Головна » Матеріал для завантаження » РОЗРОБКИ УРОКІВ » МАТЕМАТИКА

ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 2 ДЛЯ РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДІЛЕННЯ НА РІВНІ ЧАСТИНИ І ДІЛЕННЯ НА ВМІЩЕННЯ
(38.8 Kb) ] 21.12.2015, 20:25 [size=14]ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 2 ДЛЯ РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДІЛЕННЯ НА РІВНІ ЧАСТИНИ І ДІЛЕННЯ НА ВМІЩЕННЯ

Мета: формувати вміння застосовувати таблиці ділення на 2 для розв'язування задач на ділення на рівні частини і ділення на вміщення; навчити дітей записувати розв'язання задач на ділення, порівнювати їх розв'язання; розвивати логічне мислення, мовлення; виховувати акуратність.
Обладнання : Презентація, картки, таблиці.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Ось і дзвоник пролунав,
Для навчання час настав
Дітки, сядьте всі зручненько,
Ручки покладіть гарненько,
Бо урок у нас незвичний,
Чарівний, математичний!
Швиденько всі налаштовуємося
діяти – активно,
думати – оперативно,
Хмаринка по небу гуляла,
Краплинки усім дарувала.
На землю летіли краплинки,
Маленькі пухнасті сніжинки.
Одна з них до нас завітала,
Урок наш почуть забажала.
Завдань принесла багатенько
Краплинка ця дуже маленька.
А звуть її всі Капітошка.
Пограється з нами він трішки.
Учитель. Так, діти, до нас, дійсно, завітав веселий та кмітливий Капітошка і на своїй хмаринці приніс нам багато цікавих і різноманітних завдань. А коли ми виконаємо всі завдання від Капітошки, то дізнаємось що людині дає ця розумна наука. За правильні відповіді Капітошка буде дарувати вам маленькі краплинки. Рушаємо ж у чудову країну знань!
Завдання першої краплинки.
Ось краплинку я знімаю,
Вам завдання прочитаю.
Перевірка домашнього завдання


II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання (с. 77, завдання 481; 482)
Завдання 481
— Яка довжина кожної з частин?
Завдання 482
— Прочитайте вирази, у яких остання дія — додавання; віднімання.
Завдання другої краплинки.
Ось краплинку я знімаю,
Вам завдання прочитаю.

2. Усна лічба В'яже бабуся-лисиця
Трьом онукам рукавиці.
— Подарую вам, онуки,
Рукавичок по дві штуки.
Бережіть, не загубіть!
Скільки всіх? Перелічіть! (2 х 3)
П’ятеро індиків
Бігло в черевиках.
Скільки черевиків
У п’ятьох індиків?
Встала вранці миша- мати
Дітям зерна роздавати.
6 дітей і всім вона,
Роздала по два зерна.
Скільки, вас питаю я,
З’їла зернят вся сім’я?

Завдання третьої краплинки.
Ось краплинку я знімаю,
Вам завдання прочитаю.
Корекція й закріплення знань
Мозковий штурм
- Додавання однакових доданків називається…( множенням).
- Числа, які множать, називають…(множниками).
- Число, яке дістають при множенні, називають…( добутком).
- Чи зміниться сума, якщо ми доданки поміняємо місцями? (Ні).
- До якого десятка належать числа 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30. (Третього).
- Число 15 є однозначним чи двозначним? (Двозначним).
- Числа 15, 27, 39, 1, 9 – є парними чи непарними? ( Непарними).
- Назвіть найбільше одноцифрове число. ( 9)
- Назвіть найбільше двоцифрове число.( 99)
- Яке число порушило закономірність 2, 4, 5, 6, 8, 10, 12? ( 5)
- Чи правильно я додавання замінила множенням?
- 2+2+2+2=8
- 4х2=8 ( Ні)
- 2 помножити на 8 дорівнює 16.Так чи ні? (Так.)
- 2 помножити на 5 дорівнює 10. Так чи ні? (Так.)
- 2 помножити на 7 дорівнює 16.Так чи ні? (Ні.)
- 2 помножити на 9 дорівнює 19.Так чи ні? (Ні.)
- Півень стоїть на одній нозі і важить 4 кг. Скільки кг він буде важити, коли стане на дві ноги?( 4 кг).
« Блискавка» - повторення табл. Ділення на 2
Завдання четвертої краплинки.
Ось краплинку я знімаю,
Вам завдання прочитаю.
Хвилинка каліграфії. - Урок продовжить без зупинки
Каліграфічна в нас хвилинка.

Для того, щоб дізнатися, яку цифру будемо писати, я пропоную пограти в модуль “так” – “ні питання: 6 - це Двоцифрове? число? (ні) 1цифрове (так) - Воно більше 12? (ні) - Воно ділиться на 2? (так) - Назвіть половину його. (число 3) - Отже, яку цифру запишемо? (3) Зверніть увагу на зразок каліграфічного написання числа 3 Згадайте правило посадки при письмі. - Цифра 3 складається з двох елементів: верхнього меншого і нижнього більшого правих півовалів. Починаємо писати так, як двійку, нижче середини верхньої сторони клітинки; заокруглюємо у правому верхньому куточку клітинки, не доходячи трохи до її середини, пишемо більший півовал, доводячи до середини нижньої сторони клітинки, не зачіпаючи правої. Пишемо без відриву ручки від паперу.
- Вже перша цифра 3 буде записана в нашій даті.
Завдання п’ятої краплинки.
Ось краплинку я знімаю,
Вам завдання прочитаю.
Розвиток математичних знань.
2 учні біля дошки, а всі пишуть математичний диктант.

18 : 2 + 6 60 зменшити на добуток чисел 2 і 7
12 : 2 + 5 До добутку чисел 2 і 8 додати 15. 16 : 2 + 37
Різницю чисел 36і 18 зменшити у 2 рази

1.Купили 9 коробок ялинкових іграшок по 2 іграшки в кожній і ще 6 кульок. Скільки всього іграшок купили?
2.У магазин привезли 7 ящиків печива по 2 кг у кожному. За день продали 6 кг печива . Скільки печива залишилось?
Перевірка

Завдання шостої
краплинки.
Ось краплинку я знімаю,
Вам завдання прочитаю. №483 Перший стовпчик з коментуванням, решта прикладів — самостійно.

Коментоване письмо
2*7+40 =54 14:2+23=30
16:2 +24=32 45+10:2 =50
18:2+42=51 79- 12:2 =73
(6+8):2 = 7

54 32 51 7 30 50 73
Д і л е н н я

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми повторимо таблицю ділення на 2.
РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДІЛЕННЯ НА РІВНІ ЧАСТИНИ І ДІЛЕННЯ НА ВМІЩЕННЯ

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Завдання сьомої
краплинки.
Ось краплинку я знімаю,
Вам завдання прочитаю
Завдання 484. Колективне опрацювання матеріалу Учні порівнюють розв’язання і відповіді задач.
Завдання 485. Колективне опрацювання матеріалу
— Розв’яжіть і порівняйте задачі. Запис у зошити,
— Зверніть увагу! Розкласти порівну — означає поділити на рівні частини.
Завдання восьмої краплинки.
Ось краплинку я знімаю,
Вам завдання прочитаю.
Фізкультхвилинка
Зорові вправи
Силові вправи
Плесніть в долоні стільки раз, скільки буде коли я:
2х6-5
2х 2+3
Нахиліться вліво стільки раз, скільки буде коли я:
2х 7-8
2х 5-1
Підстрибніть стільки раз, скільки буде коли я:
2х 9-8
2х 3+3
Пальчикова гімнастика
Олівець в руках тримаю.
Серед пальчиків кручу.
Неодмінно кожен пальчик
Будь слухняним я навчу.
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Робота над задачами
На уроках по вивченню множення і ділення широко використовується метод розв’язання взаємообернених задач.
• На дослідній ділянці 4 класи посадили по 3 грядки моркви. Скільки всього грядок посадили?
Короткий запис: по 3 гр. 4 кл., ? гр.
Розв’язання: 3 • 4 = 12 (гр.)
— Скільки даних в задачі?
— Скільки чисел знайдено?
— Складіть обернену задачу.
• 12 грядок моркви посаджено декількома класами. Кожен клас посадив по 3 грядки. Скільки класів брало участь у посадці?
Короткий запис: по 3 гр. ? кл., 12 гр.
Розв’язання: 12 : 3 = 4 (кл.)
Можна дати назву виду задач: «на множення», «на ділення», «на вміщення».
— Складіть 2-гу обернену задачу.
12 грядок моркви посадили порівну 4 класи. По скільки грядок посаджено кожним класом?
Короткий запис: по ? гр. 4 кл., 12 гр.
Розв’язання: 12 : 4 = 3 (гр.) (Задача на «ділення на рівні частини»)
Далі обов’язково порівнюємо задачі.
2. Офтальмологічна пауза
3. Самостійна робота( на резервний час)

Двоє учнів працюють біля дошки.

Завдання 12 -ї краплинки.
Ось краплинку я знімаю,
Вам завдання прочитаю.

Завдання дев’ятої краплинки.
Ось краплинку я знімаю,
Вам завдання прочитаю.

1) У мотку 12 м тасьми. Кожну хвилину від нього відрізують 2 м. За скільки хвилин розріжуть увесь моток?
2) По тарілочках розклали 6 цукерок, по 2 цукерки на кожну. На скільки тарілочок вистачило цих цукерок?
3) Смужку паперу завдовжки 14 см розділили на частини, по 2 см кожна. Скільки вийшло частин?
4) У саду посадили 2 ряди смородини, по 8 кущів у кожному. Скільки всього кущів смородини посадили в саду?
5) Оля намалювала 10 кружків, розташувавши їх у 2 ряди, у кожному ряду порівну. Скільки кружків в одному ряду?
6) На столі стояли 4 тарілки, з двома яблуками в кожній. Скільки було всього яблук?
7) У бібліотеці було видано 16 книг, по 2 книги кожному відвідувачу. Скільки було відвідувачів?
Завдання 486
Завдання виконується біля дошки з поясненням.
Завдання 487*
1) 18 : 2 = 9 (п.) — купили 18 кг по 2 кг;
2) 11 - 9 = 2 (п.) — не вистачило черешень.
Завдання десятої краплинки.
Ось краплинку я знімаю,
Вам завдання прочитаю.
VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Що нового дізналися на уроці?
— Чого навчилися?
Завдання 11 0ї краплинки.
Ось краплинку я знімаю,
Вам завдання прочитаю.

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 78, завдання 488; 489.
Діти, всі хто отримав маленькі краплинки вийдіть, будь ласка, до дошки.
Доторкніться ними до Капітошки і прочитайте, що людині дає ця розумна наука.
Всі хором читають.
Учись, лічи, складай задачі,
Не зупиняйся ні на мить.
Хто математику полюбить,
Тому в навчанні пощастить.
Діти, ви зрозуміли, що в житті часто доводиться обчислювати суми однакових доданків і тому для обчислення ми будемо застосовувати дію множення. На сьогоднішньому уроці ми неодноразово знаходили суми кількох доданків, а потім ці суми заміняли множенням. Знання таблиці множення рухає нас вперед по стежині знань. То ж, діти, вивчіть зразково таблицю множення і міцні знання вам гарантовано.
Урок в нас дуже був цікавим,
Навчив багато нас чому.
Хай буде він для нас повчальним,
За це подякуємо йому!

Самооцінка
(38.8 Kb) ] 21.12.2015, 20:25 --------------------------

Категория: МАТЕМАТИКА | Добавил: mazurtanya3 Просмотров: 2096 | Загрузок: 381 | Рейтинг: 0.0/0
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:

Поділитися посиланням на цю сторінку в:

Всего комментариев: 0



avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 1
Гостей: 1
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг