Головна » Матеріал для завантаження » РОЗРОБКИ УРОКІВ » ПЕРШИЙ УРОК 1 ВЕРЕСНЯ

ПЕРШИЙ УРОК ДЛЯ ПЕРШОГО КЛАСУ
(33.1 Kb) ] 27.08.2020, 18:11

УРИВОК УРОКУ

 

Кажуть, коли людина народжується, Бог запалює на небі зiрочку. А чи звернули ви увагу, що одні зірочки яскраві великі, а інші ледь видно? Коли людина зла, заздрісна, ледача, то зірочка ледь-ледь жевріє, а коли людина добра, то і зірочка  ясна,і світло її далеко видно. Сьогодні на вечiрньому небі засяє наша з вами зірочка. Вона скаже всім людям, що в 1-А класі зародилося спільне життя 32-х першокласників, а ще ваших батьків, бабусь, дідусів. Усi ми — одна сім’я. 

За старовиною легендою діти які ростуть і наповнюються  маминою і татовою любов’ю, бабусиною і дідусевою добротою, теплом і радістю всіх оточуючих схожі на весняні квіти якими богиня Флора прикрашає  землю.

Подивіться на екран і  уявить себе однією з цих квіточок. Можливо ви схожі на ромашку чи  конвалію,  фіалку чи сон-траву, а можливо на васильки.

Пригадайте, як легко зірвати чи зламати  одну квіточку.

У вас на парті лежить прутик, уявіть собі, що цей прутик  - це ви, квіточка. Спробуйте його зламати.

  • Бачите, як легко він ламається. А якщо я візьму багато прутиків і  спробую їх зламати. Виходить? А чому не виходить?

У кожного з вас на парті є символічна  квіточка,  давайте спробуємо зібрати наш  букет, букет 1 –А класу. Розгляньте уважно вашу квітку, це ви, можливо ви саме такими себе і уявляли дивлячись на галявину повну квітів. Тепер подивіться навкруги, це ваші друзі – квіти.

  • Як ви гадаєте, якщо зібрати всі квіти у цьому класі в один букет, легко буде його зламати?

Правильно, одну квітку можна легко зламати. Так і одну людину легко можна зламати, перемогти, образити.  Але сім'я це не одна людина. Якщо зібрати всю вашу родину разом, то й зломити, перемогти її буде не просто. Дружна сім'я може подолати будь-які труднощі, впоратися з будь-якими неприємностями. Ось і виходить, що сім'я - це сила.

У кожного з вас є своя сім'я. Наш клас - це теж сім'я, де вас будуть любити і чекати ваші друзі  і  я, ваша вчителька.

То ж зараз ми зберемо всі наші квіти в один букет, і це буде символом того, що  всі ми разом одна дружня, сильна родина.

Кожна квітка принесе у нашу родину  щось своє, неповторне.

 

Проте наш класний букет буде незвичайним. З давніх давен українці наділяли рослини великою силою, а тому і ставились до них з особливою повагою. Отже, на подвір’ї  і в дівочому вінку з’являлися певні рослини і в певний час. У 6 років до дівочих вінків та хлоп’ячих кімнат вносили волошки, ромашки, барвінок, уперше в них червоніли маки та милувалися фіалки. Тож кожна квітка в нашому букеті також буде особливою і принесе у нашу родину  щось своє, неповторне.

  • Зараз я буду показувати квітку і розповідати про неї, а учні які мають на парті таку квіточку будуть складати їх у букет ось у цю вазу.
  • Але спочатку вам потрібно оживити квітку, зробити її своєю. Для цього приклейте вашу фотографію у серединку вашої квітки.

 

Волошки - це символ святості, чистоти, привітності та чемності, хлоп’ячої краси й добра. Хай же наші хлопчики радують своєю красою і будуть завжди привітні!

 

Сині оченята незабудок не дадуть забути про найголовніше: любов і відданість найближчих і найдорожчих людей. А в нашому букеті стануть чарівними блакитними вогниками.

 

Барвінок - це символ молодого життя і щастя. Його блискучо-зелене тверде листя не гине ні влітку від спеки, ні взимку від холоду, морозу і снігу. Він став символом радісної життєвої сили, вічності і був перенесений із лісу в сади біля людських осель. Сподіваємось,  наші хлопчики-барвінчата зможуть і дівчаток захистити, і силою здивувати!

 

Сором’язлива фіалка – визнаний символ чистоти  і краси, що символізує весняне пробудження природи. То ж наші маленькі фіалочки не тільки прикрасять клас весняною красою, а й будуть оберігати першокласників від лінощів.

 

Чорнобривці — юнацька краса. Ці квіти символізують рідну домівку, рідний край, щедрість і доброту. Полюбили ці квіти на Україні, рідко біля якої хати їх немає. То ж і в нашому букеті хай символізують щедрість і доброту ваших маленьких сердець, і дарують красу нашим хлопчикам.

 

Символом любові до рідної землі, батьківської хати здавна на Україні вважали мальви. Всім, хто вирушав у далеку-далеку дорогу, ці квіти нагадували: там земля мила, де мати родила! Хай же рожеві пелюстки мальви, так схожі на яскраві Петриківські розписи, дарують нашим малюкам духовне коріння і прикрашають наш родинний букет.

Мак  має силу і вплив, якщо не розпилюється. Окрема макова квітка не приваблює, а від всіяного маковим цвітом лану не можна відірвати очей. Одна макова зернина нічого не варта, а жменя маку - і куті смаку додає, і пирога з неї можна зробити. Тож мак стверджує, що і дрібненьке та маленьке, якщо воно в єдності та в спільноті, має велику силу.

Символ міцної родини – ромашка - об’єднає  всіх нас в єдину дружну родину. А дівчатка, що  мають на парті ромашку даруватимуть нам усім – ніжність та доброту.

 

Будь-яке використання матеріалів можливе лише за наявності гіперпосилання.


(33.1 Kb) ] 27.08.2020, 18:11 --------------------------

Категория: ПЕРШИЙ УРОК 1 ВЕРЕСНЯ | Добавил: yrok | Теги: класу, перший, ПЕРШИЙ УРОК 1 ВЕРЕСНЯ, урок, для, першого Просмотров: 1083 | Загрузок: 158 | Рейтинг: 5.0/1
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:Всего комментариев: 0avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 3
Гостей: 3
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ
dohtoruk
Україна. Кривий Ріг