Головна » Матеріал для завантаження » РОЗРОБКИ УРОКІВ » ПРИРОДОЗНАВСТВО

Екологічний проект для початкових класів "Вирощування традесканції"
(257.5 Kb) ] 17.04.2017, 10:43

(в рамках всеукраїнського заочного конкурсу-огляду внутрішнього та зовнішнього озеленення навчальних закладів "Галерея кімнатних рослин")

Технологічний паспорт проекту

Тип проекту:

за основною діяльністю — змішаний (пошуково-дослідницький);
за характером контактів — серед дітей одного віку;
за характером координації — з безпосередньою координацією;
за предметною галуззю — в межах предметів «Природознавство» та «Технології. Трудове навчання»;
за формою проведення — змішаний (дослідження, спостереження, узагальнення)
за кількістю учасників — груповий;
за тривалістю—довготривалий;

Автор-розробник проекту — Ткачук Наталя Василівна, вчитель початкових класів Новововчинецького навчально-виховного комплексу, вчитель вищої категорії, «Старший вчитель».

Тема проекту: «Створення куточка природи в класі. Вирощування традесканції».

проблема

В сучасному техногенному світі все менше місця в житті дорослих та дітей займає жива природа, живе спілкування з тваринним та рослинним світом. Навіть в сільській місцевості молодші школярі велику кількість часу знаходяться біля телевізора та за комп’ютером . В шкільній програмі , звичайно, чимало уваги приділяється вивченню природознавства та екологічному вихованню. Проте, здебільшого відбувається засвоєння теоретичних знань і дуже мало уваги приділяється формуванню практичних навичок.

Проект «Вирощування традесканції» спрямований на привернення уваги молодших школярів до створення куточка живої природи в класній кімнаті, створення в ній затишку та комфорту за допомогою кімнатних рослин , формування практичних навичок розмноження живцями рослини, догляду за нею, умов вирощування традесканції, збагачення знань учасників проекту про види цієї рослини, її вплив на навколишнє середовище, вивчення лікувальних властивостей рослини.

Реалізація проекту

На уроках природознавства в 2 класі під час вивчення теми «Як розмножуються рослини» учні висадили живці традесканції в горщики з ґрунтом .Цю рослину було вибрано тому, що вона легко укорінюється, а в навчальному закладі було 5 видів цієї рослини (саме за кількістю учасників проекту). Процес висаджування сподобався дітям.

 

Висаджування живців

 

Радість від виконаної роботи

 

Вчимось поливати квіти

Далі щотижня на кожному уроці природознавства проводилась п’ятихвилинка квітникаря, де діти дізнавались про види традесканції, місця вирощування в живій природі, умови догляду, те, як рослина впливає на повітря кімнати, її цілющі властивості тощо. Також учні спостерігали за ростом рослини (коли з’явились ознаки приживлення, темп росту рослини), отримали практичні навички догляду за вазоном (коли і як слід поливати рослину, як розпушувати грунт, прибирати сухі листки, підбір кращого місця розташування рослини в кімнаті тощо).

 

Квіти підросли.

 

Перевіряєм, чи ґрунт вологий

 

Сухі листочки слід прибрати

В травні під керівництвом вчителя Ткачук Н.В. учні здійснили пересадку рослин в нові горщики. Для пересадки використали пластикові горщики більшого об’єму, ніж були раніше. На дно горщиків поклали дренаж (шматочки пінопласту), щоб уникнути застою води, також замінили ґрунт .

 

Готові до роботи

 

На дно горщика кладемо дренаж

 

Насипаємо свіжого ґрунту

 

Обережно висаджуємо рослину в ґрунт

 

Квіти в новій « оселі»

Влітку діти самостійно доглядали за своїми квітами вдома, а у вересні принесли до школи .

 

Такий вигляд мають рослини у вересні наступного року

Проте, робота з догляду за рослинами не закінчилась. В цьому навчальному році учні уже 3 класу вчаться підживлювати рослини, продовжують створювати комфортні умови для своїх улюбленців.

 

Розпушення ґрунту

 

Прибирання сухих листочків

 

Приготування розчину з органічними добривами

 

Поливання кімнатних рослин

Учні навчились висаджувати рослини, отримали практичні навички догляду за кімнатними рослинами.

Мети проекту досягнуто.

 


(257.5 Kb) ] 17.04.2017, 10:43

Категория: ПРИРОДОЗНАВСТВО | Добавил: yrok | Теги: Природознавство, традесканції, класів, початкових, проект, Вирощування, для, Екологічний Просмотров: 1197 | Загрузок: 267 | Рейтинг: 0.0/0
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:

Поділитися посиланням на цю сторінку в:

Всего комментариев: 0avatar
ДОВІДНИК