Головна » Матеріал для завантаження » РОЗРОБКИ УРОКІВ » ПРИРОДОЗНАВСТВО

Рослини — організми 3 клас
(32.6 Kb) ] 25.02.2018, 16:26

Мета: поглибити поняття «рослини-організми»; сформувати в учнів уявлення про особливості живлення і дихання рослин; розвивати вміння міркувати, правильно висловлювати свою думку; виховувати дбайливе ставлення до рослин.

Хід уроку

Кожна подорож у природу

є уроком мислення, уроком

                                          розвитку розуму.

В.О. Сухомлинський

  1.  Організація класу до уроку

                                       Знов  лунає  шкільний  наш  дзвінок,

                                       кличе  усіх  на  цікавий  урок.

                                       У  класі  сьогодні  гостей  є  багато,

і  всі  ми  зібрались  неначе  на  свято.

  • Здавна  в  українців  існує  чудовий  звичай: шановних гостей зустрічати з  радістю  і  миром,  а  також  вітатися  з ними. Тож давайте і ми привітаємося  з  нашими  гостями.  3-4 :

 (Діти  промовляють хором)

                                           Ми  вам  раді,  люди  добрі,

                                           і  вітаєм  щиро  вас.

                                           Всіх  запрошуєм  ласкаво

                                           на  урок  у  третій  клас.

 

I   Організаційний момент.

- Поверніться один до одного обличчям, посміхніться, скажіть добрі слова. Побажайте успіхів собі. Глибоко вдихніть і видохніть. Видихніть образу, злість, занепокоєння. І з позитивними емоціями спочатку сідають дівчатка,

а  за ними і хлоп’ята.

Вправа «Очікування»

Сьогодні у нас цікавий урок.

В природу ми з вами зробимо крок

Із нею ми зустрічались не раз

І знову вона завітала до нас.

Діти, сьогодні ми з вами вирушимо в уявну подорож в чарівний  світ  природи.

. А що ми будемо робити,

Про що ми будем говорити,

Ви можете усі сказати,

Як зможете   загадки  відгадати.

           Загадки

На болоті біля річки

Виросли пухнасті свічки.

Забіжу  я наперед –

Це звичайний……     (Очерет)

 

І красива, і пахуча

Квітка ця, на жаль, колюча. (Троянда)

 

З мене листя обдирають,

Мене квасять, в борщ кидають,

Пироги зі мной печуть

І в салат мене січуть! (Капуста)

 

Сонечко маленьке,

Кисло –солоденьке.

На частинки поділю

Своїх друзів пригощу.

Здогадалися, що це?

Корисне, з вітаміном ”С”? (Апельсин)

 

Той, хто їсть його, той знає –

Всіх мікробів він вбиває.

Овоч цей корисний дуже,

Та від нього сліз калюжа.  (Цибуля)

 

Квітка ця на сонце схожа,

На олію вона гожа,

Жовті пелюсточки має,

Їх до сонця повертає. (Соняшник)

 

В сукні зеленій стою цілий рік:

Сонечко світить, чи падає сніг.

Голок багато в ґадзівстві тримаю,

Тільки не шию і не вишиваю.  (Ялинка)

(Слайд 3)

  • Читаємо ключове слово. ( Рослини)

Отже сьогодні ми побуваємо у царстві рослин. Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся більше про ознаки рослин-організмів.

І мета нашої подорожі:  пригадаємо які ознаки властиві організмам, попробуємо  на прикладі квіткових рослин довести що рослини є організмами.; будемо вчитися спостерігати, аналізувати і вчитися бачити прекрасне навколо, гуманно ставитися до всього живого.

А девізом уроку будуть такі рядки:

Все на землі, все треба берегти.

І птаха й звіра і оту тваринку,

Не гордись  тим ,що цар природи ти,

Бо врешті ти лише її частинка.

А чого ви очікуєте від подорожжі? Мікрофон

Якими ви повинні бути?

-  Будьте уважні, бо свою роботу на уроці ви будете оцінювати самостійно. ( роздати листочки для запису відповідей)

 

  1. Перед початком подорожі пересвідчимося якою буде погода сьогодні. Визначення погоди.

(звучить музика)

Інформатор: Небо плаче чи сміється,

                      Дощ іде чи сонце сяє,

(хором)        А сьогодні на уроці

                      Ми погоду визначаєм.

А зараз про погоду

Температура повітря - ….

Стан неба - …

Вітер - ………

Опади - ….

Погода сьогодні по місту, школі, у 3 класі сприятлива, отож всім бажаю гарного настрою, цікавих знань і відкриттів.

Як бачите погода сприятлива. А щоб не заблукати в царстві природи я підготувала для нас план подорожжі. «Струмочок запитань» Зупинка «Для допитливих» Галявина відпочинку, Письмова Кінцева.

Створення мікроклімату.

  • Діти, давайте посміхнемося один одному і уявимо, що ми знаходимося у дивному чарівному лісі. Мандруючи ним, ми підійшли до  красивої галявини.  Заплющіть очі і уявіть галявину.  ( Звуки природи)
  • Яку галявину  ви уявили?(,навколо багато зелені, співають пташки)
  • Який у вас настрій? (радісний , приємний..)

Давайте залишатися у такому настрої і розпочнемо  працювати.  
Перша  зупинка
«Струмочок запитань»

Яку тему вивчали на попередньому уроці? ( Різноманітність рослин)

Як ви засвоїли матеріал попередньої  теми  ми зараз перевіримо.  

Деякі учні будуть працювати  індивідуально.  ( Робота на карточках)

 Всі інші будуть працювати з таблицею.

Діти мені хоч раз в житті хочеться побути чарівницею. Чи дозволите мені стати нею хоча б на декілька хвилин? Дякую .

  • Зараз за допомогою чарівного дзвоника я перетворю вас на рослини про які ви читали вдома.   Раз два три перетворюю вас на водорості. Розкажіть про себе від імені цієї рослини. Всі інші слухайте уважно і заповніть таблиці.

(32.6 Kb) ] 25.02.2018, 16:26 --------------------------

Категория: ПРИРОДОЗНАВСТВО | Добавил: yrok | Теги: Організми, клас, Природознавство, рослини Просмотров: 933 | Загрузок: 175 | Рейтинг: 0.0/0
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:

Поділитися посиланням на цю сторінку в:

Всего комментариев: 0



avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 16
Гостей: 16
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг