Головна » Матеріал для завантаження » РОЗРОБКИ УРОКІВ » МАТЕМАТИКА

Узагальнення знань з теми «Числа першого десятка». Розв’язування прикладів і задач.
25.10.2016, 19:25 Тема. Узагальнення знань з теми
«Числа першого десятка». Розв’язування
прикладів і задач
Мета: створити життєві ситуації, що доводять
учням про необхідність вміння розв’язувати
приклади і задачі. Розвивати логічне мис-
лення, вміння діяти в нестандартній ситуа-
ції. Виховувати бажання здобувати знання.
Обладнання: картки для групової роботи, танграм,
купюри гривні, пазли, таблиця «Дитячі
іграшки».
Хід уроку
I . О р г а н і з а ц і й н а ч а с т и н а .
ȩȩ Мозкова гімнастика.
1. Масаж вух і одночасно круги ногами по підлозі.
2. Права рука забиває цвяхи, ліва — прасує.
I I . Л о г і ч н о - п о ш у к о в е з а в д а н н я .
ȩȩ Гра «Шифрувальник».
1 2 3 4 5 6 7 8 9
И Е У Л А О Р Н П
— Розшифруйте запис.
9 2 7 4 1 8 5
П Е Р Л И Н А
— Що таке перлина?
4
— Звідки її дістають?
— Щоб здобути перлину, треба глибоко пірнати у глибини.
— Сьогодні ми з вами будемо глибоко пірнати у глибини на-
уки математики і за завдання будемо отримувати частини пазлів.
1 завдання
ȩȩ Усний рахунок (за допомогою індивідуальних карток
з цифрами).
— Розкладіть числа в порядку зростання.
— Покажіть число 7.
— Яке число стоїть після числа 4?
— Яке число стоїть перед числом 10?
— Назвати наступне число до числа 5.
— Назвати попереднє число до числа 3.
— Покажіть сусідів числа 8.
— Дівчинка на морі знайшла 5 великих мушель. 2 подару-
вала подружці. Скільки в неї залишилося?
— Діти побачили на морі 4-х дельфінів, потім ще одного.
Скільки всього було дельфінів?
Перший пазл.
2 завдання
ȩȩ Робота в зошитах.
— Запишіть цифри в порядку зростання.
— Доповніть до 10.
ȩȩ Хвилинка каліграфії.
— Яка цифра не вдалася? Давайте її правильно запишемо.
Другий пазл.
3 завдання
ȩȩ Математичний секрет.
— Які цифри треба з’єднати дужкою, щоб можна було від-
творити склад числа 10.
1 2 3 4 5 6 7 8 9
Третій пазл.
5
4 завдання
ȩȩ Графічний диктант. Гра «На дні моря».
— Аквалангіст, занурюючись у глибину, має дуже добре орієн-
туватися у просторі, він має знати де верх, де дно, праворуч, ліво-
руч. А ми з вами зараз будемо орієнтуватися в клітинках зошита.
— 2 кл. праворуч, 3 кл. вниз, 1 кл. праворуч, 1 кл. вверх,
1 кл. праворуч, 1 кл. вверх, 2 кл. праворуч, 1 кл. вверх.
— Повторіть малюнок.
Четвертий пазл.
Рослабляючі вправи для очей.
— Після плавання та й після письма треба дати відпочи-
нок очам.
5 завдання
ȩȩ Робота в групах.
Записати пропущені числа і знаки: (кожній групі по 2 приклади).
5 = 9
8 = 2
7 = 3
4 = 10
1 = 9
7 = 2
3 = 10
6 = 1
2 = 10
9 = 3
5 = 8
10 = 2
3 = 7
8 = 4
2 = 9
10 = 1
П’ятий пазл.
6
ȩȩ Фізкультхвилинка (1 хв.).
— Купаємося в морі (пливемо кролем, брасом, по-собачому,
дельфіном, пірнаємо — виринаємо, уявіть себе медузою, рибкою).
6 завдання
ȩȩ Тренінг — розв’язування задач. Мандрівка в магазин
«Дитячі іграшки».
Якір — 1 грн. Акула — 2 грн.
Медуза — 2 грн. Краб — 1 грн.
Дельфін — 3 грн. Черепаха — 9 грн.
Кит — 5 грн. Скат — 6 грн.
— Який з товарів випадково попав на цю поличку?
— Чому?
— Який товар найдорожчий?
— Які товари коштують однаково?
— Що коштує більше 5 грн.?
Задача 1. Дельфін коштує 3 грн., а акула — 2 грн. Скільки
коштують дельфін і акула разом?
— Повторіть умову задачі.
— Яке питання у задачі?
— Як її розв’язати?
— Чому?
— Якою буде відповідь?
— Якими купюрами можна заплатити? Покажіть.
Запис розв’язання задачі у зошит.
Задача 2. Діма захотів купити краба. Мама дала йому
5 гривень. Яку здачу має принести син?
— Повторіть умову задачі.
— Яке питання у задачі?
— Що відомо у задачі?
— Як її розв’язати?
— Чому?
— Якою буде відповідь?
Інсценізація, запис розв’язку задачі в зошит.
Шостий пазл.

7 завдання
ȩȩ Хвилинка-цікавинка.
ȩȩ Гра «Щасливий квиток».
— А зараз ми з вами покатаємося по морю на катері.
— Перед вами 2 квитки.
— Кажуть, що квиток, в якому сума 3-х перших і 3-х остан-
ніх цифр однакова — щасливий. Який з цих квитків щасливий?
Сьомий пазл.
І І І . П і д с у м о к .
— Який малюнок утворився? (Перлина)
— Я бажаю, щоб кожен із вас знайшов у себе перлину своїх
власних здібностей.
25.10.2016, 19:25 --------------------------

Категория: МАТЕМАТИКА | Добавил: maryusenko | Теги: Математика 1 клас Просмотров: 1323 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:



Всего комментариев: 0



avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 5
Гостей: 5
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг