Головна » Матеріал для завантаження » РОЗРОБКИ УРОКІВ » МАТЕМАТИКА

Зв’язок дій додавання і віднімання. Перевірка дії додавання відніманням, дії віднімання додаванням або відніманням. Розв’язування задач.
(37.5 Kb) ] 28.01.2018, 16:00

Мета: Ознайомити учнів з використанням зв’язку між діями додавання і віднімання для перевірки додавання та віднімання; вдосконалювати обчислювальні навички, вміння розв’язувати задачі; розвивати логічне мислення; виховувати інтерес до математики.

 

Обладнання: малюнок із зображенням осені, музичний супровід, картки, листочки із завданням.

Хід уроку

І. Організаційний момент

 

Усміхніться всім навколо:

Небу, сонцю, квітам, людям.

І тоді обов’язково

День для вас щасливим буде.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

 

  • Який ваш емоційний стан? Оберіть смайлик який відповідає вашому настрою.

(Картинки по запросу смайлики Картинки по запросу смайлики Картинки по запросу смайлики )

  • Відгадайте загадку.

 

У садах, гаях блукає,

Жовті шати одягає,

Золотисту стелить постіль –

Жде сестрицю білу в гості.

(Осінь)

   Слово вчителя

 

- Так, це осінь. Осінь – красуня, наче талановита художниця, розмалювала все навкруги. Сьогодні ми вирушаємо в подорож у світ прекрасного, у світ природи. І осінь приготувала для нас сюрприз, але щоб дізнатись ми повинні з вами виконати усі завдання, які вона нам приготувала.

 

  1. Усний рахунок.

 

               Картинки по запросу листочок клена                                                              Картинки по запросу листочок клена

  • Хто пояснить як + ?                             Хто пояснить як - ?                                     
  1. Робота в зошиті.

Записують дату.

 

  1. Тестування. (в зошиті)

 

  1. 17-а, якщо а=8

А) 10   Б) 9   В) 7

2.   в+12, якщо в=6

А) 18   Б) 16   В) 6

3.  Іринка назбирала 5 кленових листочків, а Оленка на 7 листочків більше. Скільки кленових листочків назбирала Оленка?

            А) 13   Б) 2   В) 12

 

4.  Самоперевірка.

1. Б, 2. А, 3. В.

 

  1. Додай числа частинами. (усно)

 

  • Як можна додати цей вираз частинами?

 

9+4=9+1+3=10+3=13

 

  • У чому ж секрет додавання чисел з переходом через розряд? (перший доданок доповнити до 10)

 

  1. Розумова розминка.

 

Знайдіть число встановивши закономірність у рядах.

9   3   12

7   4   11

8   5    ?   (13)

 

  • Що ви знаєте про число 13? (це натуральне число, двоцифрове)
  • Скільки розрядів у цьому числі? (2 розряди, розряд одиниць, розряд десятків)
  •  А як же перевірити чи правильно ми знайшли суму?

 

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.

 

   Отже, сьогодні на уроці ми будемо вчитися перевіряти дії додавання та віднімання, вдосконалювати обчислювальні навички, вміння розв’язувати задачі на дві дії; розвивати логічне мислення.

 

ІV. Робота над темою уроку.

 

  1. Робота в зошиті.

 

Запишіть у зошит останню рівність 8+5=13

 

  • Пригадайте, скільки рівностей можемо скласти на віднімання з даної рівності? (2)

8+5=13

13-8=5

13-5=8

  • Отже, дію додавання можна перевірити дією віднімання.
  • Давайте, розглянемо, а що ж нам каже підручник. (с.40 , перше правило читають)
  • Давайте спробуємо перевірити ще одну рівність.

7+6=13

13-7=6

13-6=7

Висновок: дію додавання можна перевірити відніманням.

 

  • Уважно розгляньте цю рівність.

13-8=5

Як можна перевірити дію віднімання? (можна перевірити дією віднімання 13-5=8 або дією додавання 5+8=13)

13-8=5

13-5=8

5+8=13

  • Розглянемо друге правило у підручнику.
  • Давайте спробуємо перевірити ще одну рівність.

15-7=8

15-8=7

7+8=15

Висновок: дію віднімання можна перевірити відніманням або додаванням.

 

  1. Фізкультхвилинка.

 

  1. Робота над задачею.

 

  • Зверніть увагу про що говориться в задачі?

 

       У магазин завезли 37 кг яблук, а груш – на 12 кг більше, ніж яблук, а слив – на 15 кг менше, ніж груш. Скільки кілограм слив завезли у магазин?

 

  • Давайте знайдемо ключові слова.
  • З якою величиною працюємо в задачі? (масою)
  • Які одиниці вимірювання маси?(кг)
  • Складаємо схему.

 

Ябл. ___________________

 

Гр.   ___________________

 

Сл.   ___________________

 

 

  • Чи можемо ми про це дізнатися відразу?
  • А можемо ми дізнатися скільки завезли груш? Якою дією?
  • Коли знайдемо скільки груш, то чи можемо дізнатися скільки слив? Якою дією?

 

  1. 37+12=49 (кг) – груш;
  2. 49-15=34 (кг)

Відповідь: 34 кг слив завезли у магазин.

 

  1. Завдання на логіку. (№ 215)

 

V. Закріплення.

 

- Як можна перевірити дію додавання?

- А як дію віднімання?

 

VІ. Підсумок уроку.

 

Я навчилась …

Я зрозуміла …

 

VІІ. Домашнє завдання. (№ 217, 218)

 

Роздати подарунки.


(37.5 Kb) ] 28.01.2018, 16:00

Категория: МАТЕМАТИКА | Добавил: yrok | Теги: віднімання, віднімання., дії, дій, відніманням, перевірка, додавання, Зв’язок Просмотров: 934 | Загрузок: 120 | Рейтинг: 0.0/0
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:

Поділитися посиланням на цю сторінку в:

Всего комментариев: 0



avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 9
Гостей: 9
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг