Головна » Матеріал для завантаження » РОЗРОБКИ УРОКІВ » ІНФОРМАТИКА

Об’єкти. Властивості об’єктів.
(264.4 Kb) ] 04.01.2015, 09:41

Урок 23

Тема. Об’єкти. Властивості об’єктів.

Мета. Сформувати уявлення про об’єкти та їхні властивості, значення властивостей;

           продовжити ознайомлення учнів з основними операціями малювання в графічному

           редакторі; вчити створювати малюнки у середовищі графічного редактора;

           вдосконалювати уміння працювати з мишею; формувати навички роботи

           з інструментами графічного редактора; формувати інформаційно-комунікаційну

          компетентність; розвивати мислення, пам’ять, самостійність учнів; виховувати 

          інтерес до вивчення курсу.

Обладнання: підручник «Сходинки до інформатики 2 клас автори: Г.В.Ломаковська,Г.О.Проценко, Й.Я. Ривкінд, Ф.М.Ривкінд,  робочі зошити, програмне забезпечення, роздатковий матеріал.

Хід уроку:

  1. Організаційний момент.

Чи цікаво вам дізнатись,

Що сьогодні може статись?

Ну, то сядемо рівненько,

З планом уроку ознайомимось скоренько.

Уроки бувають сумними і веселими, цікавими та не дуже, творчими і звичайними. Дуже хочу, щоб ми сьогодні провели змістовний, чудовий урок. А щоб мої очікування справдились, гномик Мудрунчик вам радить:

                   Працюй наполегливо.

                   Отримуй знання.

                   Радься з однокласниками.

                   Активним будь.

                   Думай.

                   Аналізуй.

Доберіть синонім до слова «порада». (Настанова, команда…)

Отже, гномик спонукає вас до гарної роботи.

Доберіть спільнокореневі  до слова «порада».(Радити, розрадив, безпорадний…)

Для того щоб ви могли дати собі раду на уроці, давайте пригадаємо раніше вивчений матеріал. Рубрика «Пояснючка»

  • Коли на екрані монітора з’являється робочий стіл? (Після завантаження комп’ютера)
  • Що слід зробити, щоб почала працювати програма? (Підвести курсор до піктограми і клацнути двічі лівою кнопкою)
  • Щ отаке інформація? (Інформація – сукупність відомостей про навколишній світ)
  • Що таке алгоритм? (Алгоритм – послідовність команд)
  • Що включає в себе система команд виконавця? (Система команд виконавця включає в себе ті команди, які може виконати виконавець)
  • Що можна створити за допомогою програми Paint?( Створювати малюнки)

2.Мотивація навчальної діяльності.

- Вставте літеру так, щоб вона була першою літерою всіх наступних слів.

              ..лівець

О            ..лень

              ..желедиця

  • Що означають ці слова? (Предмет, живу істоту, явище природи)

3.Повідомлення теми і мети уроку.

     Кожна людина живе серед предметів як живої, так і неживої природи. Навколо нас весь час відбуваються зміни погоди, різних явищ та обставин.

     Отже,  предмети, які нас оточують, в інформатиці називаються об’єктами.

Про них піде мова на сьогоднішньому уроці.

4. Сприймання і осмислення нового матеріалу.

А) Назви об’єкт - відгадку( підручник с.118)

1Сонце, 2 сонце і місяць, 3 сонце, 4 ніч, 5мороз, 6 лід, 7 весна, 8 м’яч, 9 вітер,            10 дерево,  11соловей, 12 учень.

  • Чи існують насправді ці об’єкти – відгадки? (Так)
  • А малюнок, який ви створите сьогодні на уроці?( Ще ні)

Одні об’єкти людина створює сама, інші створенні природою, деякі об’єкти впливають на наше життя, а деякими керуємо ми. Працюючи з об’єктами, ми повинні володіти інформацією про ці об’єкти.

Для характеристики об’єкта необхідно знати його назву, властивості, дії, середовище існування.

Б) Робота з підручником.

Ознайомтесь з прикладами властивостей об’єктів та їх значеннями поданими в підручнику на с. 119

Давайте прослідкуємо за малюнком с.120, та поміркуємо,чи можуть властивості об’єкта змінювати своє значення.

Висновок. Деякі властивості об’єктів не змінюють своїх значень, а деякі можуть змінювати своє значення.

 

Фізкультхвилинка:

Руки вгору, руки вниз,

Від екрану відвернись.

Відпочинуть оченята,

         З ними разом рученята.

А тепер присядемо трішки,

Щоб розім'яти наші ніжки.

Пострибаємо вниз і вгору,

Працювати будемо знову.

Відновили свої сили,

І за парти сіли.

5. Узагальнення та систематизація знань.

1)Робота у зошитах з друкованою основою. (Диференційовано)

Хвилинка відпочинку. «Бюро знахідок»

Клас об’єднується у 2групи. Учасники групи повинні віднайти частинку «пазл» об’єкта, відновити зображення, дати характеристику.

а) метелик (назва, кількість крил,…)

б) райдуга (назва, кількість кольорів, порядок розміщення, розмір…)

2)Робота з комп’ютером.

         1. Повторення правил безпечної поведінки у комп’ютерному класі.

2. Ознайомлення учнів зі змістом практичної роботи та інструкцією щодо її виконання.

3.Демонстрація вчителем роботи в графічному редакторі.

Запусти програмуPaint.

Створи малюнок за зразком. (Сонце). Зміни значення об’єкта

Користуйтесь алгоритмом.

4.Практична робота учнів під керівництвом вчителя.

 

Релаксація. Закрийте очі, уявіть себе на лузі. Тихо й спокійно навкруги. Лише чути шелест вітру та крил метеликів.

 

3)Робота у групах.

Завдання4, с.121. (Практична робота за комп’ютерами)

Серед поданих прикладів властивостей об’єктів знайди такі , що не змінюють свої значення. Постав + чи -

  •  
  •  

 

  •  
  •  
  •  
  •  

ім’я об’єкта

  •  
  •  
  •  
  •  

колір об’єкта

  •  
  •  
  •  
  •  

вік об’єкта

  •  
  •  
  •  
  •  

 

6.Підбиття підсумків навчальної діяльності.

  • Що корисного ви взяли із сьогоднішнього уроку?
  • Де ви можете це використовувати у своєму житті?
  • Оціни свої знання та вміння                                                               Так                  Ні
  1.  

Я знаю, що предмети, які нас оточують, в інформатиці називаються об’єктами.

 

 

  1.  

Я можунавести приклади об’єктів, властивостей об’єктів, значень властивостей об’єктів.

 

 

  1.  

Я вмію  запускати графічний редактор на виконання.

 

 

  1.  

Я застосовую  інструменти середовища графічного редактора для створення зображень.

 

 

 

 

 


(264.4 Kb) ] 04.01.2015, 09:41 --------------------------

Категория: ІНФОРМАТИКА | Добавил: yrok | Теги: Об’єкти., об’єктів., сходинки до інформатики, властивості Просмотров: 6404 | Загрузок: 969 | Рейтинг: 0.0/0
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:



Всего комментариев: 0



avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 3
Гостей: 3
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг