Головна » Матеріал для завантаження » РОЗРОБКИ УРОКІВ » МАТЕМАТИКА

Урок математики 2 клас
06.11.2014, 16:02

Тема: Таблиця множення числа 8. Розв'язування задач на дві й три дії.
Мета: формувати освітню, пізнавальну, самоосвітню компетентності дітей; учити складати таблицю множення числа 8; формувати вміння розв'язувати задачі, що містять збільшення (зменшення) на кілька одиниць або в кілька разів; розвивати логічне мислення, пізнавальну активність; виховувати дбайливе ставлення до природи, бажання допомагатитваринам узимку.
Обладнання: картки «модель уроку»; вислів М.В. Ломоносова «Математику тому вивчати слід, що вона розум до ладу приводить» (девіз уроку); картинки звірів (лисиця, вовк, леопард, дика свиня), овочі (капуста, буряк, морква, гарбуз, яблука, груші, дуб, жолуді); конверт з листом; таблиця множення числа 8; таблиця зі скороченим записом задачі; картки-овочі для самостійної роботи; карта України; малюнок будиночка лісничого з геометрічних фігур; схема-модель уроку; підручник Г.П.Лишенко – К, «Генеза» - 2012
Хід уроку
І. Організаційний момент
Вчитель: Усі сідайте тихо діти!
Домовляймось – не шуміти,
Руку гарно піднімати,
Чітко, в лад відповідати,
На уроці не дрімати,
А знання мерщій хапати,
То ж гаразд, часу не гаєм
І урок вже починаєм.
ІІ. Мотивація навчальноїдіяльності
Учитель: Прочитайте слова М.В.Ломоносова – видатногоросійськоговченого, фізика, хіміка, поета, математика, художника: «Математику тому вивчатислід, що вона розумдо ладу приводить»
- Як вирозумієте слова вченого? Поясніть (на уроках математики розв'язуємозадачі, приклади, рівняння, працюємо з виразами. Щоб правильно виконатицінелегкізавдання, потрібнодумати, тобто, розум до ладу приводити)
- А ще Ломоносов сказав, що математика – цегімнастикарозуму. Нехай слова вченогобудутьдевізомнашого уроку.
- Тримаюу руках конверт. Ваицікаво, що тут? Сьогоднівранцілистоноша вручила мені конверт, просила віднести до школи та прочитатидітям. Розкриємойого? Слухайте.
«Усім! Усім! Усім! У нашомулісітривога! Голоднимиможутьзалишитисявзимкудикікабани, оскількицього року неврожайжолудів – основноїсмачної, поживноїїжіцихтварин. Просимо врятуватиїхвід голоду.
Лісничілісу, що у Херсонськійобласті»
Учитель показує область накартіУкраїни
- Допоможемо? (Відповідіучнів)
- Цікаво! Як же ми можемоїмдопомогти? У нас урок математики… Здається, я придумала!
- Діти, що ми можемоїмвідвезти? (овочі)
- Але ми не можемовирушити до лісу на допомогуголоднимзвірам. До речі, голоднікабани – дуженебезпечні.
Не гаємо часу, а берімося до роботи. Перед вами – умовніпозначенняетапівуроку, тобто модель уроку. Прочитайте модель уроку на дошці.
ІІІ. Актуалізаціяопорнихзнань
1. Усналічба
- Уважнослухайте, рахуйте, підносте руку, відповідайте з дозволувчителя
1)По шосейшли три машини:
Шур-шур-шур, під ними шини.
Не спиняючи машин,
Полічіть, скільки шин? (4*3=12)
2)В гаю три зайчики сиділи,
Запетитомморквуїли.
Всіпосім, як один,
Скількиз'їливсіхморквин? (7*3=21)
3) Чотириіндикипішли по музики
Танцювали-гупали, скількиножоктупали? (2*4=8)
4) Ішли три їжаки, несли по три буряки.
А виїмдопоможіть, бурякиполічіть (3*3=9)
5) чотириведмеді на велосипеді
П'ятийпішкибіг. Скількибулоніг? (4*5=20)
6) Чотириполички ми змайстрували,
По дев'ятькнижок на них поклали
Нас похвалили батько та мати
І попросили їхнюкількістьназвати (9*4=36)
7) Сімстручків гороху взяли,
По свм зерен з них дістали
Всіміркуйте, як один,
Скількибуло горошин? (7*7=49)
8) Віра килим вишивала,
Цілуніченьку не спала.
На килимідев'ятькліток –
В кожнійклітці – п'ятьквіток (5*9=45)

Учитель відзначаєнайбільшактивнихучнів
2. Робота з геометричнимматеріалом у групах
- Погляньте на дошку. Щовибачите на малюнку? (будинок)
- Хтомешкає в ньому? (лісничий)
Учитель показує картинку іззображеннямлісничого
- Маєтевизначити периметр кожноїфігури
 Завдання для І групи:
Визначити периметр трикутника, якщойогосоронизавдовжки 2, 2, 9 м
 Завдання для ІІ групи:
Визначити периметр прямокутника, якщойогосторонизавдовшки 8 і 2 м
Об'єднання у команди. Обираннякапітанів.
- Чия команда швидшевизначить периметр, здає роботу наперевіркувчителеві
- Отже, чомудорівнює периметр трикутника (13м)
- Щотаке периметр?
3. Каліграфічнахвилинка
- Розгорнітьзошити, запишітьсьогоднішнюдати, «класна робота». Пропишіть число, щопозначаєдату.Звернітьувагу на зразокнаписання числа. Відступивши одну клітинку вниз, за зразкомпрописуємо число через одну клітинку, рухаючисьправоруч.
ІV.Вивчення нового матеріалу
1. Фронтальна бесіда (за №860 підручника)
- Яку дію додавання можна замінити на дію множення?
- Як називаються числа при множенні?
- Що показує перший множник?
- Що показує другий множник?
2. Розв’язування прикладів
- Погляньте уважно на дошку. Що тут написано? (Добуток)
- Чим незвичайні ці добутки? (Другий множник виражений геометричною фігурою)
- Запишіть добуток чисел, замінивши фігури на потрібний множник
2* =16 4* =32 6* =48
3* =24 5* =40 7* =56

- Як найти другий множник? (Добуток поділити на перший множник)
- Поряд з першим стовпчиком запишіть другий, помінявши місцями множники
- Чи змінився добуток? (ні)
- У другому стовпчику запишіть таблицю множення числа 8
Ви здогадалися, якою є тема уроку (Таблиця множення числа 8)
3. Усвідомлення нового матеріалу
- Закінчіть запис таблиці множення числа 8 двома останніми прикладами
- На які числа ми ще не множили число 8? (8*8, 8*9)
- Як визначити результат дії множення цих прикладів? (додати 8 до попередньої відповіді)
4. Робота за підручником
- Перевірте за підручником (с. 129, як упоралися із завданням
Діти самостійно працюють за підручником
- Чи потрібно вчити всю таблицю множення на 8 ? (Ні, крім двох останніх прикладів, їх необхідно запам’ятати)

Фізкультхвилинка
Ми розминку починаємо
І до лісу вирушаємо,
Пісню радісну ми дружно заведемо.
Будемо швидше працювати
І лісничим допомагати
Рідну природу будемо охороняти

V. Первинне закріплення вивченого матеріалу
1. Розв’язування прикладів (№862 с. 129)
2. Робота в групах. Гра «Збери овоч для звірів»
Кожен учень з групи отримує 2 приклади, записані на моделях овочів, виготовлених з картону, хто якнайшвидше розв’язує правильно і віддає своєму командирові
Команда, яка впорається першою, зачитує відповіді. Другу команду перевіряє вчитель
3. Колективне розв’язування задачі №863
4. Самостійна робота над задачею №867
- Діти, хто допомагає лісничим у їх нелегкій, проте такій важливій справі? Адже їм часто доводиться робити об’їзд. Є такі місця у лісі, де не проїдеш ані мотоциклам, ані машиною. Хто стає у пригоді? (Кінь)
- Як називають такий вид транспорту? (Гужовий транспорт)
- Самостійно розв’яжіть задачу №867
Сильні учні розв’язують самостійно, а слабші – за допомогою опорної схеми - скороченого запису задачі
- Скільки знаків запитання у задачі?
- Скільки буде дій у задачі?
- Запишіть лише розв’язання задачі та відповідь
1) 16:2=8 (кг) – буряків
2) 8:4=2 (кг) – вівса
3) 16+8+2=26 (кг) – кормів
Відповідь: за добу кінь з’їдає 26 кг кормів

5. Творча робота. Складання задачі за скороченим записом
- послухайте, що повідомили телевізійні новини каналу 1+1
«Дійсно, у Херсонській області неврожай жолудів,тому існує небезпека для диких свиней, що вони можуть потерпати від голоду
Лісничі звернулися за допомогою до всіх лісництв України та юних натуралістів з проханням допомогти з жолудями. Адже жолуді потрібні не лише для диких свиней, але й для вирощування молодих дубків»
- Відомо, що дуб росте дуже довго, тому, щоб не втратити таке дерево, саджанці молодих дубків потрібно висаджувати щороку.
- На прохання наших сусідів відгукнулися жителі інших областей України. Ми маємо певні дані з цього приводу. Складімо задачу за скороченим записом:
Львівська область – 40 посилок
Донецька область - ? у 5 разів менше ніж
- Що потрібно дізнатися спочатку
-Яку дію виконаємо, щоб дізнатися, скільки всього посилок відправили ?
- Складіть вираз до задачі
40+40:5=48(п)
VI. Підсумок уроку
Бесіда
- Який етап уроку найбільше запам’ятали?Чому?
- Що нового дізналися на уроці?
- Хто, на вашу думку, заслуговує на найвищий бал за роботу?
- Як оціниш себе сам?
- Оціни сусіда за його роботу?
- Як гадаєте, діти, ми допомогли звірам та лісничому?

VII. Домашнє завдання
Достатній та високий рівень - №864
Середній рівень - №865


06.11.2014, 16:02 --------------------------

Категория: МАТЕМАТИКА | Добавил: kovalenko2014gor Просмотров: 3679 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 1.0/1
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:

Поділитися посиланням на цю сторінку в:

Всего комментариев: 0



avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 1
Гостей: 1
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг