Головна » Матеріал для завантаження » РОЗРОБКИ УРОКІВ » МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО

Марш. Види маршів. 4 клас
(21.8 Kb) ] 04.09.2015, 17:39

Тема уроку: Марш. Види маршів.

Мета:познайомити з провідним жанром військової музики-маршем, з його видами, з ритмом маршу( дводольним і чотиридольним),з духовим оркестром-з музичними інструментами ,які звучать у ньому;

навчити слухати музику і аналізувати її, розрізняти марші за видами на слух, розрізняти музичні інструменти за групами, грати на ударних шумових інструментах  ;

розвивати музичний, тембральний слух, пам’ять,увагу,уяву,почуття ритму, вокальні здібності.

виховувати любов до музики, народної пісні, почуття патріотизму.

Обладнання:мультимедійна дошка, музичний центр, фортепіано, шумові ударні інструменти (дерев’яні ложки,бубни,маракаси), підручник О.В.Лобова,,Музика,,4 клас , .

Тип уроку:вступний

                               

                                   Хід уроку

 

І.Оргаізаційний момент

Діти заходять під музику ,,Маршу,,П.І.Чайковського.

Музичне вітання,,Добрий день,учителю!,,

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку:

-Щоб дізнатися тему нашого уроку,нам потрібно розгадати кросворд.

Діти розгадують кросворд, який на мультимедійній  дошці.

Запитання:

1.Організоване чергування звуків і пауз різної тривалості.(Ритм)

2.Злагоджене  одночасне звучання 3-4 звуків.(Акорд)

3.Послідовне чергування сильних і слабких долей.(Метр)

4.Прізвище ,,короля вальсу,,(Штраус)

Метр і ритм є найважливішими  ознаками ритму.

ІІІ.Засвоєння нового матеріалу:

1.Теоретичні знання

Марш-(з фр.-рух,ходіння)-музичний твір в енергійному ,чіткому ритмі ,й наближеному до крокування темпі. Марші,як правило мають дводольний розмір.

Марш виник у військовій музиці.

Діти слухають вірш:

У маршу –доля особлива:

чіткий,ритмічний,вольовий,

він виступає шанобливо

і дух підносить бойовий.

Про мужні подвиги і славу,

Що в людській пам’яті навік,

Розкажуть в марші величавім

Дзвінкі оркестри духові.

-Діти, про що йдеться у вірші? Які думки він викликає?

Слухають пісню-марш ,,Священна війна,,Муз.О.Александрова,сл. В.Лебедєва-Кумача.

Вона була створена в 1941 році. Під її мужню,сувору і грізну музику солдати йшли на фронт захищати рідну землю. Вона стала справжнім гімном захисників Вітчизни. І сам автор пісні,композитор О.Александров,проніс  її

дорогами війни разом із військовим ансамблем,яким він керував.

Але не тільки тому,,Священна війна ,,є особливою піснею-маршем.

Якщо уважно послухати ,можна почути,що   її  написано у 3-дольному ритмі. Проте звучить,як справжній марш.

Учні диригують під пісню ,тридольний розмір.

Як і  ,,Священна війна,,деякі пісні-марші стали справжніми легендами. В Україні такою є маршова пісня ,,Ой у лузі червона калина,,-музичний символ боротьби за свободу й незалежність рідного краю. Цю пісню написав у 1913 році український поет Степан Чарнецький. А інколи її називають другим гімном України.

Слухають пісню-марш,,Ой у лузі  червона калина,,

Розгляньте малюнок.(Музичні інструменти на дошці)

Завдання: Які музичні інструменти ви оберете для виконання маршової музики?

Назвіть інструменти ,що входять до складу духового оркестру.

Чому духовий оркестр звучить просто неба?

2.Фізкультхвилинка

Маленький марш про марш.

Раз-два,кроком руш!

От заграли сурми туш,

Барабани підхопили:

Раз-два-три-чотири.

Ліва,права,раз і два-

Ритм чіткий,чіткі слова.

Де відвага,мужність ,слава,-

Марш крокує:ліва,права!

(Учні крокують ,промовляючи слова)

Види маршів:

Марш- провідний жанр військової музики. Є різні види військових маршів-похідний, парадний,стройовий,зустрічний,фанфарний.

Марш може бути весільний,святковий,траурний,спортивний, дитячий. Ще є концертний марш.

Російський композитор Матвій Блантер написав,,Футбольний марш,,.Він часто лунає на стадіонах перед початком футбольних матчів.А німецький композитор Фелікс Мендельсон є автором ,,Весільного маршу,,який супроводжує церемонію одруження в багатьох країнах світу.

Послухайте фрагменти музичних творів. Спробуйте визначити ,до яких видів маршу вони належать.

3.Слухання музики:(учні слухають фрагменти творів):

1.П.І.Чайковський,,Марш,,(з балету,,Лускунчик,,)

2.П.І.Чайковський,,Марш дерев’яних солдатиків,,

3.Ж.Бізе ,,Марш тореадора,,(з опери,,Кармен,,)

4.Ф. Мендельсон ,,Весільний марш,,

5.Степан Чарнецький пісня-марш ,,Ой у лузі,червона калина,,

6.Матвій Блантер,,Футбольний марш,,

Вправа,,Мікрофон,,(Учні аналізують музичні твори,відповідають на запитання вчителя):

Які інструменти звучали у творах?

Що об’єднує ці твори?

До яких видів маршу вони належать?

4.Розучування пісні:

,,Гей,там на горі Січ іде,,стрілецька пісня.

-вчитель виконує пісню.

-учні співають пісню на складі,,ля,,

-учні виконують пісню вправою ,,Ехо,,(вчитель співає першу фразу,діти –повторюють її і т.д.)

-  діти з учителем разом співають  

5.Гра на музичних ударних інструментах:

(робота в групах)

На дошці зображено ритмічний малюнок  пісні,,Гей там на горі Січ іде,,

Діти поділені на 3 групи-

1-грають на дерев’яних ложках ритм пісні;

2-грають   на маракасах, бубнах - першу,третю,четверту долі;

3-присідають на сильну долю.

При цьому ,всі разом співають пісню.

ІV.Закріплення нових знань.

(вправа ,,мікрофон,,)

-Що таке марш?

-Які види маршів ви сьогодні прослухали?

-Скільки долей має марш?

V.Підсумок уроку.

-Що  вам сподобалось сьогодні на уроці?

-Що було важким на  уроці для вас?

Музичне прощання,,До побачення ,учителю!,,


(21.8 Kb) ] 04.09.2015, 17:39 --------------------------

Категория: МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО | Добавил: yrok | Теги: клас, Марш., види, музичне мистецтво, маршів. Просмотров: 5225 | Загрузок: 428 | Рейтинг: 2.0/1
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:

Поділитися посиланням на цю сторінку в:

Всего комментариев: 0



avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 1
Гостей: 1
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ
maria_korenchuk72
Україна. Кривий Ріг