Головна » Матеріал для завантаження » РОЗРОБКИ УРОКІВ » УКРАЇНСЬКА МОВА

Ознайомити учнів зі словами , що відповідають на питання хто? що?
(22.9 Kb) ] 11.02.2017, 19:18

Мета:Ознайомити учнів зі словами ,  що відповідають на питання хто? що?

            (іменниками); вчити ставити до них питання ;розвивати пам`ять, уяву,

             мовлення;виховувати старанність.

Обладнання : презентація

                                     Хід уроку

I.Організація класу.

Вже дзвінок пролунав.

На урок мови нас зібрав.

Слухайте уважно,

 пишіть старанно.

II.Перевірка домашнього завдання .Актуалізація опорних знань.

Ми розпочали вивчати тему « Слово». На минулому уроці знайомились з словами, близькими та протилежними за значенням. Допоможуть згадати нам ці слова казки :

« У маленькому містечку , в затишному дерев`яному будиночку жив на книжковій полиці старий  словник.Це книга, в якій зібрані майже всі слова , що є в мові.

Занадилися миші гризти в словнику сторінки.Що не день, то якесь слово пропаде ! А от пояснення до слів гризуни не чіпали.Цим  словником користувався дуже старенький дідусь.Адже події давно минулих  літ він пам`ятав добре , а ось окремі слова-забував.Тут на допомогу йому і приходив словник.Але після того,як у будинку похазяйнували миші,багато слів зникло.»

-Давайте допоможемо дідусеві. Відновимо слова у словнику , дібравши близькі за значенням :

Учні -…………(школярі, діти, дітвора )

Говорить-…..(розмовляє, розповідає, мовить)

Сміливий-……(мужній, хоробрий, відважний)

«Давним- давно було Королівство Кривих Дзеркал. Одного разу його жителям набридло все бачити в спотвореному вигляді.Зібралися вони біля дзеркал і вирішили їх позбутися. Взяли і заховали дзеркала в глибокій печері.

Недалеко від печери жила чаклунка.Побачивши дзеркала, вона взяла собі одне із них. Принесла додому і стала в нього дивитися. Чаклунка не повірила  своїм очам !На неї дивилася, не стара ,а…….(молода )жінка. У дзеркалі чарівниця була

  зовсім не товста, а…(струнка).Жінка   була   злою і похмурою, а ось відображення в дзеркалі було…….(добрим і радісним ). А вуха!Вони були не великими, а …..(маленькими ).Ніс вже не був кривим . а став…….(прямим ).

Брудне плаття чаклунки виглядало……(чистим), старі туфлі ……(новими),а

 довга спідниця……(короткою).Намилувавшись собою,чарівниця залишила дзеркало собі»

III.Повідомлення теми уроку.

-Діти, хто з вас знає казку «Ріпка»?

 -  Хто читав про козу та семеро козенят?

-Кому подобається « Колобок»?

-А хто може розповісти казку про Царицю Граматику ?

-Отже. Казку про Царицю Граматику розповім вам я.

« У великому –превеликому царстві жили різні слова : довгі й короткі. Вони весь час сварились між собою, кожен вважав себе найкращим. Правила ними Цариця Граматика.

Набридли Цариці ці чвари. Вона наказала словам виструнчитись у ряди.Першими стали слова , що відповідають на питання хто ? або що?.У

 другому ряду – слова- ознаки –предметів.Потім слова, що означають дію предмета і так далі у десять рядів. З тих пір     існує десять частин  мови .»

Сьогодні на урок ми запрошуємо слова-назви предметів. Їх називають ще іменники. Отже, його величність Іменник.

IV.Вивчення нового матеріалу.

1.Каліграфічна хвилинка.

Вимовте слово «іменник».

-Скільки складів у ньому ?

Іменник сьогодні іменинник. Давайте каліграфічно запишемо з`єднання букв у цьому слові:

ІМ    ЕН   НН   ИК

Запишемо все слово.

2.Ознайомлення з іменником як частиною мови.

Розгляньте малюнки і дайте відповіді на питання хто це ?

(Ведмідь, дитина, дятел, заєць)

-Що означають ці слова ? (Назви людей і тварин )

-Що ви бачите ?

(Диван, календар, ноутбук, черевики)

-Яке питання поставимо до цих слів ? (Що?)

Слова, які означають назви людей і тварин, відповідають на питання хто?

Слова, які означають назви інших предметів, відповідають на питання що?

Слова, які означають назву предмета і відповідають на питання хто? або що?

 називаються іменниками.

V.Закріплення вивченого.

-Іменник взяв собі на плечі велике діло-називати речі.

І пропонує вам завдання:

1.»Впіймай слово»

Оплесками учні мають впіймати слово, яке відповідає на питання що?:

Стіл,парта, лікар, вітер. вчитель,школа ,слон.

2.»Диктант для розумників»

Я називаю слова-назви предметів , а ви впізнаєте хто це :

Хутро, переляк,морква (зайчик).

Мед ,вулик, квітка(бджола).

Голка ,яблуко ,сплячка (Їжак). Запишіть ці слова.

3.»Тлумачний словниковий диктант»

Селянин, який вирощує хліб . (Хлібороб)

Перший день тижня.(Понеділок)

Вічнозелене дерево.(Ялина, сосна)

4.»Музичні слова»

Знайдіть у словах-назвах предметів ноти:

Дорога, редиска, помідори, фабрика,парасолька,неділя,сіно.

Фізкультхвилинка

Сонечко прокинулося, потягнулося,

 в різні боки повернулося.

Потім весело всміхнулося.

Кругом себе обернулося.

Стали квіти оживати.

Пташки пісеньки співати.

Діти стали танцювати-

 миле сонечко вітати.

5.Робота за підручником (виконання вправ ).

VI.Підсумок уроку

-Чи сподобався вам урок ?

-Яке питання поставимо до слів . що означають назви людей ?

-Яке питання поставимо до назв інших предметів ?

VII.Домашнє завдання (з інструктажем ).


(22.9 Kb) ] 11.02.2017, 19:18 --------------------------

Категория: УКРАЇНСЬКА МОВА | Добавил: yrok | Теги: українська мова Просмотров: 1219 | Загрузок: 257 | Рейтинг: 0.0/0
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:



Всего комментариев: 0



avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 5
Гостей: 5
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ
dohtoruk
Україна. Кривий Ріг