Головна » Матеріал для завантаження » РОЗРОБКИ УРОКІВ » ОСНОВИ ЗДОРОВ’Я

Вибір друзів. Друзі за інтересами.
(109.5 Kb) ] 16.12.2017, 11:25

            Проблема формування соціальної компетентності   є однією з найважливіших у сучасному  вихованні  молодших школярів.  Для входження в складний світ соціуму дітям необхідно навчитися бути толерантними з однолітками,  людьми різних національностей та людьми з особливими потребами,  знаходити з ними спільні інтереси, допомагати один одному;  виявляти ініціативу та творчість.

         Пропоную колегам урок з  основ здоровя  у 2 класі з використанням соціальної  та інших важливих ключових  компетентностей.

                                                       

                                                            Тетяна Кучер, вчитель початкових класів

                                                              Бужанської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Урок  з основ здоровя,  2 клас

 

Тема. Вибір друзів. Друзі за інтересами.

Мета. Формувати в учнів предметні компетентності:

  • навчальну: продовжувати ознайомлення учнів із значенням інтересів і схильностей людини в житті;
  • розвивальну: розвивати вміння порівнювати власні захоплення з інтересами однолітків, обирати друзів, спілкуватися й товаришувати, знаходити спільні інтереси з іншими людьми,
  • виховну: виховувати бажання допомагати один одному; виховувати людяність та співчутливе ставлення до тих, хто обділений  долею.

 Формувати в учнів ключові компетентності:

  • соціальну: вміти співпрацювати в парі, в групі, виявляти ініціативу, підтримувати взаємини з іншими .
  • загальнокультурну: використовувати набуті знання, вчити  зв’язно висловлюватись;
  • інформаційно-комунікативну: навчати учнів аналізувати й відстоювати потрібну інформацію;
  • вміння вчитися: навчати учнів організовувати свою навчальну діяльність;
  • здоровязбережувальну: дбайливо ставитися до свого здоровя.

 Обладнання: комп’ютер, презентація, конверти з прислів’ями, картки з правилами дружби, пелюстки ромашки з надписами, пухнастики, сонечко, хмаринка    - роздаткові матеріали,  мультфільм для дітей про дружбу.

                                            Хід уроку

 І. Організація класу

1. Вступне слово вчителя. (Слайд)

  – Любі діти у наш клас

    Завітали люди щирі.

    Привітайте в добрий час

    Гостей усмішкою й миром.

  Учень.

   Ми вам раді люди добрі,

   І вітаєм щиро вас!

   І запрошуєм ласкаво

   На урок  у 2 клас.

 2. Ознайомлення з девізом уроку. (Слайд)

 – А трудитись на уроці  ми будемо під таким девізом:

   Будемо працювати активно, дисципліновано, зібрано і уважно!

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Бесіда.

  • На минулому уроці ми говорили про смаки і захоплення.
  • Які ви знаєте смаки і захоплення? (Грати у футбол, вишивати бісером, в'язати, читати книги, малювати і т.д.)
  • Ці смаки корисні чи шкідливі? (Корисні)
  • Отже, вони позитивно впливають на здоровя.
  • Діти, ви повинні пам’ятати, що є смаки, які зміцнюють здоров’я, тобто позитивно впливають на здоров’я, а є ті, які мають негативний вплив на здоров’я людини. Тому  вам потрібно навчитись відрізняти корисне від шкідливого і завжди обирати корисне.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. (Слайд)

 –  Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь, що захоплення приносять більше користі і задоволення, якщо займатися улюбленою справою разом із друзями.

  1. Створення емоційного фону уроку. (Слайд)

  В школі навчились ми дружити,

  І старших, і малих любити,

  Гуртом читати, малювати,

  Пісні співати, танцювати.

     Станем разом ми у коло –

     Скільки друзів, глянь, навколо.

     Руку дружби простягну,

     З другом сварку не почну.

     Будемо всі дружно грати

     І разом мандрувати.

 – Запорукою успіху є усмішка. Тож передайте один одному свою усмішку.

2. Фізкультхвилинка «Райдуга»

  1. Робота з підручником с. 114.
  • Що роблять діти ? (Відповіді учнів)
  • Хлопчики і дівчатка можуть бути друзями. У них багато спільного. Дівчатка – веселі, дисципліновані, а хлопчики – сильні і надійні. Дівчаткам і хлопчикам не буває сумно. Вони разом встигають все зробити. (Слайд)
  1. Робота з підручником с. 115
  2. Презентація захоплень.

    Учні по черзі презентують свої захоплення.

  • Діти, назвіть, будь ласка, захоплення своїх друзів, які вам найбільше сподобались.

ІV. Узагальнення та систематизація знань.

  • Отже, з друзями можна гарно провести час, краще розвинути свої здібності, дізнатися більше про улюблену справу, о потім захоплення може стати професією.
  • Яку професію можна отримати, якщо тобі подобається грати у футбол, малювати, гратись із меншими дітьми, майструвати, шити, ремонтувати із батьком автомобіль, готувати їсти, тощо.
  • Яким ви хочете бачити свого друга? (Слайд)

1. Вправа «Ромашка дружби»

Учні  чіпляють пелюстки із надписами (турботливий, ввічливий, добрий,  щедрий, подільчивий, правдивий, чуйний, уважний,надійний, …)

2. Робота з правилами дружби.

Учні читають правила дружби на картках, а потім їх називають.

  Правила дружби

  1. Не сварися з друзями, прагни грати з ними дружно.

  2. Не зазнавайся, якщо у тебе щось добре виходить.

  3. Умій прийняти допомогу і зауваження від інших дітей.

  4. Зупини товариша, якщо він робить щось погане.

  5. Поділися з товаришами, якщо в тебе є цікаві книги, іграшки.

  6. Допомагай товаришеві, якщо умієш щось робити, навчи його.

3. Вправа «Коло дружби»

Учні діляться на групи. Стають колом і говорять один одному комплімент.

(Ти мені подобаєшся тому, що ти добрий, веселий, розумний, щирий, …)

 Гра «Добре – погано») (Слайд)

4. Робота в парах «Склади прислів’я».

Учням даються в конвертах  розрізані прислів’я.

  Річ краще нова, а дружба – стара.

  Не той друг, хто медом маже, а той хто правду каже.

  Були б пиріжки, будуть і дружки.

  Друга у скруті пізнають.

   В лиху годину пізнаєш вірну людину.

   Дружба та братство – найбільше багатство.

   Скажи мені, хто твій друг, і я скажу тобі, хто ти.

  Людина без друзів – що дерево без коріння.

  Нових друзів май, старих не забувай.

  Яку дружбу заведеш, таке й життя поведеш.

  Чоловік без друга, що їжа без солі.

Учні складають прислів’я і пояснюють їхній зміст.

5. Фізкультхвилинка  «Україно, ми твоя надія»

6. Робота над віршем «Секрет» Анатолія Костецького (Слайд)

7. Вивчення мирилок.

  • Діти, скажіть, будь ласка, як помиритися з другом?

(Підійти до друга. Щиро усміхнися і простягни руку. Якщо неправий, вибачся. Запропонуй помиритися. Промов мирилку.)

1. Мирилка летіла,

       На плече сіла,

       Сказала тихенько,

       Покажи мізинчик свій,

    2. Зачепи його за мій.

        Мізин-мізин-мізинець,

        Помирив нас молодець!

        – Мирімось швиденько!

    3. Ти – не ворог, я – не ворог.

        Нам сваритись просто сором.

        Помирились, помирились,

        Щоб ніколи не сварились.

    4. Подивися просто в очі;

        Я сваритися не хочу.

        Я образить не хотів,

        Ненароком зачепив.

        Просто в очі подивись

        І зі мною подружись.

  Учні вивчають мирилки і повторюють їх в парах.

8. Робота в зошиті с. 42

9. Робота з підручником с.116. (Слайд)

  • Діти, скажіть, будь ласка, чого потребують друзі з особливими потребами?

 (Підтримки, поваги, розуміння, доброти, допомоги, уваги, …)

  • Діти, кому подобаються мультфільми?
  • Чи зустрічали ви справжніх друзів у мультфільмах? Назвіть їх. (Слайд)

10. Перегляд відеоролика «Дружба»

V. Підсумок уроку.

1. (Слайд)

  • Діти, який настрій у вас на кінець уроку?
  • Виберіть «пухнастика», який найкраще передасть ваш настрій і причепіть його до сонечка, або до хмаринки і запам’ятайте, що хороший настрій позитивно впливає на здоровя та відносини з друзями.

 

 

 

 

 

2. Вправа «Мікрофон»

  • Що найбільше сподобалось на уроці?

3. Оцінювання учнів.

Вчитель використовує оцінні судження.

(Слайд) Будь справжнім другом!

 VІ. Домашнє завдання.

  1. Підготувати розповідь про свого найкращого друга.

 

Використана література

1.Бех І.Д., Воронцова Т.В., Пономаренко В.С., Страшко С.В. Основи здоров’я. 2 клас. Підручник. – К.: Видавництво «Алатон», 2012. - 135 с.

     2.Інтерактивні технології навчання у початкових класах/авт.-1-73 упор.

          І.І.Дівакова.- Тернопіль: Мандрівець, 2013. – 180 с.

      3. http://www. rozumnadytyna. com.ua/?p=7439  прислів’я про дружбу  

      4. http://osvita. ua/school/lessons_summary/initial/15784

      5. Воронцова Т. В., Пономаренко В. С. та інші. Вчимося жити  

            разом. Посібник для вчителя з ровитку соціальних навичок у курсі

           «Основи  здоровя»(початкова школа): - К.:Видавництво «Алатон»,

             2016. – 232 с. 

  1. http://kegilicey.at.ua/publ/rozrobki_ urokiv/tvoji_druzi_vibir_druziv_druzi_

za_interesami/2-1-0-47


(109.5 Kb) ] 16.12.2017, 11:25 --------------------------

Категория: ОСНОВИ ЗДОРОВ’Я | Добавил: yrok | Теги: інтересами., Основи здоров’я, Вибір, друзів., за, друзі Просмотров: 2388 | Загрузок: 358 | Рейтинг: 5.0/1
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:



Всего комментариев: 0



avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 15
Гостей: 15
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг