записують на дошці)

2+1=3                 3+1=4                     2+3=5                     1+4=5
3-2=1                  4-3=1                      5-2=3                      5-1= 4
3-1=2                  4-1=3                      5-3=2                      5-4=1

- Як називаються числа при додаванні?
- Що можна скласти з одного приклада на додавання?
- Підставте букви під цифри.

Прочитайте 1 стан, у якому перебуває Капітошка. (Рідкий)

«Мозковий штурм». (слайд 8)

- А де ми зустрічаємося з водою у рідкому стані?
Лунтік так уважно слухав і слідкував, як ви добре працювали, що трохи притомився. Давайте і ми трошки відпочинемо і подивимось, що робить  Капітошка.

4. Фізхвилинка (слайд 9)

5. «Кругові приклади». (слайд 10)

І ось уже наші мандрівники потрапили на хмарки, незвичні, математичні.

3 + 2                  6 + 2                        9 – 3
1 + 8                  5 – 4                        8 – 5

- Чи справді з хмаринок можуть падати приклади?

- Хмарини бувають снігові і дощові. Про це і дізнався Лунтік. Подивіться.

6.«Чарівні приклади» (робота в парі) (слайд 11)

- Вставити пропущені знаки + або -

4 * 4 * 2 = 6 1 * 9 * 4 = 6 7 * 5 * 4 = 6

- Капітошка наздогнав, хмаринку з відповіддю нам прислав (перевірка).

«Мозковий штурм» . (слайд 12)

- Як ви гадаєте, як називається 2 стан, у якому побував Капітошка?
- Це газоподібний. Подивіться якої форми можуть бути хмарки.

7. Хвилинка – відпочинок. Релаксація. (слайд 13)

(Поки діти відпочивають, на парту покласти малюнки Лунтіка і Капітошки із завданням).

8. Самостійна робота за інд. картками «Шторм» (слайд 14)

Поки ви відпочивали
Краплинки вам на парту впали.
Ручки в руки беремо,
Замість * знак повернемо.( < ; >; =)

Перевірка (обмінятися в парі) (слайд 15, 16)

9. Вимірювання і креслення відрізків.

- А ми продовжуємо нашу подорож. Потрапили ми у льодовий полон.

Відчули холод , давайте розігріємо долоньки. Подивіться, а наш Капітошка посміхається. Чому? Лід – це теж вода, але заморожена.

- Чому вода перетворилася на лід? Що для цього потрібно?
- Що полюбляють діти робити на льоду?
- Подивіться, що знайшли наші друзі? (слайд 17)
- Чи всі бурульки однакові?
- За допомогою чого можна виміряти довжину?
- Накресліть 2 відрізки.

10. Усний рахунок.

- В якому вигляді взимку ще можна побачити воду? (У вигляді снігу)

Гра «Сніжки» (повторення таблиць додавання і віднімання в межах 10)

Подивіться, скільки снігу ми з вами накидали.

11. « Снігова галявина». Розв’язування задач. (слайд 18)

Задача №1

Взимку ми сніговиків
Ліпимо із колобків.
Колобків зліпили два,
Ще один — то голова.

Моркву Лунтік нам приніс.
То солодкий буде ніс.
Вийшов сніговик чудовий!
Із скількох він куль готовий?

Розв'язання: 2 + 1 = 3 (к.)

Задача № 2

День простояв сніговик
Та кудись він раптом зник...
У сусідньому дворі
Теж схотілось дітворі
Бабу снігову зробити.
І її зліпили діти.
Сніговик про те дізнався
Та до подруги подався.
Скільки куль є снігових
У сніговиків двоїх?

Розв’язання: 3 + 3 = 6 (к.)

«Мозковий штурм». (слайд 19)

- Що ви бачите на малюнку?
- Як називається третій стан води? Це – твердий.

VI. Узагальнення набутих знань та досвіду дітей. Підсумок.(слайд 20)

- Взяли біноклі,
Протріть лінзи,
Наведіть різкість.
Подивились направо, наліво, прямо.
Що бачите?

- Час повертатися додому. Давайте згадаємо, які завдання виконували під час подорожі і що нового дізналися?

Гра « Так чи ні».

- Приклади складали? (+)
- У зошиті писали? (+)
- На уроці спали? (-)
- Усно рахували? (+ )
- Задачі про їжачка розв’язували?(-)
- Відрізки малювали? ( -) (креслили)
- Про воду нове дізналися? (+)
- Вода перебуває у 5 станах?(-)
- У скількох станах перебуває вода? (слайд 21)

- В наш час чиста вода – це розкіш і насолода. Без води життя на землі неможливе: в’яне квітка, страждає звір, замовкає пташка, помирає людина. Все на землі потребує води. Вода напуває землю, яка годує людину. Кожна її краплина є дорогоцінним скарбом природи. (слайд 22)

(слайд 23 ) Люди повинні охороняти водойми, розчищати річки. Але це завдання для дорослих. А що ви, діти, можете зробити для збереження і економії води? Наприклад, із крана, з якого капає вода, за один урок натече 1 літр. Цією водою можна полити квіти в класі, а можна закип’ятити її й зробити чай. А уявіть собі, якщо крани протікатимуть у 100 квартирах? Скільки води витече даремно!
В народі говорять так: « Закривай міцніше кран, щоб не витік океан.» Тож бережімо кожну краплину води і дбаймо про її чистоту.

 - Ось і закінчується наша подорож. Молодці! Ви дуже добре і дружно працювали. На згадку про наш урок друзі залишили вам свої фото.
Вони говорять вам до побачення, до нових зістріч!!!
А нашим гостям подаруємо веселі усмішки, попрощаємось з ними і запрошуємо випити смачного чаю з чистої водиці.

Урок закінчено. (слайд 24)

 

Категория: МАТЕМАТИКА | Добавил: yrok | Теги: задачі, віднімання., Складання, суми., прикладів, знаходження, додавання, на, Розв’язування
Просмотров: 2012 | Загрузок: 462 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar