Закріплення знань і вмінь, пов'язаних з голосними звуками та вивченими відповідними буквами. Розповідь дітей про своє рідне селище.
14.12.2015, 17:56

Закріплення знань і вмінь, пов'язаних з голосними звуками та вивченими відповідними буквами
Урок читання в 1 класі
провела вчитель початкових класів Чутівської ЗОШ І-ІІІ ступенів
Ніколаєнко Т.В.

Читання
Тема: Закріплення знань і вмінь, пов'язаних з
голосними звуками та вивченими
відповідними буквами. Розповідь дітей
про своє рідне селище.
Мета: Закріпити значення вивчених букв, їхні звукові
значення;
формувати у дітей навички виразного і свідомого читання;
розширювати словниковий запас учнів; розвивати зв'язне мовлення, вміння виділяти головне;
виховувати у дітей любов до рідного краю, до природи, бережливе ставлення до оточуючого середовища.
Обладнання: Карта маршруту, казкова фея, чарівне дерево, зайчик, морквина, будиночки для читання, звукові фішки, малюнки ключів, лелеки та журавля.
Хід уроку
I. Організаційний момент. Вчитель.
Любі діти, у наш клас Завітали люди щирі. Привітаймо в добрий час Гостей усмішкою й миром.
Діти.
Ми Вам раді, люди добрі,
Ми вітаєм щиро Вас!
І запрошуєм ласкаво
На урок читання в клас.
Вчитель. Діти, повернулись до мене, сідайте, будь ласка.

ІІ.Мотивація навчальної діяльності.
Вчитель.
Діти, до нас на урок завітала казкова Фея, добра чарівниця, яка буде супроводжувати вас у країну Букварію. Але в цю країну потрапити нелегко. Вам потрібно буде подолати ряд перешкод і
показати, які ви дружні, сміливі, кмітливі. Казкова Фея принесла вам чарівний клубочок. Куди він покотиться, туди і йдіть. У кінці подорожі вас чекатиме сюрприз.
Вчитель.
По хвилястій стежині за чарівним клубочком ми попрямуємо лісом (показую на карту).
III. Актуалізація опорних знань.
1.Клубочок запрошує до зупинки «Швидкомов». Вчитель. З чого нам її почати?
Діти. Скоромовку розказати.
Вчитель. Поправляєм язички, щоб не плутались значки. Вчитель. Перший ряд вже починає - скоромовку промовляє. Діти.
Мама вчить мене читати,
Вчить мене читати тато,
Вчить дідусь і вчить бабуся.
Скоро, скоро я навчуся.
Вчитель. Другий ряд теж не дрімає - скоромовку промовляє. Діти.
Начитався Букварика
Та й малюю косарика.
Коси сіно, косарику,
На своєму гектарику.
Вчитель. Третій ряд теж не дрімає - скоромовку промовляє
(розповідають за бажанням).
2. А зараз клубочок приведе вас до зупинки «Загадкова». Вчитель.
Погляньте, яке чарівне дерево! А під деревом нас уже чекає ... А щоб дізнатися хто де, потрібно відгадати загадку:
Стрибає прудко, морквинку хрумка. (Зайчик).
(Вибігає зайчик й виносить морквинку із завданнями). Вчитель.
Зайчик приніс вам завдання (демонструю морквинку).
1 завдання
Загадка
Ми його чуємо і вимовляємо, Але не бачимо і не пишемо. Що це? (Звук).
Вчитель. А які звуки ви знаєте?
Діти. Голосні і приголосні.
Вчитель. Давайте повторимо голосні звуки.
(Називаємо, читаємо з дерева).

Вчитель. А як ми їх позначаємо?
Діти.
Голосні звуки позначаємо
(Я показую на звукових чоловічках).
Вчитель. А що ви знаєте про приголосні звуки?
Діти. Приголосні звуки є м'які і тверді.
Вчитель. А як вони позначаються?
Діти.
Приголосні звуки тверді , м'які .
(Я показую на звукових чоловічках).
Вчитель. Назвіть приголосні звуки.
2 завдання
Зайчик пропонує зіграти в гру «Впізнай звук».
Я називатиму звук, а ви показуйте відповідну фішку.
3. Закріплення навичок читання.
Вчитель.
Зайчик передав вам чарівні будиночки, в яких живуть
тварини і птахи. А щоб дізнатися, хто саме, вам
потрібно прочитати ці будиночки.
(Прикріпляю до дошки, діти читають).

Молодці!
Вчитель. Чарівний клубочок привів вас на галявину відпочинку.
Фізкультхвялинка «Гусочка»
IV. Вивчення нового матеріалу
Вчитель.
А ось і зупинка «Цікавинок»
Діти, подивіться на малюнок і скажіть, яким буде ключ. Вчитель. Перший ключ.
Діти. Ключ, яким відкривають двері.
Вчитель. Другий ключ.
Діти. Ключ скрипковий.
Вчитель. Третій ключ.
Діти. Журавлиний ключ.
Вчитель. Ось бачите, діти, одне слово ключ, а має різні значення.
А зараз сядьте рівненько і слухайте загадку.
Дивний ключ у небі лине,
Не залізний, а пташиний.
Цим ключем в осінній млі
Відлітають ... (журавлі).

(Демонструю малюнок журавля).
Які ще птахи відлітають ключем?
Діти. Лелеки.
(Демонструю малюнок лелеки).
Вчитель.
Запам'ятайте! Якщо побачите журавлів уперше навесні, коли вони повертаються з вирію, то потрібно їх називати веселиками, а не журавлями. Хто назве веселиками, тому буде цілий рік весело, а хто журавлями, той буде цілий рік журитися,
V. Повідомлення теми і мети.
1.Зупинка «Читайлик».
Вчитель.
Мандруємо далі. Ми прибули на зупинку «Читайлик». Саме на цій зупинці ми будемо читати оповідання про журавлів- веселиків та завітаємо в село Веселе.
2.Дихальна гімнастика. Вчитель.
Перед тим, як читати, ми повинні налаштувати свій ротик. Вправа 1 «Здмухни пір'їнку"
1 раз - довгим подихом.
2 раз - коротким подихом. Вправа 2 «Гойдалка»
(Вправо-вліво, тільки очі).
3. Робота з Букварем
4. . Вчитель.
Відкрили Буквар . Зараз я читатиму оповідання. А ви уважно слухайте, щоб змогли дати відповідь на запитання:
- Як називається село?
3.1. Читання, тексту вчителем. Діти.
Село називається Веселе.
3.2. Словникова робота.
У тексті вам зустрінуться слова, які можуть бути вам не зрозумілі. (Слова записані на дошці).
Веселики - радісні, веселі.
Клекіт - розмова.
Намостили - зробили.
4. Вправляння у техніці читання.
• Читання «За диктором
• Читання «М'ячиком".
5.Робота над текстом.
Вчитель. Де живуть Оленка і Лесик?
Діти. Оленка і Лесик живуть у селі.

Вчитель. Як називається село?
Діти. Село називається Веселе.
Вчитель. Що робить Семен?
Діти. Семен оре поле.
Вчитель. Де лелеки намостили гніздо?
Діти. Лелеки намостили гніздо на великому колесі.
Вчитель. Як у селі Веселому?
Діти. Весело.
- Наш клубочок привів нас до галявини відпочинку.
Фізкультхвилинка
Читай, читай, Голівонько,
Та трішки відпочинь.
А спинка, мов лінієчка,
Усі турботи скинь.
6.Розгляд ілюстрації до оповідання.
Вчитель. А зараз погляньмо на малюнок.
- Яку пору року зображено на малюнку?
Діти. На малюнку зображена весна.
Вчитель. Куди прийшла весна, у село чи в місто?
Діти. Весна прийшла в село.
Вчитель. Чому ви так думаєте?
Діти.
Ми так думаємо, тому що на малюнку бачимо поле, хату, трактор оре землю, лелеки намостили гніздо на стовпі.
Вчитель. А яким реченням із тексту можна підписати малюнок?
Діти. (читають) Село Веселе. Весело в селі Веселому. Лелеки
прилетіли в село. Молодці!
Приготувалися читати «Півником».
(Півник водичку п'є - читають, проковтнув - відпочивають). Закінчили
Про що прочитав ?
Відповідь.
Про що прочитала ?
Відповідь.
VI. Підсумок уроку. Вчитель.
Діти, ви наблизилися до зупинки «Підсумкова».
... прочитай нам речення, яке виділено червоними літерами, (учень читає).

Вчитель. Чому ж журавлів називають веселиками? Діти. Веселики на крилі весну принесли.
Вчитель. Про яке село ми читали?
Діти. Ми читали про село Веселе.
Вчитель. Чи знаєте ви, як називається наше селище? Діти. Наше селище називається Чутове.
Вчитель. Наше селище таке ж красиве!
В ньому живуть прекрасні люди, як і в селі Веселому, про яке ми сьогодні читали.
Вірш.
Славетний наш Чутівський край - Куточок ясний Полтавщини, Чарівний у літній розмай, Прекрасний осінньої днини.
(Аплодисменти).
Вчитель.
Ітак, діти, ми завершили нашу мандрівку.
У країні Букварії всі букви живуть дружно, одна одній допомагають.
Ми з вами повинні добре вчитися, щоб з усіма ними познайомитися.
Наша казкова Фея оцінила вашу роботу «Молодці».
А молодцям по яблучку.

Категория: НАВЧАННЯ ГРАМОТИ | Добавил: novak1978l
Просмотров: 1560 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar