Головна » Матеріал для завантаження » РОЗРОБКИ УРОКІВ » МАТЕМАТИКА

УРОК МАТЕМАТИКИ 1 клас
31.07.2011, 14:14
ТЕМА: Додавання і віднімання числа 7 із переходом через десяток.
Складання і розв’язування задач за схематичними записами їх умов.
МЕТА: Закріплювати вміння додавати і віднімати число 7 із переходом через десяток;
учити учнів користуватися переставною властивістю при додаванні 5+7;
вчити розв’язувати задачі за схематичними записами їх умов;
розвивати пізнавальну активність на логічне мислення;
виховувати охайність, чуйність, доброту.
ОБЛАДНАННЯ: таблиця каліграфії цифр, ілюстрацій ний матеріал,
таблиці для усного рахунку, абаки, підручники, геометричний матеріал, ТСО.

ТИП УРОКУ: урок-подорож.
Хід уроку

І. Організація класу.
Вступне слово вчителя.
- Сьогодні, діти, коли я йшла до школи, зустріла свого друга – їжачка.
Він розповів мені, що знає , є така гарна країна ,
яка називається - МАТЕМАТИЧНА. Він мене запитав чи знаю я таку країну,
чи знаєте ви, мої любі друзі про таку країну. Я відповіла, що знаю і ви теж знаєте.
Їжачок дуже просив мене провести його у такий ліс. Він довго хотів навчитися рахувати,
розв’язувати приклади, вивчати різні закони, але ніяк в нього не виходить цьому навчитися.
- Діти, давайте їжачкові допоможемо, разом з ним побуваємо в цьому лісі, покажемо
 йому, як гарно вміти рахувати, лічити. Якщо ви згодні ми вирушаємо в путь.
Ви вже знаєте, а для їжачка я скажу, що цей ліс незвичайний. В ньому казкові
вулиці, провулки, зустрічаються різні тварини, різні перешкоди. Тому я прошу вас
будьте уважними, сміливими, допомагайте один одному, розв’язуйте усе правильно і
тоді наша подорож запам’ятається на все життя.
Перша наша зупинка називається "Згадайка”.

ІІ. Актуалізація та корекція сенсорного досвіду та опорних знань.
1. Перевірка домашнього завдання.
- Як узнати, на скільки одне число більше(менше) за друге?
- Яке питання до задачі ви поставили?
- Як узнали, на скільки один відрізок коротший за другий?
(Молодці! Ви справилися із завданням)
2. Усна лічба. (диференційна робота).
А група) Усно розв’язати приклади:
15

-5

-2

+3

Відповідь: ? (11)

Б група) Математичний диктант (усно)
- доданки 5 і 6, знайти суму; (сума 11)
- зменшуване 13, від’ємник 3, знайти різницю; (різниця 10)
- знайдіть попереднє число числу 16; (попереднє число 15)

В група) Підберіть всі двоцифрові числа, які можна вставити у віконце,
 щоб нерівність залишилася вірною:
9+9 >
(10,11,12,13,14,15,16,17)

(ПЕРЕВІРКА КОЖНОЇ ГРУПИ. ФРОНТАЛЬНА РОБОТА)
Молодці! Це завдання ви виконали. Мені та їжачкові не страшно з вами йти по
цьому математичному лісу.
Ми продовжуємо подорожувати по загадковому лісу.
Слідуюча зупинка – "Новенька”.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Повідомлення теми, мети і завдань уроку.
Мотивація навчальної діяльності учнів.
- Сьогодні ми продовжуємо вивчати таблицю додавання та віднімання
у межах 20 з переходом через десяток. Я пропоную вам знову скористатися
переставною властивістю додавання.
- Згадайте, як формулюється переставна властивість додавання?
2. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу

- Розв’яжіть приклади, які записано на дошці алгоритмом.
РОБОТА В ГРУПАХ.

І гр. 4+7 11-7 2 гр. 6+7 7+7 3 гр. 6+7 9+7 4 гр. 7+7 8+7
5+7 12-7 13-7 14-7 13-7 16-7 14-7 15-7

Спікер кожної групи доповідає алгоритм розв’язання прикладів.
Учитель:
- У яких випадках ви можете скористуватися переставною властивістю додавання?
- Знайдіть найлегший спосіб для розв’язання таких прикладів на віднімання:
- 11-7 12-7 13-7

ІУ. Осмислення об’єктивних зв’язків та залежностей у матеріалі, що вивчається.
1. Усні обчислення.
Робота за підручником. С.28 № 144
С. 29 № 145
2. Робота в статичних парах.
С. 28 № 142
. С. 28 № 143
Перевірка за зразком
3.Робота над задачами.
-Слідуюча зупинка в нашому лісі називається "Задачна”.
Ця зупинка потребує від вас повну уважність, кмітливість, зосередженість.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА


ЗАДАЧА: У зоопарку жили 3 папуги, 5 левів , а тигрів на 7 тварин більше, ніж
папуг та левів разом. Скільки тигрів жило у зоопарку?


- Хто живе в клітках у зоопарку?
- Скільки було папуг?
+
- Скільки було левів?
+
- Що ми знаємо про тигрів?
- Зразу можемо відповісти на запитання задачі? Чому?
- Як зрозуміти "на 7 більше”?
- Якою дією, та яким прикладом ми можемо розв’язати та записати задачу?
- Запишіть розв’язання .
- Перевірка. Скільки тигрів живе у зоопарку? (3+5)+7=15(т.)
Питання: На скільки більше тигрів, ніж левів?
На скільки менше папуг, ніж тигрів?

У. Підсумки уроку та повідомлення домашнього завдання.

-Діти , ми з вами завершили свою подорож по казковому математичному лісу.
Їжачкові дуже сподобалося з вами працювати. Він помітив, що ще багато чого не знає,
а за допомогою вас він навчився розв’язувати приклади та задачі.
Давайте ще раз повторимо:
- Що ми отримаємо, якщо від суми віднімемо один доданок?
- Що таке сума? Яким словом можна замінити слово "Сума”?
Домашнє завдання:
- Ст. 29, № 147 – записати розв’язання та відповідь до задачі;
- Ст. 29, № 148 – приклади.


31.07.2011, 14:14 --------------------------

Категория: МАТЕМАТИКА | Добавил: yrok Просмотров: 5329 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:



Всего комментариев: 0



avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 4
Гостей: 4
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг