Головна » Матеріал для завантаження » РОЗРОБКИ УРОКІВ » УКРАЇНСЬКА МОВА

Поняття про речення. Основні ознаки речення
(18.3 Kb) ] 14.01.2017, 11:34 Урок української мови у 2 класі
Тема уроку: « Поняття про речення. Основні ознаки речення»
Мета: формувати в учнів поняття про речення як одиницю мовлення, вміти визначати речення за його основними ознаками.
Розвивати вміння розрізняти речення, поширювати його словами, розвивати зорову увагу та творчу фантазію.
Виховувати спостережливість, любов до природи.
Обладнання: ІКТ, сюжетні малюнки, музичний супровід , маски птахів, картки.

Хід уроку
І. Організаційний момент
Працюємо наполегливо,
швидко, старанно.
Щоб жодну хвилину
не втратити марно.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
1. Слухайте уважно, які гості завітають до нас на урок: Зе,и,ем,а (Зима)
Пе,те,а,ха,и (птахи)
2. Вправа «Творча помилка»
Слайди (птах – каліграфічний підпис) Синичка, ворона,сарока, горобец, ластівка.
Знайдіть помилки, виправте їх.
- Який птах зайвий? Чому?(думки дітей)
- Запишіть слова – назви птахів каліграфічно.
- Яких зимуючих птахів ви зустрічали біля школи чи свого будинку? (думки дітей)
- Як ви гадаєте, чому вони летять ближче до житла людей? (думки дітей)
3. Пальчикові вправи: Політ пташки (вліво, вправо, вгору, вниз,пальчики вітаються). Хто із вас отримає приз?
А приз: Знайди слово серед назв птахів, в якому букв 8, а звуків 7. (горобець).
Чому букв більше, ніж звуків (відповіді дітей).
Складаємо звукову модель слова горобець за допомогою рухів.
Давайте коротенько опишемо цю пташку. Яка вона?(проворна, спритна, корисна, сіренька, мужня).
Проспіваємо здивування цим птахом звуком [о].
ІІІ. Повідомлення теми і задач уроку
1. Створення проблемної ситуації.
- Чи голодно зимуючим птахам? Уявіть себе зимуючими птахами.(діти одягають маски зимуючих птахів)
Зима. Намело багато снігу. І ви, пташки, голодні вже цілу добу. Що ви відчуваєте? (думки дітей)
Висновок: Пташки гинуть не від холоду, а від голоду. Голодні вони швидко замерзають.
- Чи можна пташкам допомогти взимку? (думки дітей)
Наші пернаті друзі запрошують вас звернутися за допомогою у Королівство «Речення». До цього королівства вирушають з нами пташки.
Фізкультхвилинка.
Встали швидко,
Посміхнулись і рушаємо у путь.
Хто тихесенько іде
той ніколи не впаде.
А хто швидко побіжить
може носика набити.
ІV.Засвоєння нового матеріалу
Щоб про речення все знати, починаймо працювати. (використання ІКТ)
1. Прочитайте записи у кожному рядку і скажіть, що ви побачили: слово чи речення.
Зима
Голодні птахи
Узимку школярі виготовили
Узимку школярі виготовили годівнички для птахів
- Що записано у першому рядку?
- Чи виражає воно закінчену думку?
- Що записано у другому рядку? (словосполучення)
- Чи виражає закінчену думку?
- Аналогічно третій і четвертий рядки.
- Чому ви думаєте, що в 1 і 4 рядках речення?
Висновок: Отже, слово ч и група слів, які виражають закінчену думку називають реченням.
Перевіримо свої висновки з правилами у підручнику. (сторінка 88).
2. Запишіть речення, яке є рекомендацією про допомогу птахам взимку.
Узимку школярі виготовили годівнички для птахів.
Чи виконав наш клас цю рекомендацію? (виставити годівничку).
Щоб про речення ще більше знати, ми продовжуємо працювати.
3. Творча робота (робота в групах, використання карток і ІКТ, музичний супровід)
1 група. Встанови межі речень .
Мороз скував усе навкруги птахам стало важко добувати їжу.
2 група. Доповни речення.
Школярі у парку розвісили …
Прилітайте пернаті …
3 група. Склади речення.
холодно, пташкам, і голодно, Взимку.
підгодовують, Їх, школярі.
4 група. Виділяй паузою кожну закінчену думку. Підкресли речення, у яких закінчену думку виражено одним словом.
Вечоріє. Усе замовкло на засніжених полях. Тиша.
Перевірка роботи учнів (бліц - опитування)
- Зробіть висновок, як відокремлюється речення в усному мовленні та на письмі.
Прийшла пора повертатися з Королівства «Речення», але нас відпустять за умови правильної відповіді .
Прийом «Незакінчене речення»
1. Речення виражає ….(закінчену думку)
2. Речення складається зі …. (слів)
3. Слова в реченні пишуться …..(окремо)
4. Речення в усному мовленні відокремлюється…(паузою)
5. А на письмі…(крапкою)
V. Підсумок уроку
Гра « Рухливі слова»
До чого ж нас закликають зимуючи пташки ?

А для ваших родин - добра справа для природи. Рецепт «Їстівні годівнички» (діти беруть рецепт із годівнички)

автор: Процевська Віра Іванівна
(18.3 Kb) ] 14.01.2017, 11:34 --------------------------

Категория: УКРАЇНСЬКА МОВА | Добавил: Natali3478 | Теги: українська мова, Основні, Поняття, Речення., речення, ОЗНАКИ, про Просмотров: 1524 | Загрузок: 355 | Рейтинг: 0.0/0
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:



Всего комментариев: 0



avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 1
Гостей: 1
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг