Головна » Матеріал для завантаження » РОЗРОБКИ УРОКІВ » УКРАЇНСЬКА МОВА

Конспект компетентнісно-орієнтованого уроку української мови 3 клас "Виділення звертань в усному мовленні паузами, а на письмі — розділовими
(86.8Kb) ] 05.11.2017, 17:25

Тема. Виділення звертань в усному мовленні паузами, а на письмі — розділовими знаками

Мета.

Формування  предметних  компетентностей: розширити знання учнів про звертання; розвивати вміння виділяти звертання в усній формі інтонацією, а на письмі розділовими знаками – комами, знаком оклику; використовувати форми кличного відмінка (до вчителя, товаришів по класу, працівників школи); збагачувати словниковий запас.

Формування ключових компетентностей:

уміння  вчитися: формувати здатність переключатися з одного виду діяльності на інший; розвивати  вміння  організовувати  своє  робоче  місце,  планувати

власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників; розвивати пізнаваль-ний інтерес; виховувати любов до Батьківщини;

комунікативної: розвивати зв’язне мовлення, вміння доводити власну думку,

правильно формулювати висловлювання; дотримуватися етичних норм мовлення, культури спілкування: вживати правильні форми звертань, слів, що виражають прохання, пропозицію, побажання, вибачення у процесі спілкування;

соціальної: розвивати вміння продуктивно працювати в парах, групах, виявляти іні-ціативу, докладати власних зусиль для досягнення спільного результату;

інформаційної: розширити знання учнів про Україну.

Тип уроку: урок   засвоєння   навичок   і   умінь.

Основні терміни і поняття: виділення звертань в усному мовленні паузами, а на письмі – розділовими знаками; правильні форми звертань.

Міжпредметні зв’язки: літературне читання, музичне мистецтво.

Прийоми: навіювання, проблемна ситуація, ідеальне опитування, конструювання, руханка звертань, доповнення діалогу, розв’язання компетентнісних задач; броунівський рух, сенкан, гра «Злови звертання», вибери завдання сам.

Обладнання: відеопрезентація; оцінні картки, картки «Склади речення»; картки для виконання парної, групової, самостійної, домашньої роботи, маски казкових героїв для читання в особах, зображення казкових героїв – Суржика та Мови.

Хід уроку

І. Орієнтація, мотивація діяльності.


Доброго ранку, Україно моя,

Доброго ранку, земле моя!

Доброго ранку, друзі мої,

Доброго ранку, дорогі вчителі!

- Який урок розпочався? (укр. мови)

- Що ви очікуєте від уроку української мови? (вчитися грамотно, каліграфічно писати,    

    говорити…)

- Для чого потрібно...?(Щоб бути високоосвіченою людиною, достойним громадянином своєї держави, … )

- Я  можу сказати, що «…горджусь Україною і радію, що мовою рідною володію…». А ви?

- Чи може наша держава гордитися нами? А надіятися на нас? Пропоную працювати на уроці під гаслом «Україно, ми - твоя надія!» і своєю працею доводити це.

 

ІІ. Цілепокладання.
      1. Повідомлення теми уроку.

           - Допомагатимуть нам на уроці казкові герої – Мова та Суржик.

           - Вони допоможуть нам розшифрувати тему уроку. (Витріть із запису на дошці імена героїв)

МЗОВВЕАРСТУАРНЖНИЯК

      2. Визначення очікуваних результатів.

- Яких очікуєте результатів від уроку?

ЗНАТИ              що таке звертання?

РОЗУМІТИ       коли і навіщо використовуємо звертання.

               ВИДІЛЯТИ      звертання в усному мовленні і на письмі.

               СКЛАДАТИ     речення із звертанням.

УМІТИ             правильно звертатись до інших.

ПИСАТИ         каліграфічно, грамотно.
          

      3. Мотивація навчальної діяльності.

           -  А Суржик вважає, що звертання взагалі непотрібні.

           - Ви з ним погоджуєтесь? (Ні, ми не дізналися б до кого звертаються)


ІІІ. Цілереалізація.
      1. Перевірка домашнього завдання, актуалізація й корекція опорних знань, практичного досвіду учнів.

       - Що таке звертання?

       - Як його виділяють в усному мовленні?

      - Як його виділяють на письмі?

      - Чи легко було вам виконати домашнє завдання: чи багато речень із звертаннями у    

         художній літературі?(Так. ) Отже вони широко вживаються у мовленні.

 

               


(86.8Kb) ] 05.11.2017, 17:25

Категория: УКРАЇНСЬКА МОВА | Добавил: yrok | Теги: мови, Виділення, клас, мовленні, конспект, уроку, звертань, української, компетентнісно-орієнтованого, усному Просмотров: 363 | Загрузок: 50 | Рейтинг: 5.0/1
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:

Поділитися посиланням на цю сторінку в:

Всего комментариев: 0



avatar