Головна » Матеріал для завантаження » РОЗРОБКИ УРОКІВ » МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО

Сценарій уроку «Ритмічні інтонації
(195.0 Kb) ] 20.01.2019, 14:27

Сценарій уроку «Ритмічні  інтонації»

Вєнікова Наталя Василівна,

Учитель музики КЗШ№113 КМР ДО


                               The Rhythmic intonations

3 клас

 

Мета. Формування ключових компетентностей:

загальнокультурна компетентність:

- розширити поняття «Інтонація», познайомити із особливостями ритмічних інтонацій, елементами музичної мови, які їх створюють.

предметна компетентність:

 - знайомити із поняттям «ритмічні інтонації». Вчити розрізняти ритміку в музиці, визначати її вплив на формування характеру музичного твору;

- розвивати музичний слух, почуття ритму, асоціативну пам'ять;

- виховувати культуру слухання та обговорення музики, любов до природи.

 

 

Програмний зміст:

М.Римський – Корсаков, фрагменти із опери «Казка про царя Салтана» - слухання;

Поспівка «Little fish»

Л. Кніппер  «Чому ведмідь взимку спить» - виконання.

Музично – ритмічні вправи

Обладнання  уроку: комп’ютер, презентація, кольорові картинки, причіпки, смайлики,  реквізит для ритмічних вправ.

ХІД УРОКУ

І    Вхід під музику. Привітання Hello!

ІІ  Організаційний момент.

ІІІ Актуалізація:

  • чи подобається вам музика, під яку ми віталися?
  • Чим вона особлива? (маршова, весела, бадьора);
  • Якби ви малювали картину, що б ви зобразили? Кого зображають інтонації маршу?

ІV Слухання музики

Сьогодні ми мандруємо в чарівний світ казки. Вона нам допоможе познайомитись із новим поняттям «ритмічні інтонації».

  • Що таке ритм в музиці?

Так, це пульсація, яка утримує музичну тему, надає їй чіткості та упорядкованості звучання.

Шановні учні! На минулому уроці ви отримали творче домашнє завдання – познайомитись з казкою Олександра Пушкіна «Про царя Салтана, про сина його славного і могутнього богатиря князя Гвідона Салтановича та про прекрасну царівну Лебедицю». Наша мандрівка починається із відвідин царства славного Гвідона та із трьома дивами (картинка), які в ньому є: пригадайте ці дива. Інтонації музики опери М.Римського–Корсакова нам змалюють яскраві картини. Кожна тема – музична картина, яку «змальовують» музичні «фарби», а ритмічні інтонації підкреслюють рухи кожного персонажу.

 Море спокійне ----море не спокійне-----буря-------море не спокійне  ----------спокійне

Шшшш---шшшш----шшшшш ПЛАСТИЧНЕ ІНТОНУВАННЯ


Перше диво

 

Ель в лесу, под елью белка;

Диво, право, не безделка—
Белка песенки поет,
Да орешки всё грызет,
А орешки не простые,
Всё скорлупки золотые,
Ядра — чистый изумруд;
Слуги белку стерегут,

 

Слухання фрагменту.

  • Музика яка? (весела, радісна)
  • Що вона змальовує? (рухи білки, її стрибки)
  • Що підкреслює чіткі, вправні рухи білки в музиці? (ритм)

 

Тему білки виконує інструмент дивовижного звучання.

 

 

Пропоную  проплескати ритм теми  Білочки. В основі музичного фрагменту  - народна пісня «Во саду ли, в огороде»

Во саду ли, в огороде
Девица гуляла,
Она ростом невеличка,
Собой круглоличка.

 (Плескання за вчителем)

 

 

А зараз давайте подивимось епізод з мультфільму.

 

Перегляд фрагменту м/ф

  • Які емоції викликала у вас ця музика? (смайлики)

  

Друге диво. Пригадайте сюжет казки та назвіть персонажів, які «зазвучать» в фрагменті твору

В свете есть иное диво:
Море вздуется бурливо,
Закипит, подымет вой,
Хлынет на берег пустой,
Разольется в шумном беге,
И очутятся на бреге,
В чешуе, как жар горя,
Тридцать три богатыря,
Все красавцы удалые,
Великаны молодые,
Все равны, как на подбор,
С ними дядька Черномор.

 

Слухання теми «33 богатирів»

 

- Який  характер мелодии? Які емоції викликав у вас цей твір? (смайлик)

 

  • Який жанр звучить? (марш)

Запрошую хлопців встати, відчути себе справжніми богатирями та покрокувати в ритмі цього епізоду.

Повторне слухання.

  • Порівняйте їх із відео сюжетом.

 

Третє диво – Царівна-Лебедиця. Давайте послухаємо третій епізод.

 

За морем царевна есть,
Что не можно глаз отвесть:
Днем свет божий затмевает,
Ночью землю освещает,
Месяц под косой блестит,
А во лбу звезда горит.
А сама-то величава,
Выплывает, будто пава;
А как речь-то говорит,
Словно реченька журчит.

 

Слухання фрагменту.

  • Музика яка?
  • Які ваші враження від цього епізоду? (смайлики)

Пропоную дівчатам порухатися як Царівна-Лебедиця.

Повторне слухання.

 Подивіться, як зобразив Царівну-Лебедицю художник Михайло Врубель. Чи співпадає ваше уявлення з картиною? (Перегляд картинки)

Перегляд відео.

Пригадаймо усіх казкових героїв, які нам зустрілись у мандрівці (перераховують)

 

V. Ритмічна хвилинка

А зараз пропоную зробити невелику розминку, у рамках нашої теми.

 

Музично – ритмічна гра «Ритмічний ключ»

VI.  Співи

Казка продовжує жити в нашому житті, і вона невід’ємна частина не тільки для людей, але й для рибок та тварин, які живуть у казковому світі. На тому уроці ми почали вивчати пісню – музичну казку композитора Льва Кніппера «Чому ведмідь взимку спить». Сьогодні ми продовжимо її вивчати, але перед тим – поспівка, про маленьку та чарівну рибку.

 

«Little fish»

I’m a little funny fish

I can swim and can splish.

I like swimming in the sea,

 You can say:  «What can I see? »

 

Вивчення 3 куплету пісні «Чому ведмідь взимку спить».

Що передають ритмічні інтонації ? (ходу ведмедя)

А зараз давайте спробуємо заспівати всю пісню, використовуючи різні шумові інструменти, які ви можете знайти чи створити самі.

Спів всіх куплетів для позначення ритму  - використання реквізиту.

(1 куплет – палички, 2 куплет – кришечки, третій - бутилочки)

VII. Закріплення

- Назвіть казкових героїв з якими ми зустрілись на уроці.

- назвіть прізвище автора опери «Казка про царя Салтана».

- хто є автором сюжету опери Римського-Корсакова?

- який музичний інструмент озвучив білочку?

- в якій казці богатир розшукує свою молоду дружину?

 - яку пісню ми співали?

 

А   зараз продовжить фразу, яку  бачите на екрані:

Сьогодні на уроці я  дізнався ….

Сьогодні на уроці я відчув

Сьогодні на уроці навчився

Сьогодні на уроці я згадав

Сьогодні на уроці я уявив

Сьогодні на уроці я був

VIII. Рефлексія

У вас на парті є причіпка з пустим полем. Напишіть на ньому своє ім’я. А тепер причепіть причіпку до поля, яке характеризує ваш настрій. 

 

Домашне завдання: я пропоную вам переглянути мультфільм «Казка про царя Салтана»  та  з’ясувати, чи використана в ньому музика, яку ми слухали на уроці.

Вихід учнів із уроку.

 


(195.0 Kb) ] 20.01.2019, 14:27 --------------------------

Категория: МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО | Добавил: yrok | Теги: уроку, інтонації, «Ритмічні, музичне мистецтво, Сценарій Просмотров: 470 | Загрузок: 106 | Рейтинг: 5.0/1
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:

Поділитися посиланням на цю сторінку в:

Всего комментариев: 0



avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 1
Гостей: 1
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ
maria_korenchuk72
Україна. Кривий Ріг